Haslinger Tıraş Sabunları
(26/01/2014, Saat: 03:34)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aceminin yapacağı inceleme bu kadar olur üstad, idare edin Smile

Yanlis anlamayın hosuma gitti yazınız. Bazı noktalarda mizahi yaklaşım yapmışsınız ona güldüm.
e mail adresim tipsol@me.com
(26/01/2014, Saat: 03:54)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlis anlamayın hosuma gitti yazınız. Bazı noktalarda mizahi yaklaşım yapmışsınız ona güldüm.

Ben de güldüm valla, iyi inceleme olmuş. Sabunun yağ oranı fazla sakal kalıntıları filan ondandır..

İnceleme için sağol oops Smile
İnceleme için teşekkürler.
Çooooook güzel olmuş çok eğlendim okurken çok mutlu oldum ilginç biçimde. Smile
Bende halinde ın balmını aldım bekliyorum gelsin birde onu yazıcam.

Gerçekten güzel bir inceleme olmuş elinize ve fırçanıza sağlık.
Every farewell is a new beginning.
(26/01/2014, Saat: 03:54)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlis anlamayın hosuma gitti yazınız. Bazı noktalarda mizahi yaklaşım yapmışsınız ona güldüm.

(26/01/2014, Saat: 03:56)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de güldüm valla, iyi inceleme olmuş. Sabunun yağ oranı fazla sakal kalıntıları filan ondandır..

İnceleme için sağol oops Smile

(26/01/2014, Saat: 11:10)fgenc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler.

(26/01/2014, Saat: 12:36)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çooooook güzel olmuş çok eğlendim okurken çok mutlu oldum ilginç biçimde. Smile
Bende halinde ın balmını aldım bekliyorum gelsin birde onu yazıcam.

Gerçekten güzel bir inceleme olmuş elinize ve fırçanıza sağlık.
Zaman ayırıp okuduğunuz için ben teşekür ederim arkadaşlar Smile
Kaba sığsın diye birkaç kez sıcak suyla sulandırıp yumuşatıp kuruttuğum haslinger schafmilch performans kaybı yaşamış. Ciddi kuruttu, koruyuculuk uçtu.

Kapta boşluklu kalıyor ve sallanıyor bu yüzden sıcak suyla eritip sonra da kaba yaymıştım. Bu sırada sıcak suyla lanolin uçtu sanırım. 02b48e8e14bb8143d827ee4c16ac8d31.jpg
Komşum Lanolin uçacak bir şey değildir, bir çeşit hayvansal yağdır. Koyun postunun altında kalan yumuşak dokudan elde edilir. muhtemelen sıcak su lanolin'i iyice katılaştırdı. şu an sabun eski halinden daha mı katı?
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(11/02/2018, Saat: 20:12)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Lanolin uçacak bir şey değildir, bir çeşit hayvansal yağdır. Koyun postunun altında kalan yumuşak dokudan elde edilir. muhtemelen sıcak su lanolin'i iyice katılaştırdı. şu an sabun eski halinden daha mı katı?

Evet komşum. Çok katı oldu ve çatladı. Islattıktan sonra peteğin üzerine koymuştum unutmuşum kuruyup çatlamış. Sonra su ekledim yumuşasın diye bu sefer de cıvık bir hal almış. Yine kuruttum ( yani başına gelmeyen kalmadı Smile bu günkü tıraşımda çok kuruydu ve koruma / nemlenindirme çok kötüydü
komşum geçmiş olsun, muhtemelen ısıl işlem sabununa sen bir ısıl işlem daha uygulamışsın giden gitti artık.
Ha ben illa ki kurtarmak istiyorum son bir çaba daha belki ölüyü canlandırırız diyorsan; rendele, benmari usulu erit ısı çok yükselmeden içine bitkisel gliserin kat sonra rahatça çıkartacağın bir kalıba dök. Soğuması için sakın buz dolabına koyma bırak kendi kendine soğusun hatta benim tavsiyem eridikten sonra sabunu basmak istediğin kaba dök onun içinde donsun gliserin biraz olsun yumuşatabilir ama bu 3. ısıl işlem olacağı için sabun şaftı da dağıtabilir.
Bitkisel gliserini aktarlarda bulabilirsin. ama dediğim gibi 3. ısıl işlem ile iyice sarsılacak, tek kurtuluşu gliserin eklemek.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(11/02/2018, Saat: 20:50)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum geçmiş olsun, muhtemelen ısıl işlem sabununa sen bir ısıl işlem daha uygulamışsın giden gitti artık.
Ha ben illa ki kurtarmak istiyorum son bir çaba daha belki ölüyü canlandırırız diyorsan; rendele, benmari usulu erit ısı çok yükselmeden içine bitkisel gliserin kat sonra rahatça çıkartacağın bir kalıba dök. Soğuması için sakın buz dolabına koyma bırak kendi kendine soğusun hatta benim tavsiyem eridikten sonra sabunu basmak istediğin kaba dök onun içinde donsun gliserin biraz olsun yumuşatabilir ama bu 3. ısıl işlem olacağı için sabun şaftı da dağıtabilir.
Bitkisel gliserini aktarlarda bulabilirsin. ama dediğim gibi 3. ısıl işlem ile iyice sarsılacak, tek kurtuluşu gliserin eklemek.

Teşekkürler komşum. Sanırım dediğiniz gibi 3. ısıl işlem oldu. Neyse sağlık olsun. Bunu da bir deneyim kabul edip sabun bilgime kattım. Bundan sonra daha dikkatli olacağım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,064,095 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,477 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 855 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,003 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,401 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,470 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,578 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,479 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,886 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: