Martin Amca Kokolin (Pötibör) Keçi Sütü Kakao ve Lanolinli Tıraş Sabunu
(21/03/2013, Saat: 23:49)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendisi düzeltecektir ama yanılmıyorsam Mahmut hocamızın 5 sabunu var.

Kokolin 1,2,3 serileri, bademli ve lavantalı.

kakao yağı bol, lanolin ve keçi sütlü olanı kokolin 1 yani benim kokousunu benzetmemden dolayı pötibör olması lazım.

Sabunları bana ilk yolladığında henüz oldukça tazelerde ve köpürmede biraz uğraştırıyorlardı, köpürtmeyi başardıktan sonra ise tıraşları ve nemlendirmeleri çok iyidi. Bu kokolin serisinden en rahat köpüren ve en kaygan köpük veren benim için kokolin 1 olmuştu. Hatta martin komşumuzla bunun üzeirnde değerlendirme yapıp diğerlerinden daha bol olan kakao yağı sayesinde böyle olduğunu düşünmüştük.

Sabunlar koku olarak sönüktü, en bariz 1 deki hafif tatlımsı kakaomsu kokuydu. İlk başta bana çok çekici gelmese de koku giderek alışkanlık yaptı, şimdi direk pötibör bisküvi geliyor gözümün önüne kokolin 1 deyince. Şu an sabunlar iyice kuruyup oturdu köpürtme standart sabunlardan hala biraz dhaa geç olsa da sorun dğeil, sadece fırçayı biraz daha uzun süre yüklemek gerekiyor. Performansları çok yakınlaştı hani neredeyse ayırt edemiyorum diyeceğim. Ama gene de kokousundan dolayı pötibör favorim.

En son yolladığı bademli sabun tuzlu kokusundan dolayı beni pek cezbetmedi. Performans olaraksa diğerlerinden çok daha hızlı ve bol köpürüyor. Koruyuculuk nemlendirme keza iyi. En son lavantalıyı bilmiyorum. Ama zaten standart sıkım lavanta yağlarının kokusunu sevmiyorum. Benim için lavantalı olacaksa spigo oil, lanader spike oil dediğimiz lavanta başağı yağı olmalı. Çünkü keman cilasında da kullanıyoruz ve hairka bir kokusu var, onun kokusundan sonra normal lavanta yağları çok çiğ geliyor bana.

Kokolin serisinden 1 pötibör gibi, 2 çok kafif kakaomsu, 3 limonlu lavantalı kokuyor. 3 1 ve 2 den daha bol ve hızlı köpük üretiyor.

Koku çok önemli dğeilse bulabileceğiniz en iyi sabunlardan bir tanesi. Amabenim gibi güzel ve buram buram kokan sabunlara meraklıysanız o zaman tek başlarına yetmezler yanına kokulu sabunlar istersiniz.

Kuvvetli kokulu sabunlara örnek

tabac
safari
cella
arko
mama bears
qed

Özellikle qed çok güçlü. Söyle ifade edeyim tıraş tamamladıktan sonra fırça ve -tıraş makineniz- o şekilde kokuyor. 3 gün sonra aynı tıraş makinesini elinize aldığınızda mis gibi qed sabun kokuyor. Bu kadar kuvvetli sabunu başka hiç bir markada bulamadım. Qed sabunların 3te 1'i doğal esans. Yalnız belirteyim ki en son siparişimdeki sabunlarda ciddi sıkıntı yaşamdım, kesinlikle iyi köpük alamadım, ve köpük hemen sönüyordu. Sonunda Charles ile anlaştık, kendi de belirli sabunlarda kullandığı aynı kalite esansları artık bulamadığı ya da o esanslar çok pahalandığı ve o esanslarda ub şekilde sabun yaparsa aşırı pahalı olacağını düşündüğü için belirli sabunlarını üretimden geçici olarak kaldıracağını söyledi.

Koku olarka uçmak için yine mamabearsın amber, vanilya içeren sabunlarına bakın. Creme brulee misal. Tatlı tatlı çok özel kokulu. Kokladığınız zaman işte tıraşta lüks budur dedirten sabunlar bunlar.

Peki bu qed ve mama bears'da önceliğimiz köpük,koruyculuk ve nemlendirme olursa hangisini tercih etmek gerekir üstadım.
Binbir çeşidi var bunların,hani hiç kullanmamış olsam da kokudan yana tercihler yapabilirim de diğer türlü ne seçmem gerektiğini bilemiyorum.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Şimdi iki marka arasında performans olarak qed'ler daha iyi. Ben frankincense &myrrh, patchouli/tea tree/peppermint versiyonlarını çok iyi buluyorum. Bergamut, cedarwood and lemon çok iyi gelmemişti. Sandalwood'da iyi.

Mama bearsta çok çeşit var denemek lazım. Çoğu tatminkar; hatırladığım kadarıyla almond, bonzai, brute(harika kokuyor) oldukça iyi performanslı. Eskiden daha çok çeşiti vardı azaltmış Sue.

Hanımeli kokusunu sevenler için honeysuckle çok iyi. Dediğim gibi amberli, vanilyalı sabunları çok güzel kokuyor. Ye olde barbershoppe ve dragons blood sabunları da güzel kokuyor.

Awakenings mentollü sabun yüzünüzü kuru buzla ovalayıp tıraş olmak gibi bir şey o derece etkili. Vicks falan yalan kalır yanında. Yalnız hassas cildi olanları tahriş edebilir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Teşekkür ederim.Mentol sevmiyorum ama içeriğinde çok az olursa belki.
Bonzai ve Brut listeye ekledim Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Arkadaşlar aslında pötibör diye bir sabunum yok. Bu sevgili Lord'umuzun kakolin 1 e verdiği bir diğer isim. Ben de hoşuma gittiği için kullandım. Kakolin sabunlarda kakao yağı ve lanolin vardır.

Hepinize ilginiz için teşekkürler

Martin
(21/03/2013, Saat: 23:06)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin amca bu sabundan 3 çeşit yapmış sanırım, bendeki hangisi acep?

Düzeltme: Martin amca bana pötibör diye belirtmiş, o halde kokolin değil?

size gönderidğim en ufak kahverengi numune kakolin 1 yani namıdiğer pötibör

tabac hakkındaki yorumlarınızı da bekliyorum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 152 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,059,163 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,211 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,020 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,457 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,414 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,617 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: