Banat Special
@edward domuz kılı bu niva. Yerli üreticilerin domuz kılı fırçaları performans anlamında üzmez. Tek sorun işçilik kısmındadır. Güzellik detaylarda gizlidir derler ya , bizimkiler detaya çok önem vermezler. Hitap edilen kitlenin berberler olması nedeniyle tabi bu da bir etken ancak şunu söyleyim bugün bir Jaguar fırçanın performans anlamında Omega' dan eksiği yok. Kıl kalitesi dahi aynı sayılır. Aynı seviyede işlemden geçiyor düğümde kullanılan kıllar. Aradaki fark ince işçilik , sap kalitesi , düğümün yapıştırılma metodu vs. Bahsettiğin Omega 10049 fiyat performans anlamında şu an en mantıklı domuz kılı fırçalardan. 40 tl birşey değil... Berberler için üretilen pro serisi bir fırça. Abs plastik uzun ömürlü bir sapı var. Evet düğüm çok yoğun değil ancak yeterli. Aşırı yoğun düğüm zaten domuz kılı fırça da tahrişe meyil verecektir. Ben pro serisinin tüm fırçalarını kullandım. Şu an da da 10098 ve 10048' i var. Gerçekten güzel fırçalar. Wilkinson classic gibi ağartılmış - porsuk görünümlü domuz kılı fırçalardan esasen pek hazzetmem. Sabun yutma ve ince kıl yapısı nedeniyle sabun kaldırmada çok başarılı bulmuyorum. Ha harika köpük yaparım onarlada , önemli olan nasıl kullanacağını bilmek ancak tercihim sarı düğümlü klasik domuz kılı fırçalar. Elindeki Niva şayet yayılmıyorsa ve düğümün dip kısmına elini getirdiğinde epoksi/harç gibi olan yapıştırıcı katman normalin üzerinde bir noktada olabilir. Yani fazla yapıştırıcı kullanılmıştır , fırça ondan açılmıyordur. Aksi halde çiçek gibi açılması lazım o fırçanın. Düğüm de çok kısa değilse. Yine de şunu söyleyim 15 tl lık banat perfect ' in kıl kalitesi inan piyasada ki birçok üreticiyi tokatlar. Buna Omega vs de dahil. Ucuz diye , güzel görüntüsü yok diye burun kıvırmamak gerek.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: