Haslinger Tıraş Sabunları
Bende de var iki tane. Hindistan Cevizli ve Sandal Ağaçlı olanından, henüz daha onlara sıra gelmediğinden kullanmadım. Hindistan Cevizli olanını kullandıktan sonra yorumunuzu bekliyorum.
Zaten açmamak için zor tutuyorum kendimi...
Bir MWF, bir de bu var hiç dokunmadığım, bekleyen ...
Mavi (Adaçaylı) olanını kullandım.

Öncelikle kokusunun bana hitap etmediğini söyleyebilirim. Performansa ilişkin yorumum ise şöyle: şu ana kadar kullandığım en kaygan sabundu. Koruyuculuğu öyle yüksekti ki; kayganlıkla beraber yumuşak bir alette jileti ciltte hissetmenize adeta engel olabilir. Dolayısıyla orta agresif, agresif aletlerle rahatlıkla kullanılabilir. Ancak, şaşırdığım nokta nemlendirmesinin beklediğimden düşük olmasıydı. Tıraş sonrası etkisi de yeterli gelmedi benim cildime. Rotasyona seyrek girecek gibi duruyor.

Tahrişsiz tıraşlar.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Zeyes komşumdan edindiğim adaçaylı sabun hakkında yorum yapmak için girmiştim ki komşum duygularıma tercüman olmuş. Sabun çok çok kaygan ve koruyuculuğu yüksek. Ama tıraş sonrası nemlendirmesi ballı versiyonundan 2 tık geride gibi geldi.
Ballı versiyonu varken adaçaylıyı tercih etmezdim Smile
İmpa ziyaretimde Haslingerin neredeyse hepsini kokladim hepsi koku profili olarak birbirine cok yakin sadece HindistanCevizli biraz farkli digerlerinden .
Sandal ağacını kullanıyorum o ara yeni jilet denediğim için suçu jilete atmıştım ama net bir şekilde söylüyorum ki kayganlığı neredeyse yok gibi Sad
Bırakınız kessinler, bırakınız biçsinler.
Bu sabunları yüzde köpürtemiyorum kaç kere denedim az sulu çok sulu az yüklemeli, çok yüklemeli, domuz porsuk vs. Bu sabun kasede çok güzel köpürüyor. Honig ve Koyun sütlü olanı denedim. Honig çok daha başarılı geldi koruyuculuk, kayganlık ve nemlendirme konusunda. 2 perde tıraş sonrası en azından 2 perde de yetecek köpük kaldıydı, yüzüme sürdüm o arada ekipmanları topla temizle en azından 10 dakika yüzümde kalmıştır. Köpükte sönme kuruma olmadı, sonrasında iyi bir nemlendirme bıraktı. Koyun sütlü lanolinlide tıraş sonrasında yüzümde tutma kısmını denemedim ama kayganlık, koruma konusunda zayıf geldi. WS de öle olmuştu, leada da, kayganlık sağladığı belirtilen bu lanolinin etkisini göremedim nedense ben bir türlü.
Ballı olanı çok güzel. Kokusu biraz değişik ama buram buram kokuyor ve güzel bir koku. Köpürtme de çok sıkıntı yaşamadım güzel dolgun bir köpük verdi fakat tıraş sonrasında biraz cildimi gerdi. Karma bir cildim var ve biraz yüzümü kuruttu ama kayganığı olsun yastıklaması olsun gayet iyiydi. Bittikçe kesinlikle başka çeşitlerini de edinirim
İmpa’dan teneke kutusuyla honig (bal) aldım. Kokudan başlayacak olursam, kullandıktan sonra kapağı açık şekilde kurumaya bıraktığınızda, banyo kokusu işlevi de görüyor Smile Bal esansını fazlaca hissettiğiniz yoğun, buna karşın bunaltmayan bir kokusu var. Hatta efrasyab üstadın bal özlü balsamı ile benzer bir koku. Sentetik fırça ile kendi kabından taşana kadar yükleme yapıp yüzde köpürtme yapmaya başladım, kısa bir sürede krema kıvamında köpük ne demekmiş, nasıl olurmuş onu anladım. Hakikaten bu kadarını beklemiyordum. Tıraşa geçince kayganlık ve yastıklama ile bu performansı hiç düşmeden devam ettirdi ve fark edilir derecede nemlendirme ile tıraşı tamamladım. Not: Cildim bazı ürünlere karşı reaksiyon gösterebilen bir yapıda, maalesef bu sabunda da bıyık bölgemde yanma oldu. Açıkçası daha önce bu şekilde sorun yaşayan bir kullanıcı yorumu okumadım. Kayganlık, yastıklama ve nemlendirme benim için üst düzey olsa da bu hassasiyetimden dolayı maalesef kullanmaya devam edemeyeceğim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Üç farklı Haslinger aldım. Koyun, Bal, ringelbulman (marigold)

İlk aldığım haslinger marigold zaten performans olarak çok beğenmiştim. Sonra koyun ve bal olandan sipariş verdim. Koyun sütlü olanı marigoldan da iyi geldi. Özellikle tıraş sonrası çok çok iyi. Ayrı bir bakım yapmış gibi hissediyorum. Ballıyı denemedim henüz. Eminim o da çok iyi çıkacak.

Boyut biraz küçük ama sert olduğu için uzun süre bitmeyecek gibi. Bitse de balı da denesem Smile

Ben kokuya pek takılmam ama bal olanı ambalajını açmama rağmen banyoyu dolabı kokusu kaplamış durumda. Çok tatlı bal + baharat karışımı kokusu var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 261 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,064,984 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,846 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 862 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,005 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,475 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,474 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,582 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,482 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,898 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: