sakalı tersten almak zararlımı
Bence zararlı kılı derinin bayagı yakınından alıyorsun gerdirince de derinin simetrisi degişiyor sureklı tersten almak ılerı de kıl donmesı yapabılır

Öneri: Özel günler de tersten alınması yonunde bence tabi
Çok dipten kesmek kıl dönmesine yol açabilir görüşü var evet. Ben 10 yıl tersten kazidim sakalları (son iki yila yakındır geleneksel yöntemlerle tıraş oluyorum ve çok tersten almaya gerek duymuyorum) çok şükür kıl dönmesi ve ya başka bir sorun yaşamadım. Ama şart değilse ve yumuşak sakal yapısı varsa sürekli tersten almaya lüzum yok gorusundeyim.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(18/12/2014, Saat: 11:39)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 perde tıraş oldum. Yüz bölgesini bir defa boyun altını iki defa tersten aldım. Kanama olmadı ama çok kızardı. Evde hametan vardı sürdüm çok iyi geldi. Bir daha da tersten almam. Kartuşla tersten almıyordum hiç normalde de gerek yok tersten almaya. Geleneksel tıraşa girdik ya maksat ilginçlik olsun Big Grin

Tersten alacaksanız en fazla tek perde de almalısınız yada rötuş yapabilirsiniz tersten. Hiç baskı uygulamadan rötuş güzel bir seçenekFırça
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(18/12/2014, Saat: 12:39)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Youtube'da videolar var 2 defa tersten. Adamların cildi kösele gibi olmuş demekki. Tabi bir de benim cilt alışık değil. Acemilikten jileti 3. defa kullandım. Birçok faktör var.

Tersten alacaksanız açıyı daha yatay yapmanız lazım(5-10 derece gibi) ve baskıyı yok denecek kadar azaltmalısınız "Tıraş Teknikleri" altında WTG/XTG/ATG konusu olması lazım. Ayrıca söylenmiştir belki ama jilet keskin değilse tersten alması zor olur sakalı, takılır ve tahriş eder. Zamanla alşırsınız.
(18/12/2014, Saat: 12:59)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler. Şimdi aklıma geldi bir de tersten alırken progress'in ayarını düşürmeyi unuttum Big Grin
Yani çok tehlikeli hareketler bir arada olmuşBig Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(21/12/2014, Saat: 20:02)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sefer toparladım. Su öncekinde sıcaktı baya. bu sefer ılık soğuk arası sıcaklıkta su kullandım. jileti değiştirmeyi unutmadım. 3 perde tıraş oldum. progress 1.5 ayarını kullandım hiç değiştirmedim. Birde boyun kısmını bir kez tersten aldım. Elimle kontrol ederek tıraş oldum. Elime gelen yeri aldım sonra elimle köpüğü dağıttım başka yerleri tekrar aldım çıkma yönünün ters yönünde. Boyun kısmı çoğu kişide olduğu gibi dağınık biraz o yüzden özel ilgi istiyor. sonuç 10 üzerinden 8. kızarma tahriş yok. Boyun kısmında biraz uzmanlaşmam gerek.

Sıhhatler olsun üstat.. Doğru teknik zamanla oturuyor..
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Sakali rotus olarak tersten aldiginizda de ve kartus ilesifir baskiyla gayet guzel oluyor. ama biraz baski hemen belli ediyor kendini
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Konu hortlayacak ama bu soruma cevap bulamadım... Tersten almak sakalları gürleştirir mi ? kıl köklerini yararak kılın çift çıkmasına ön ayak olur mu?
(04/01/2016, Saat: 05:15)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu hortlayacak ama bu soruma cevap bulamadım... Tersten almak sakalları gürleştirir mi ? kıl köklerini yararak kılın çift çıkmasına ön ayak olur mu?

Komşum sakalı tersten almak sakalınızı gürleştirmez malesef. Sonuçta derinin üst katmanından itibaren kesiyorsunuz, kıl köküne bir müdahale olmuyor, o yüzden sakala etkisi olmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tersten Tıraş flame2013 8 12,244 05/04/2014, Saat: 22:37
Son Yorum: RooT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: