Proraso Tıraş Sabunu -Aloe vera ve yeşil çaylı
Koku olarak en sevmediğim yeşil caylısı ama performans olarak hem sandaldan hem okaliptüsten önde bana göre. Mentolu hissedilir derecede ama okaliptüs kadar yok.
Baştan söylüyorum, muhtemelen ben yanlış yorumluyorumdur:

Bu sabunu kullandığım her seferinde köpük yapmak yerine kıvamsız ve sıvı bir sonuç aldım. Yükleme süresi bunu değiştirmedi.

Kokusu ferah ve iç açıcıydı, temiz bir his bırakıyordu.

Two band fırçamı bu sabunla kullandığıma çok pişmanım, kılların siyah kısımlarında çok uzun süre çıkaramadığım bir tortu bıraktı, hem de tek kullanımda.
(24/05/2020, Saat: 14:03)bleak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baştan söylüyorum, muhtemelen ben yanlış yorumluyorumdur:

Bu sabunu kullandığım her seferinde köpük yapmak yerine kıvamsız ve sıvı bir sonuç aldım. Yükleme süresi bunu değiştirmedi.

Kokusu ferah ve iç açıcıydı, temiz bir his bırakıyordu.

Two band fırçamı bu sabunla kullandığıma çok pişmanım, kılların siyah kısımlarında çok uzun süre çıkaramadığım bir tortu bıraktı, hem de tek kullanımda.

Benim arkodan sonra ilk denediğim orta-üst seviye sabundur. Hatırlıyorum ilk yaptığım köpük çok sulu ve cıvık oldu. Arkodan gelen bol suyla köpürtmeye başlamaktan ileri gelen alışkanlıktan sanırım. Hemen akabinde fırçada daha az su ile basladım ve azar azar su ekleyerek krema kıvamını yakaladım. Blooming denen sabunun üzerine su koyup bekleme islemi arko haricinde bažka bir sabuna yapmadım. El alıştıktan sonra ise daha kolay köpül yaptığını söyleyebilirim. Bir ihtimal fırçanız daha randıman almamış olabilir, fırçanızı yeterince ılık suda bekletmiyor olabilirsiniz. Yüzde köpürtüyorsanız tasta köpürtmeyi deneyebilirsiniz.
Uzun yıllardır geleneksel tıraş ekipmanlarına sahip olmama rağmen Arko, Derby, MFY dışında yalnızca Tabac kullanmıştım.
Bir komşumuzdan takas yolu ile aldığım Proraso Beyaz Seri sabun ile bu gece ilk defa tıraş oldum.

İlk izlenimlerim çok iyi, köpük ve koku beklediğimden daha iyi, Arko ve MFY'den gelen alışkanlıkla köpük yapmak çok kolay gerçekten. Tıraş boyunca hissedilen mentol hissiyatı iyi, kışın da iyi gelecek gibi zira ben soğuğu severim Smile
Kayganlık ve koruyuculuk izlenimlerim de oldukça iyi .. Jilet yeşil Astra, alet 3 parçalı plastik Şıkbay ..

Bir tıraş ile hemen yorum yapmamak lazım, farkındayım. Daha iyi deneyimlemek adına uzun bir süre yalnızca Proraso ile tıraş olacağım.

İlerleyen zamanlarda bir çok değişik sabun edinmek istiyorum. 650'ye yakın jilet stoğum var, artık yalnızca sabun ve kreme ağırlık vereceğim. O zaman Orta/Üst segment sabun ve kremleri de görmüş, yorumlamış olurum.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Çok garip proraso beyaz için mentol hissiyatı yazılmış, ben mentol falan hissetmedim. Proraso yeşil kullandım ve mentolün ne demek olduğunu çok net yaşamıştım. Ardından kullandığım arko hydrate kremde de hissedilir hafif bir mentol geliyordu. Fakat bu proraso beyazda arkodaki az mentol bile yoktu. Koku olarak çok hafif, aşırı beğendim. Ek olarak Proraso yeşil yüzümü kuruturken bu beyaz hiç kuruluk yaşatmadı. Aşırı şaşırdım. Benim cildime uyan bir sabun bulduğumu düşünüyorum.
Proraso Mentol krem versiyonu tüm yaz boyunca en kullandığım sabun idi. Bahsedildiği gibi beklenilen mentol baskınlığını kremden alamadım.
Sonrasında Proraso aftershave mentol aldım. AS gayet o ferahlığı hissiyatı veriyor. İkisinj bir kullandığım zaman fazlasıyla tatminkar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yaz boyunca çoğunlukla proraso yeşil mentol okaliptüs olan krem ve sabunu kullandım.Kremi bana göre daha başarılı ama havalar soğuyunca yeşil Çaylı olan sabunu kullanmaya başladım yaklaşık 3 tirastir kullanıyorum ama mentollunun kremini bırakın sabunu bile daha iyi bundan.Hassas ciltler için diyor ama bariz bir koyuyuculuk ve tıraş sonrası hissiyatı göremedim bu üründe. Köpüğü fena değil ama mentollü olan sanki tıraş esnasında da sonrasında da daha iyi geliyor cildime. Sandal olan urunu denemediğim icinn kiyaslamayi mentol ile yaptım.Ama kremleri sabundan daha performanslı sanki.
Kartallar yüksekten uçar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,342 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 651 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,532 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,050,006 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,342 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,751 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: