Tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı
En az 2 dk soğuk suyla cildimi durulayıp , akabinde fırçayla cildime masaj yapıp bir perde köpüklüyorum. Ve sonra onu da durulayıp tekrar köpükleyip tıraşa başlıyorum.

Ya da 1-2 dk cildimi yine soğuk suyla durulayıp , bir sabunu ( zeytinyağlı sabun , dove men care , dove klasik sabun vs ) yüzüme güzelce bir sürüp cildimi duruluyorum . Arkasından da fırçaya tıraş sabunumu yükleyip ciltte veya tasta köpürtüp tıraşıma başlıyorum.

Hafta içi 5 gün tıraş olmak zorundayım ki genel de Cumartesi ' de tıraş olduğum göz önüne alınırsa 6 gün. Bu sebeple damat tıraşı ve sıcak havlu kompresi yaparak tıraş olmaya vaktim olmuyor Smile
daha önce duş + tıraş oluyordum ama son zamanlarda ise sıcak su ile ıslatıp,köpürtüyorum ve 3-4 dakika bekleyip sonra yıkayıp tekrar köpük yapıp öyle tıraşa başlıyorum daha güzel oluyor bu aralar.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Benim rutinim dustan sonra proraso preshave krem kullanıyor ve 3-4 dk bekliyorum. Sonra eğer yüzde kopurteceksem yüzümü yıkayıp köpüğe geçiyorum. Eğer tasta kopurtmussem direk uzerine köpüğü en az iki dk tatbik ediyorum.

Bazen tıraş jelleri de tıraş öncesi olarak kullanılabilir zaten onların tek yaptığı nemlendirmek ve kaygan tabaka oluşturmak.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Son birkaç tıraştır Proraso sandal sabunun, köpürtmeden önce üstüne damlattığım suyu sakal bölgesine sürüp tıraştan önce birkaç dk. bekletiyorum. Faydasını gördüm diyebilirim. Daha rahat ve konforlu tiraslar elde ettim.
Başka sabunlarla da denemek lazım. Ve bence daha fazla nemlendirme özelliği olan sabunlarla daha etkili olabilir diye düşünüyorum. Çünkü sonuçta sabunun kurutucu etkileri var.
Tıraş hazırlığı hiç yapmıyorum yüzde köpürtme yapıyorum benim için yeterli oluyor . Pazar günü de dahil günlük tıraş oluyorum . Bütün aşamalarda soğuk su kullanıyorum gayet memnunum.
@bayercy

Dostum proraso kaygan bir tabaka bırakıyor. Dedigin gibi sabun kurusa bile, jiletin rahat kaymasını takılmasını onluyor.
Yuzune surup 5-10 dakika arası beklersen sakalları yumusatma etkisini de daha iyi gozlemleyebilirsin.
(09/12/2016, Saat: 11:04)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son birkaç tıraştır Proraso sandal sabunun, köpürtmeden önce üstüne damlattığım suyu sakal bölgesine sürüp tıraştan önce birkaç dk. bekletiyorum. Faydasını gördüm diyebilirim. Daha rahat ve konforlu tiraslar elde ettim.
Başka sabunlarla da denemek lazım. Ve bence daha fazla nemlendirme özelliği olan sabunlarla daha etkili olabilir diye düşünüyorum. Çünkü sonuçta sabunun kurutucu etkileri var.

Sizin bahsettiğiniz yönetim benzerini bende uyguluyorum, sabunu ilk köpürttüğüm sulu kısmını yüzüme sürüyorum, esas köpüğü kapta hazırlayıncaya kadar yüzümde bekletiyorum.
İlginçtir şu ana dek sadece Proraso'da işe yaradı. Diğer sabunlarda bir etkisini göremedim.
(09/12/2016, Saat: 12:27)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayercy

Dostum proraso kaygan bir tabaka bırakıyor. Dedigin gibi sabun kurusa bile, jiletin rahat kaymasını takılmasını onluyor.
Yuzune surup 5-10 dakika arası beklersen sakalları yumusatma etkisini de daha iyi gozlemleyebilirsin.
Forumda okumuştum sanırım, Proraso pre shave ' ler zaten sabun oluşumundan önceki yani tepkimeye girmeden önceki hali diye. @dikdik_s üstat çok uzun bekletmek cildi günlük tıraşta yorabilir belki.

@kaptan komsum, bu yöntem uygulanagelen bir yontemmis zaten. Bana sanki Cella ile de ise yarar gibi geliyor.
Düzenli proraso pre kullanmamıştım. Önümüzdeki hafta günlük kullanıp bendeki etkilerini paylaşırım kısmetse.
(10/12/2016, Saat: 00:44)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda okumuştum sanırım,  Proraso pre shave ' ler zaten sabun oluşumundan önceki yani tepkimeye girmeden önceki hali diye.  @dikdik_s üstat çok uzun bekletmek cildi günlük tıraşta yorabilir belki.

@kaptan komsum, bu yöntem uygulanagelen bir yontemmis zaten. Bana sanki Cella ile de ise yarar gibi geliyor.
Düzenli proraso pre kullanmamıştım. Önümüzdeki hafta günlük kullanıp bendeki etkilerini paylaşırım kısmetse.

Üstad, Proraso pre kremlerin işe yaradığını düşünüyorum. Yeşil olanı sadece yeşil Proraso ile, beyaz olanı ise hemen tüm sabunlarla kullanıyorum. Ben açıkçası iki ürünü de başarılı buluyorum. Bazen tıraş sonrası ıslak yüzüme de sürüp hemen akabinde losyon uyguluyorum.. Zamanımın bol olduğu hafta sonu tıraşlarında ise ılık havluyla kompreste yapıyorum. Ben memnunum açıkçası.

Bahsettiğim yöntemi, ben de Shaving Den'de öğrenmiştim. Ancak özellikle Haslinger, Tabac, Valobra(hem kase hem yumuşak),gibi sabunlarda bu ıslak köpük çok çabuk kuruyor ve haliyle de istediğim yumuşatmayı yapamıyor. Şu ana kadar Proraso'ya yakınlıkta tek geç kuruyan Meissner Tremonia oldu.
@bayercy

Baba gunluk tirasta hakli olabilirsin. Ben 2-3 gunde bir oldugum icin birsey diyemiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Kasesi oguzhan5069 2 2,796 24/08/2021, Saat: 09:39
Son Yorum: oguzhan5069
  Tıraş öncesi Şap kullanımı papazerigi 47 68,588 28/02/2021, Saat: 13:09
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş Öncesi Yağ ve Krem koozay 0 2,146 29/11/2020, Saat: 02:37
Son Yorum: koozay
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,527 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 50,701 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Loccitane Cade Traş Öncesi Yağ Onurper 7 11,767 26/01/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: mrtkmsgl
  Kuaf Tıraş Öncesi Yumuşatıcı Jel _Olgun_ 15 29,800 23/07/2016, Saat: 02:12
Son Yorum: cirzini62
  TIRAŞ ÖNCESİ SABUN DENEMEK İSTEYEN? Azubel 12 13,342 31/12/2015, Saat: 01:05
Son Yorum: ckeskin
  Tıraş Öncesi Kayganlaştırıcı Jel VinceMasuka 29 26,838 30/11/2015, Saat: 21:26
Son Yorum: ustaci
  Shu traş öncesi jel evreseli 9 19,661 10/10/2015, Saat: 19:43
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: