Askerlikte Tıraş
(21/03/2013, Saat: 22:03)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/03/2013, Saat: 21:51)Nükleer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/03/2013, Saat: 21:44)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/03/2013, Saat: 20:21)gaechiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim tavsiye vermem konusunda biraz erken düşünüyorum ama Tahtakale'de İrem Porsuk Fırça vardı. @Nükleer'in ihtiyacını karşılar mı acaba ?

Acemilik bitmeden tüm kılları dökmezse iyidir. iremden de isanadan da uzak durun. Kısa sürede iyi seviyede porsuk edinmek zor, domuz kılı da istenmiyorsa sentetik firça kesin çözüm gibi duruyor, çabuk kuruması ve sıcak suda uzun süre bekletme ihtiyacının olmaması askerlik için biçilmiş kaftan.
Çok teşekkür ederim.Isana için anarche dostumdan yardım istedim.Malum Eskişehir'de bulunmuyor.Ama sağolsun anarche tavsiye etmedi yinede yardımcı olurum dedi teşekürler.Ama sizin dediğiniz çok mantıklı.Benim için Banat Special Sentetik biçilmiş kaftan.En iyisi ben bugün sipariş edeyim artık başım döndü ne zor işmiş ya.Dipsiz bir kuyuda araştırma yapıyor gibi hissettim ama emeklerinize sağlık...

Eskişehirde karakedinin yanında toptancı metin var. Onda çeşit çeşit jilet, fırça vs bulabilirsin.

Abi Eskişehir'li misin? Hamamyolunda,Kanatlı'nın orada,Espark'ta baktım hep Domuz kıl tabanlı.Hamamyolunun bitimindeki Bozacıyı diyosun demi.Ben baktım ama göremedim oralarda hiç.Sentetik hic bulamadım.Porsuk kılıda Espark'ta vardı 85 istedi.İyiki üye olmusum ya çok sağolun.Ama psycho dostum işini en iyi sentetik görür dedi.18tl+5tl kargo Banat Special buldum onu alayım olmazsa.Askerden gelince Simpson Porsuk alacağım inşallah yada Fs Forumdan ortak bulalımda.Allah razı olsun hepinizdende...
(21/03/2013, Saat: 22:17)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet metin amca iyidir, ama gitmeden önce fiyat araştırması yapmak lazım yoksa azıcık fiyatlardan dolayı pişmanlık duyulabilir. Big Grin

Lord tabi eski ve daimi müşterisi, onda durum farklı.

Metin amca benim gibi acemiyi iyi çırpardı o zaman pazarlıkta bilmem Big Grin Blush
Eskişehirli değilim ama eskişehirde yaşıyorum. Evet karakedi bozacısının yanında dükkan. Zaten karakedi bozacısı dükkanı da ona ait. Ben gene zevk açısından domuz öneririm sentetik pek tat vermiyor, ama psycho komşumuzun kuruma ile söyledikleri doğru. Metin amcadaki fırçalar ucuz zaten 5-12 arasıydı. 12 likler büyük başaklar zaten askerde biraz abes kaçar. Yalnız onda sentetik yok diye biliyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(21/03/2013, Saat: 22:38)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskişehirli değilim ama eskişehirde yaşıyorum. Evet karakedi bozacısının yanında dükkan. Zaten karakedi bozacısı dükkanı da ona ait. Ben gene zevk açısından domuz öneririm sentetik pek tat vermiyor, ama psycho komşumuzun kuruma ile söyledikleri doğru. Metin amcadaki fırçalar ucuz zaten 5-12 arasıydı. 12 likler büyük başaklar zaten askerde biraz abes kaçar. Yalnız onda sentetik yok diye biliyorum.

Bende Eskişehir'li değilim.7 aydır burdayım bildiğim kadar geziyorum.Asker için Banat Special Sentetik bana çok çok yeterli abi Domuzdan tiksiniyorum ondan kullanamam bi sitede buldum bakalım Big Grin Eğer birgün Fs,Simpson tarzı Porsuk kılı 50-60 tl seviyelerinde getirtmek istersen yurtdışından ben çok bilmiyorum sipariş etmeyi babamada getirteceğim aklında bulunsun ortak olabilirim abi.Çok eski ve kötü bi fırçası var artık terfi etsin geç kaldı.Bende askerden gelince alırım artık iyisini.Teşekkürler.
Ben sentetik dedim diye illa sentetik almak zorunda değilsiniz. Domuz kılı kullanmak istemediğinizi düşündüğüm için kısa sürede iyi porsuk da edinmeniz zor olacağından sentetik önerdim.

Metin amca için söylediklerimi de şuradan hareketle söyledim zamanında bi kutu rapira bi kutu da bic için 5 lira verdim ki bu rakamlar hakikaten fazla ama uğrar ayaküstü bi sohbet ederseniz anlayacaksınız ki 3-5 lira problem değil. Yıllardır aynı işi yapan sorularınıza zevkle cevap veren hoşsohbet eskitopraklardandır kendisi.

Banat için de 23 lira fazla gibi, 12-13 lira etiketi vardı galiba.
Sevgili dostlar merhabalar, aranızda yeniyim ve kısa zamanda vatani görevimi yapmak üzere yola çıkacağım Smile

Sayenizde yaklaşık 2-3 aydır hiç olmadığım kadar tıraş olup, tıraş olmayı kendime vakit ayırmak gibi zevkli bir hale dönüştürdüm. Kıymetli tecrübelerinizden yararlanarak eskiden haftada 1 tıraş olan ben, artık tıraş olmak için fırsat kollar oldum hepinize peşinen teşekkür ederim Smile

Tecrübelerinizden yararlanmak istediğim konu şudur; Askerlik dolayısıyla her gün tıraş olmak zorunda olacağım. Çok hassas bir cildim olduğu söylenemez ancak her gün tıraş olmak beni ürkütmüyor değil,askerde kullanılan malzeme bittiğinde tekrar edinebilirlik konusunda sıkıntı yaşamakta çok doğal.

Sizlerden öneri talep ediyorum, pratik ve kısa süreli aynı zamanda da cildimizi en az deforme edecek asker tıraşını her sabah nasıl olmalıyım ve hangi malzemeleri edinmeliyim ? Sabun, Tıraş sonrası ürünler başta olmak üzere, tıraş bıçakları önerilerinizi de bekliyorum. Kullan-At stili bıçaklar daha mı pratik olur yoksa malum markaların kartuşlu serilerini mi önerirsiniz ?
Komşum öncelikle umarım askerliğin çabucak geçer. Tıraş konusuna gelirsek:
- Askerde eşyalar çok sık "yer değiştirir". Bu nedenle alabileceğin en ucuz şeyleri götür yanında. Asla pahalı bir malzeme götürme.
- Yaprak jilet yasak olduğu için ya kartuşlu ya da kullan atla tıraş olman gerekecek. Bu durumda Mach3 iyi bir tercih olabilir ama askerlik bu. Onun da "yer değiştirme" ihtimali olacaktır bu nedenle kullan at Blue3 leri de deneyebilirsin.
- En acı kısım burası ama fırça götürmeni tavsiye etmem. O fırçayı her zaman birilerinin alıp kullanma ihtimali var. En sağlamı köpük ve jel kullanmak.
- Bunları bittikçe askerdeki kantinden kolayca temin edebilirsin.
Şimdiden geçmiş olsun. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Şimdiden hayırlı tezkereler. Tıraş önerisi konusunda cihankesin'e katılıyorum..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(06/01/2015, Saat: 19:18)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelikle umarım askerliğin çabucak geçer. Tıraş konusuna gelirsek:
- Askerde eşyalar çok sık "yer değiştirir". Bu nedenle alabileceğin en ucuz şeyleri götür yanında. Asla pahalı bir malzeme götürme.
- Yaprak jilet yasak olduğu için ya kartuşlu ya da kullan atla tıraş olman gerekecek. Bu durumda Mach3 iyi bir tercih olabilir ama askerlik bu. Onun da "yer değiştirme" ihtimali olacaktır bu nedenle kullan at Blue3 leri de deneyebilirsin.
- En acı kısım burası ama fırça götürmeni tavsiye etmem. O fırçayı her zaman birilerinin alıp kullanma ihtimali var. En sağlamı köpük ve jel kullanmak.
- Bunları bittikçe askerdeki kantinden kolayca temin edebilirsin.
Şimdiden geçmiş olsun. Smile

+1

Cihankeskin komşum tam da Söylemek istediklerimi dile getirmiş Smile.

Sent from my iPad using Tapatalk
Cihankeskin üstada katılıyorum.
-Askerlik yaptığın yer ve şartlar önemli. Herkesin askerliği farklı geçer. Gittiğin yerde sıcak su bulma imkanın varsa kendine plastik bir tas alırsın içine arko sabun basıp en keyifli tıraşı yaşayabilirsin. ( Ben her sabah buz gibi suyla tıraş oluyordum sıcak su imkanım yoktu. ) Ama gittiğin yer önemli işte. Ben askerde don ve çorap bile çalındığını gördüm. ( çamaşırlarını yıkarsın kuruması için akşam koğuşa asarsın sabah uyandığında 1-2 eksik parça görebilirsin )
-Komutanların dolabında herşeyin nizami olmasını isteyebilir. Bütün eşyalarını verdikleri veya aldırdıkları tıraş çantana sığdırmanı isteyebilir. Dolabın içinde başka bir şey görmek isteyebilirler.
O yüzden çalınınca üzülmeyeceğin değerde ve sayıda ekipmanla askere gitmeni tavsiye ederim.
Hayırlı tezkereler Smile Sayılı gün çabuk geçer Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,656 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 508,227 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,794 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,722 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 13,998 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,188 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,798 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,206 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: