Lorena Ustura
Aslında benim derdim çelik usturanın ağırlığını tadıp bu işin edebiyatına da ufak bir giriş yapmak. Yani tonla macun, taş, kayış arasında kaybolup günlük tıraşımı olmak için uğraşmam zaten ama en azından bu kadar zamandır ustura kullanıyorken bir de çeliğinin tadına bakmak, hoşuma giderse de hobilerim için ayırdığım bütçeyi belki de oraya doğru yönlendirmek. O yüzden düşündüm ki bu tip ucuz ve sıfır bir usturayla başlangıç yapmak iyi olabilir, en azından sıfır Smile
merhaba,
tabii ki bir tatmak lazım, haklısınız. zaten hergün traş olanlar için klasik ustura kullanışlı değil. onlara uygun 7 usturalık özel setler var. böyle ucuz birşey de istiyorsanız, ağzını bilen birine açtırmanız faydalı olur. en azından ilk kullanım için. zira bu meşakkatli ve bilmeden yapılamayan bir iş. yavaş yavaş kendinizde öğrenebilirsiniz sonraları.

sayın eggman, jiletli makine hiç kullanmadığım için yorum getiremiyorum farkları hakkında maalesef. babam kullanırdı ama, o da ustura kullanamıyor, o yüzden ona da soramıyorum, kusura bakmayın bu seferlik.

selamlar.

(25/01/2012, Saat: 00:21)retrojunkie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında benim derdim çelik usturanın ağırlığını tadıp bu işin edebiyatına da ufak bir giriş yapmak. Yani tonla macun, taş, kayış arasında kaybolup günlük tıraşımı olmak için uğraşmam zaten ama en azından bu kadar zamandır ustura kullanıyorken bir de çeliğinin tadına bakmak, hoşuma giderse de hobilerim için ayırdığım bütçeyi belki de oraya doğru yönlendirmek. O yüzden düşündüm ki bu tip ucuz ve sıfır bir usturayla başlangıç yapmak iyi olabilir, en azından sıfır Smile

Peki Sedef ve Ali Bıyıklı usturalar hakkında ne düşünüyorsunuz ? Merak gidermek için iyi bir başlangıçmı olur ?
merhaba,
ilk usturamdı sedef, hala da kullanıyorum. 1,5 lira idi galiba aldığımda. yapması gereken tek şeyi yani jilet tutmayı iyi yapıyor. demirleri zamanla sıkılaşıyor veya gevşiyor ancak çok basit bir sistem olduğu için istediğiniz yumuşaklığa getirmek 2 dakikanızı alıyor. başlangıç için kesinlikle tavsiye ederim.
selamlar.
Millet yıllardır berberlerde Sedef ve Ali Bıyıklı denen şeylerle tıraş oluyor... O kadar kötü değil yani.
İkisi de kötü değil ama çok hafifler. Ben hala çelik usturayı merak ediyorum, evet en ekonomik şekliyle bu usturayı kullanılır hale getirebilmek için yanında ne almam gerekir arkadaşlar Smile kaç numara taş, ıvır zıvır macun falan nasıl kotarabilirim bu işi Smile
(25/01/2012, Saat: 23:00)retrojunkie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkisi de kötü değil ama çok hafifler. Ben hala çelik usturayı merak ediyorum, evet en ekonomik şekliyle bu usturayı kullanılır hale getirebilmek için yanında ne almam gerekir arkadaşlar Smile kaç numara taş, ıvır zıvır macun falan nasıl kotarabilirim bu işi Smile

Bence bu usturayla hiç uğraşmayın. O arkadaş bileme işinden iyi anlıyor.. Usturayı en azından tıraş edebilecek hale getirmiştir. Yoksa bahsi geçen usturanın tereyağı bıçağından farkı yok. Ve o usturanın asla bir Dovo, Filarmonica vb. gibi düzgün tıraş edeceğini sanmıyorum... Büyük bir olasılıkla siz o usturayı tıraş edecek hale getiremezsiniz bende getiremem... Bunu kullanacagınıza sedef kullanın daha iyi. Yada benim yapacağım gibi 2. el bir ustura ile işe başlayıp eğer isterseniz sonra Dovo alırsınız...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 704 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,131 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,182 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,669 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,519 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,153 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,704 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,025 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,749 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,271 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: