Hattric Classic After Shave
Türkiye malum kozmetik tıraş ürünlerinin çeşitliliği konusunda biraz sıkıntılı bir memleket. Bu yüzden ileride bulmanın zor olacağını düşündüğüm farklı, klasik bir ürün karşıma çıktığında pek düşünmeden kör alış yapabiliyorum. Hattric de böyle ürün oldu benim için. Pitralon sanırım gerçek anlamda kullandığım ilk after shave losyon oldu; oldschool, baba kokusu dediğimiz tarzda. Pitralon mutlu edince de Hatric'i aldım memnun edeceğini düşünerek. Şimdi her ikisi de yok iç piyasada.

Hattric-after-shave-produkte-mobile.png

Hattric 200ml cam şişeyle geliyor. Oldukça büyük ve ağır bir şişe. Sitesine girdiğinizde zengin bir koku piramidinden bahsedilse de ben lavanta ve karanfil dışında bir koku alamıyorum pek:

1. Bergamot
2. Orange Zest, Neroli & Green Crushed Leaves
3. Jasmine, Lavender Flower, Aromatic Accord, Patchouli, White Muske

Yukarıda karanfil notası yok. Anladığım kadarıyla benim karanfil olarak yorumladığım karanlık, koyu nota Bergamot. Yani koku benim için Bergamottan çok "karanfil".

Pitralon kadar zengin ve insanı mutlu eden bir koku zenginliği yok bence. Lakin Hattric daha az boğucu, bir tık daha hafif bir as. Hafif bir koku değil tabi. Haliyle hattric için de baba kokusu tabirini kullanacaksak Pitralon dede kokusu kalıyor karakter olarak.

Ürünün tıraş sonrası yatıştırıcılığı iyi. Cildimi kurutmuyor. Açıkçası Pitralon'u bu yönden daha başarılı buluyorum. Yani denediğim klasik losyonla arasında referans Pitralon oldu biraz.

Alkol oranı bana çok yüksek gelmedi. En azından elimdeki diğer iki after shave olan Pitralon ve Acqua di Selva'dan daha az hissediliyor.

İç piyasada bulunmadığı için tekrar alma şansım yok ama olsaydı da Pitralon, Acqua Di Selva gibi seçenekler varken bitince almayı düşünmezdim. Gerçi artık hiç birisi yok...

PSX-20210301-161210.jpg
Bulunmaz hint kumaşları, mahşerin üç atlısı...

Doğrusu after shave kullanma ihtiyacı duymuyorum ben pek. Genelde koku ve alkol nedeniyle tercih ediyorum losyonları. Gerçekten kötü bir tıraş olduysam, ciddi bir kuruma hissettiysem Nivea nın losyonları ı kullanıp geçiyorum arada. Bu baba kokusu dediğimiz tarzı seviyorum daha çok.

Sanırım bundan sonra daha kolay bulunabildiği için praraso'nun ürünlerini deneyeceğim. O zaman bu satırlara bir kıyas eklemesi daha yapmak isterim.

Hatamız olduysa affola, umarım fikir verici bir yazı olmuştur.

Site: https://www.hattric.eu/en/after-shave/

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
İnceleme için teşekkürler komşum.
So far so good..
Güzel bir yazı elinize sağlık.
@"onur7" komşum inceleme için teşekkürler. Deneyiminizi güzel aktarmışsınız.

Arkasındaki schwarzkopf logosu dikkatimi çekti. Hayatına idealist bir vizyonla başlamış ancak daha sonra satın alınıp market ürünü olmuş. 60 yıllık marka, eskinin hatırına ayakta sanırım Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(01/03/2021, Saat: 21:44)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"onur7" komşum inceleme için teşekkürler. Deneyiminizi güzel aktarmışsınız.

Arkasındaki schwarzkopf logosu dikkatimi çekti. Hayatına idealist bir vizyonla başlamış ancak daha sonra satın alınıp market ürünü olmuş. 60 yıllık marka, eskinin hatırına ayakta sanırım Smile
Evet hocam aynı fikirdeyim. Eskinin yüzü suyu hürmetine yoluna devam ediyor muhtemelen Smile

@ahbap @Serjames teşekkür ederim.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,754 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Pitralon Classic-Polar-Pure Aleksey 23 24,964 03/10/2020, Saat: 15:52
Son Yorum: onur7
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 48,884 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  After Shave Bir Zorunluluk mu? Niko 64 35,802 13/09/2020, Saat: 22:46
Son Yorum: klasik63
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,809 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,918 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,190 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,241 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,038 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,615 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: