Askerlikte Tıraş
Sağolun, hoşbulduk.
Katılma tarihi: 2011
Geçmiş olsun hoşğeldiniz komşum .
(16/09/2017, Saat: 01:25)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok şükür vatani görevimi bitirip aranıza tekrar katılıyorum. Gururla ve güzel hatıralarla herkesin bu görevi seve seve yapmasını dilerim.

Gelelim askerin günlük tıraşına, acemide Bim in personna ya ürettirdiği çift bıçaklı tıraş aleti ve Gillette tıraş jeli ile tıraş oldum ancak her kullanımdan sonra atmak zorunda kaldım çünkü her kullanımdan sonra paslaniyordu. Kulağa biraz farklı gelebilir ama jileti her suyun altına temizlemek için tuttugumda paslanişini izleyebiliyordum. 10 lu paket 21 günlük acemiliği bitiremediği için derby çift bıçaklı tıraş aletine geçtim ve her bıçağı 3-5 gün kullanabildim.

Usta birliğinde bir süre yine derby samurai 2 ile yolumuza devam ettikten sonra sıcak su olduğundan dolayı bir sakal fırçası,Nivea tıraş kremi ve denemek için wilkinson xtreme 3 kullan at tıraş bıçağı aldım. Gillette jel ile denemede,yazık ki o da paslaniyordu. Ancak paslanma zannettiğim şey muhtemelen jelin tıraş bıçağının üzerindeki kalıntısı idi. Tıraş kremi ile kullanınca bu jilet üstündeki sarı pas gibi lekeler yine de oluşuyordu ve her bıçağı 1 hafta kullanıp attım. Ayrıca gilette jeli de bitiremeden attım. Artık tıraşlarimi sadece Nivea koruyucu tıraş kremi ve Gillette blue 3 ile oldum. Ne bir pas lekesi oluştu ne başka birşey ve her blue 3 ü iki-üç hafta kullanıp atiyordum. Bu ikiliden çok memnun kaldım. Ve bu ikiliyle teskereye kadar iyi anlaştık.

Bugün ilk kez tekrar jiletime ve makineye kavuştum. Nivea tıraş kremi Astra platinum ve Rimei tıraş aletiyle tekrar gerçek tıraşa kavuştum. Umarım bu konu askere gidecek arkadaşlara faydalı olur. Ben gitmeden böyle bir konu aramıştım çünkü Smile

Tekrar hoş geldiniz.

Tapatalk kullanarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Geçmiş olsun, tekrar hoş geldiniz komşum
Geçmiş olsun komşum gözünüz aydın
Acemliğimi 376. Dönem Yedek Subay adayı olarak Polatlı Topçu ve Füze okulunda yaptım. Sabahın 6 sında soğuk suyla tıraş adeta iskenceye dönmüştü. Tıraş olmaktan nefret edebileceğim hiç aklıma gelmezdi her gün tıraş olmak gerçekten de bayıyor.
 Forumdan az çok biseyler bildigimiz icin mach3 u pala gibi kullananların haline aciyordum içten içe. Sakalı Tersten alanlar , 1 ay aynı jileti kullananlar...
Biraz düşünme taşınma sonrası yer değiştirme ihtimali, fiyat , performans kriterlerini göz önünde bulundurarak geleneksel tıraşa arayi nelerle gecirebilirim diye düşündüm.. Gilette blue 3 başlık ve ayrı satılan tutamak , Arko tahriş önleyicili tıraş jeli , Arko Cool tıraş kolonyası ve Arko klasik tüp yağlı Krem kullandım. Kremi 2-3 günde bir kullanıyordum. Bıçakları ise 5-7 günde bir degistiriyordum. Çok jiletli makineler zaman kazanma konusunda gerçekten avantajli bilakis boyun bölgesinde DE makinelerde rastlanmadığını batıklar oluştu son zamanlara doğru

Askerliğini yapacak komşulara tavsiye olarak minik bir ayna yaniniza almak sizi sabah lavaboda sıra beklemekten kurtarabilir Smile
Ben de Canakkale 116 Jandarma'da 376. donem yedek subay adayi acemiligimi tamamladim. Mach 3 ve jel ile idare ettim elimde kalan isana balsami da almistim. Simdi R89 basligi siparis ettim unuttursun berbat tiras gunlerini Big Grin. Benim tavsiyem de kalk saatinden 10dk once kalkinca sira olmuyor hizlica isi bitiriyorsun.
(28/08/2019, Saat: 17:03)NslashA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de Canakkale 116 Jandarma'da 376. donem yedek subay adayi acemiligimi tamamladim. Mach 3 ve jel ile idare ettim elimde kalan isana balsami da almistim. Simdi R89 basligi siparis ettim unuttursun berbat tiras gunlerini Big Grin. Benim tavsiyem de kalk saatinden 10dk once kalkinca sira olmuyor hizlica isi bitiriyorsun.
116'da meşhur bir tepe vardı diye hatırlıyorum. Doğru mu?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(28/08/2019, Saat: 15:40)Sercan93 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acemliğimi 376. Dönem Yedek Subay adayı olarak Polatlı Topçu ve Füze okulunda yaptım. Sabahın 6 sında soğuk suyla tıraş adeta iskenceye dönmüştü. Tıraş olmaktan nefret edebileceğim hiç aklıma gelmezdi her gün tıraş olmak gerçekten de bayıyor.
 Forumdan az çok biseyler bildigimiz icin mach3 u pala gibi kullananların haline aciyordum içten içe. Sakalı Tersten alanlar , 1 ay aynı jileti kullananlar...
 Biraz düşünme taşınma sonrası yer değiştirme ihtimali, fiyat , performans kriterlerini göz önünde bulundurarak  geleneksel tıraşa arayi nelerle gecirebilirim diye düşündüm.. Gilette blue 3 başlık ve ayrı satılan tutamak , Arko tahriş önleyicili tıraş jeli , Arko Cool tıraş kolonyası ve Arko klasik tüp yağlı Krem kullandım.  Kremi 2-3 günde bir kullanıyordum. Bıçakları ise 5-7 günde bir degistiriyordum. Çok jiletli makineler zaman kazanma konusunda gerçekten avantajli bilakis boyun bölgesinde DE makinelerde rastlanmadığını batıklar oluştu son zamanlara doğru

Askerliğini yapacak komşulara tavsiye olarak minik bir ayna yaniniza almak sizi sabah lavaboda sıra beklemekten kurtarabilir Smile

Ben de 364. dönem Ağustos sıcağında oradaydım komşum, aile kantini ekonomik olduğu için mach 3 bile kullansam kullan at yaparak atlattım o bir ayı çok şükür. Sonrasında da bim in tek bicaklisini kullan at yapmıştım. Askeri okulda kılık kıyafete dikkat etmek gerekiyordu. Ders denetlemelerinde falan günde iki tıraş olduğumu bilirim Big Grin askerlik yapacak arkadaşlara da kullan at tavsiye ederim. Bu arada Polatlı yedek subay okulunda yer değiştirme pek olmuyor. Gidecek olanlara eğer sabah erken kalkabilecegine inanıyorsa fırça sabun bile tavsiye ederim.
Nedir, ne değildir?
(28/08/2019, Saat: 17:30)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 116'da meşhur bir tepe vardı diye hatırlıyorum. Doğru mu?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Evet it durmaz tepesi derler yazin bile baya esiyordu, kisin dusunemiyorum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,688 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 508,833 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,813 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,776 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 14,089 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,189 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,811 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,213 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: