Askerlikte Tıraş
(21/12/2016, Saat: 15:19)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şubat'ta ben de askere gidiyorum. Askerlik psikolojisine alışmak için erken kalkıp buz gibi suyla tıraş olmaya başladım. Askere kadar piyasadaki köpük ve kullan-at lar dan memnun olduğumu yanımda götüreceğim. Ekonomik olanlarından başlayayım deyip bim'den mans çift bıçaklı kullan at ile mans köpük ile başladım. Kullan at'tan baya memnun kaldım yalnız köpük tıraştan sonra cildi kurutuyor ama tıraşı çok güzel. Asker de belki tıraştan sonra krem kullanamam o yüzden memnun kaldığınız hazır köpüklerden önerilerinizi bekliyorum.

Sevgili kardeşim...
Askerde köpük yerine, kısa sürede daha etkili olduğunu deneyimlediğim tıraş jellerini kullanmanı öneririm...
Ayrıca kullan-at yerine de Gilette Mach 3 Orjinal ( Turbo değil ) kullanman daha isabetli olur...

Kendi tecrübeme dayanarak, senin için en iyi, en hesaplı ve en performanslı olabilecek
jel + tıraş aleti + yedek başlık kombinasyonunu aşağıya yazdım...
En hesaplısı ve ücretsiz kargo...
Gözün kapalı alabilirsin...
Seni askerlik bitene kadar rahatlıkla götürür...

Vatani görevini kazasız belasız bir şekilde tamamlaman dileğiyle...

Geleneksel tıraş dışı ürünlerde Gilette'den şaşmamak gerek diye düşünüyorum...
Aşağıdaki sette benim askerde ayrı ayrı alarak sıfır sorunla kullandığım ürünleri set haline getirmişler...
Hiç kaçırma derim...

Mach 3 - Irrıtatıon Defense Tahriş Önleyici Jel - 2×200 ml ( Yetmezse belki bir tane daha alırsın ileride )
Mach 3 - Orjinal Tıraş Aleti ( Mach 3 Turbo değil... Bence Mach 3 Orjinal daha iyi )
Mach 3 - 12'li Yedek Başlık ( Ayda bir başlık kullanıp atarsın )
Ayrıca Gilette Taşıma Çantası hediyesi de seni extra masraftan kurtarmış olur...
Toplam: 69.90 ( Ücretsiz Kargo )

http://m.n11.com/gillette-mach3-12-li-ye...P121481321#
Kazasız belasız bitirmen dileğiyle.En ucuz alternatifleri bulmanı tavsiye ederim.Herhangi bir öneride bulunamıyorum,uzun zamandır takip etmediğim için ama fazla ilgi çekici şeyler olmasın,kanatlanır sonra

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Tekniği tutturursan 2 dakikada yüzde köpürüyor Smile
29ly1qs.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bence arko stik sabun, sentetik ısana men fırça, Bic metal kullan at makine ve nivea balm aftershave askerde gayet konforlu ve kaliteli tıraşı sağlayacağını düşünüyorum. Yok sabunla fırçayla ugrasamam dersen proraso köpük te oldukça yerinde bir karar olur. Tüm asker kardeşlerimize hayırlı teskereler.
Hiç yanına yük etme, kantinden tüm ihtiyacını bulacaksın. Seçme imkanın az olacak. Bu yüzden değişik olanlar daha kıymetli olacağından önce onlar yer değişecek. Günlük akşam tıraş olacağını düşünerek imkan varsa tek bıçaklıları tercih edersin. Köpük yine orada ne satılıyorsa o. 3-5 bıçaklılar özellikle soğukta yüzüne yapışır, kaymaz bile. En iyisi deneyerek bulmak tabi çeşit varsa.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.
(21/12/2016, Saat: 15:19)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şubat'ta ben de askere gidiyorum. Askerlik psikolojisine alışmak için erken kalkıp buz gibi suyla tıraş olmaya başladım. Askere kadar piyasadaki köpük ve kullan-at lar dan memnun olduğumu yanımda götüreceğim. Ekonomik olanlarından başlayayım deyip bim'den mans çift bıçaklı kullan at ile mans köpük ile başladım. Kullan at'tan baya memnun kaldım yalnız köpük tıraştan sonra cildi kurutuyor ama tıraşı çok güzel. Asker de belki tıraştan sonra krem kullanamam o yüzden memnun kaldığınız hazır köpüklerden önerilerinizi bekliyorum.

Komşum öncelikle hayırlı olsun.

Askerde fırça ve sabun sorun olmaz. Köpük yerine Arko alın ve uygun fiyatlı bir domuz fırçayla bu sabun için teknik geliştirin derim. Kullan at bıçak (bic metal gibi) kullanarak gayet güzel bir tıraş olabilirsiniz. Peşine de Nivea balm mis gibi olur Smile yer değiştirmeye sebebiyet vermeyecek kadar mütevazi ve konforlu tıraş olacak kadar kaliteli bir ekipman olur. Eğer Arko stick sabun size uymazsa Arko krem yada Nivea krem de deneyebilirsiniz.

Şimdiden hayırlı tezkereler.
@jesusfear @ahraz @posicor @mkeskus @hattusha @rating
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Gidip dönmek nasip olur inşallah.
Evet kullan-at, sistem, kartuş vb sektörün lideri, ar-ge canavarı, dünya tekeli gillette ürünleri tabi ki en iyi urunler oluyor ancak tekel haline geldigi için ekonomik olmuyor. Hem bu urunleri alıp yer değiştirme korkusuyla dolapta birakmak, yada nolur nolmaz deyip kamuflajin içinde taşımak askerlik stresinin üstüne bir de gereksiz bir sinir harbi eklemek demek olacak. O yuzden personna gibi 135 yıllık bir firmanin cift bıçaklı kullan at ürününü deniyorum. Evyap'ın da köpüğünü kullanarak kendimce gitmeden önce askerlik tıraşını tecrube etmeye çalışıyorum.
Son 3-4 gundur her gün tıraş oluyorum ve şu soğuk kış günlerine rağmen yüzüm dipdiri. Tek perde tıraş yetiyor. Sinek kaydı şartı aranıyorsa belki rutuş icin yüzün belli kısımları tekrar kopuklenebilir. Çift bıçaklı kullan-at konforlu, temiz geride hayret edilecek kadar kolay olduğum birkaç dakikalık tıraş bırakıyor. Köpükle tıraş olmayı bilmediğimden köpük tüpünü güzelce çalkalamak gerektiğini öğrendim böyle çalkalayınca içinden çıkan köpük daha dolgun ve kaliteli oluyor. Artık nasıl oluyorsa. Daha once de bahsettiğim gibi tıraştan sonra geleneksel tıraştaki gibi birsey sürmeden bırakırsam yüzüm kuruyor (geleneksel tirasta böyle değil) o yüzden tirastan sonra niveanin balmini kullaniyorum ancak niveanin el ve yuz kremi gibi hafif bir krem tirastan sonra cok daha iyi geliyormuş, bunu da elimin altindakileri kullanmam gerektiği iç gudusunden yola çıkarak öğrenmiş oldum.
Bu kullan-atın kayganlaştırıcı banti erimiyor, bıçakları da körelmiyor hemen yani ben cabuk işi biter diye düşünmüştüm, tahminimce 15 gune kadar kullanırım ve atarım ve kararımı veririm, daha sonra aklimda yine mans in üç bıçaklı kullan-at ı var, blue 3 benim jokerim çünkü daha once kullandım ve çok memnun kalmıştım. Ma ch3 vb saplı sistem sayilabilecek seyleri götürmeyi düşünmüyorum bile, astek olarak çıkarsam ancak o zaman orjinal m3 kullanabilirim. Köpük olarak da nivea köpük cok övülüyor nemlendiricili olanindan alıp kullanacağım, gillette in köpüklerini deniyebilirim. Jel kullanacağımı düşünmüyorum Çünkü jeller tüpün altında cok birikip az tıraş verdiginden ben ekonomik ve pratik bulmuyorum. Bu konuya tecrübeli askere gitmiş abilerimiz de bir göz atarlarsa yıllar sonra bile bu başlığa bakıp konu hakkında bilgilendirebilecekleri asker adaylarını düşünerek faydalı birşeyler yazacaklardır.
Katılma tarihi: 2011
(21/12/2016, Saat: 18:32)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tekniği tutturursan 2 dakikada yüzde köpürüyor Smile
29ly1qs.jpg

(23/12/2016, Saat: 20:49)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelikle hayırlı olsun.

Askerde fırça ve sabun sorun olmaz. Köpük yerine Arko alın ve uygun fiyatlı bir domuz fırçayla bu sabun için teknik geliştirin derim. Kullan at bıçak (bic metal gibi) kullanarak gayet güzel bir tıraş olabilirsiniz. Peşine de Nivea balm mis gibi olur Smile yer değiştirmeye sebebiyet vermeyecek kadar mütevazi ve konforlu tıraş olacak kadar kaliteli bir ekipman olur. Eğer Arko stick sabun size uymazsa Arko krem yada Nivea krem de deneyebilirsiniz.

Şimdiden hayırlı tezkereler.

3 kişi ayna karşında aynı anda tıraş olurken elimde tiras sabununu yüzüme sürterken ve elimle kopurtmeye çalışırken düşünüyorum sonra alay içinde alay konusu olmak aklıma gelince birden vazgeçiyorum Smile
Katılma tarihi: 2011
(24/12/2016, Saat: 03:09)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 kişi ayna karşında aynı anda tıraş olurken elimde tiras sabununu yüzüme sürterken ve elimle kopurtmeye çalışırken düşünüyorum sonra alay içinde alay konusu olmak aklıma gelince birden vazgeçiyorum Smile
Komşum, öncelikle hayırlı teskereler dilerim. Allah sagsalim gidip dönmeyi nasip etsin.
Benim önerim , yanınızda fazla ekipman goturmemeniz. İhtiyacınız olan şeyleri asker kantininden ya da kışladaki marketlerden temin edebilirsiniz. Ama hergün tıraş olacağınız için Medacassol ve/veya Hametan krem bulundurmaniz iyi olacaktır. Bir tane de klasik Arko yağlı krem alın. Soğuk ,kuru havası olan bir yere çıkarsa göreviniz, cok işe yarayacaktır.
Selamlar. ..
Selamlar,
Askerde malum ''yer değiştirme'' olayları bol olabiliyor.Onun için arko veya derby tırşa köpüğü ile eğer olabiliyorsanız permatik türü kullan at kullanın.Diğer tıraş ürünleri her an başka bir dolaba transfer olabilr.
Tüm askerlerimize şimdiden hayırlı tezkereler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,685 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 508,815 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,812 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,773 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 14,089 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,189 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,807 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,213 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: