Askerlikte Tıraş
sorunlu bir sakal yapım olduğundan askerde çok çekmiştim.
Geleneksel tıraş ile tanışmış olsaydım herşeye rağmen bir fırça ve bir sabun götürürdüm herhalde. alıştırma sürecini tamamlamış bir omega fırça ve 2 tane stick sabun(speick, tabac,palmolive vs) hem çok yer kaplamayacaktır hemde fiyatı açısından risksiz bir tercih olacaktır. Tabii jellerle sorununuz yoksa uğraşmaya gerek yok. Tıraş sonrası ürün olarak, fonex,füme,derby vs ucuz balsamlar kullanılabilir
arkadaşım bütün askerliğini yuma-arko-rapira üçlüsüyle bitirmişti. yanlız kamuflajımın çıkan iplerini kesmek için istediğim rapira jileti üstümde iki üç ay taşıyınca paslanmıştı. o yüzden derby götürebilirsin.

genel olarak kartuşlu tıraş aletleri kullanılacağı için, malzemelerinin kaybolma olasılığı düşük. fırçanı duvar boyamak için ödünç alırlarsa başka tabii Big Grin
2006 senesinde askerliğimi yaparken sivil hayatta mach3 ve jel kullanıyordum.ozamanlar geleneksel tıraşa çok uzaktım (keyfinden haberdar olmadığım için) sabah aynı aynada 3 kişi tıraş olurduk,herzaman soğuk su vardı,ben açıkçası farklı bölükler içinde çok sayıda arkadaşlarda hiç fırçayla traş olan görmedim kantindede sadece arko hazır köpük satılıyordu.Bazı günler yer değiştirmelerden dolayı onuda bulamayıp sadece soğuk su ile traş olduğumu bilirimSmileArkadaşların dediği gibi yaptığın yer bu konu için belirleyici olacaktır.Bizim alayda (Burdur) ilk gittiğimiz gün yaprak jilet kullanmak yasak diye bildirildiğini hatırlıyorum.Hayırlı tezkereler olsun arkadaşım...
Askerde bir dolu manyak, jiletçi, psikopat olduğu için hiç bir yerde yaprak jilete izin verilmez. Üstlerinizden birisi sizi yaprak jiletle yakalarsa başınız belaya girer.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Askerde dolu manyak var,en rahat yere bile gitsen usta birliğinde genede sıkıntı olur o jiletler. Hatta makine ve fırçalar kesin yer değiştirir, siz tıraş olurken kullanmak isterler. Yüzsüz adam çoktur,bence en güzeli kullan attır,hatta kartuş bile değil. Gillette blue2 yada blue 3 olabilir....
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Komşuma katılıyorum. Şu şekilde hesaplayın. Bizim birlikteki 160 kişinin 80'inin doktorası vardı yine de 5-10 tane arıza tip yetiyordu hepimize.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Çok rahat bir yedek subay okulunda askerliğimin ilk bölümünü yaptım. Ancak tıraş konusunda rahat değildi, sıcak suyu değil boş musluğu bulmak bile meseleydi.
Eğer uzun dönem subay olarak yapmayacaksan en basit şeyleri düşüneceksin,basit,çözüm odaklı,net!!SmileSmile
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
212743ee349a4e2585a5783a222a3798.jpg

Bunu kullan geleneksel tıraşa en yakın kullan at. Üzerinde sümüğümsü şeyden yok metal barı var. Diger tıraş bölgelerine de kullanabilirsin tıkanma yapmaz.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,678 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 508,749 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,810 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,760 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 14,089 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,189 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,807 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,213 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: