Dove Intensive Lotion for Extra Dry Skin
(03/12/2011, Saat: 13:00)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2458825059.jpg

Arkadaşlar malum 10 güne askerim ve bir süre foruma girme şansım olmayacak. Gitmeden evvel son bir ürün hakkında yazayım. Malum cilt kuruluğu çok can sıkıcı bir problem. Bir de traş sabunlarının kurutucu etkilerini de düşünürsek tıraş sonrasında normal bir cilt bile bazen kurulaşabiliyor. Ben karma cilde sahibim ve yüzümde favori/çene kemiği kısımları çok kuru. Biraz da atopik egzamaın etkisi de var. Herneyse, özellikle kış ayları cilt kuruluğu çekilmez oluyor. Havanın kuruluğu, tıraş sabununun kurutması, kaloriferden dolayı ortam neminin azalması, azalan su tüketimi derken cilt pul pul dökülüyor.

Bu zamana kadar pek çok nemlendirici krem denedim. Çoğu normal kuruluk problemi olan kişilere tatminkar olacak ürünler olsa da, bende atopik egzamadan dolayı kaşıntılı kuruluk olduğundan bir türlü yeterli olmuyorlardı. Yüzümde mum gibi yağlı yağlı kalıntı bırakan ağır kremleri de hiç sevmiyorum. En sonunda Dove' un bu kremini buldum. Üzerindeki ekstra kuru ciltler için ibaresine dikkatinizi çekerim. Bu iddiadaki kremler genellikle vıcık vıcık yağlı olur. Ancak bu losyonda böyle bir şey yok. Gerçekten de iddia ettiği gibi cildi çok iyi nemlendiriyor ve bu nemlendirme etkisi çoğu kremin aksine 10 saatten fazla. Çoğu zaman gün boyu yeterli oluyor. Çabuk emiliyor ve aşırı sürmezseniz kalıntı bırakmıyor. Zaten aşırı sürmeye gerek yok. Cildinizin emdiği kadar sürmeniz yetiyor. Yarım saat içinde cildi yumuşak ve nemli bir hale getiriyor. Ve gün boyu kuruluk, kaşıntı, kabarma vs gözlenmiyor. Aynı şekilde tahriş azaltma ve iyileştirme özelliğini de fark ettim. Çok kötü geçen tıraşlar sonrasında, ya da kış aylarında balzam yerine genellikle bunu kullanıyorum ve cildime çok iyi geliyor. Proraso, nivea gibi markaların balzamlarından daha iyi sonuç veriyor. Ki onlarda olmayan iyileştirme özelliği benim için çok memnun edici. Bu kremi her akşma yatmadan evvel cildinize uygularsanız uzun vadede cildinizin daha sağlıklı hale geldiğini fark edeceksiniz.

Ben bu kremi 3 yıldır kullanıyorum. Bu süreçte 2 kutu bitirdim. Oldukça uzun gidiyor. 250ml' lik şampuan şişesi tipi ambalajda satılıyor. Fiyat olarak 15 lira civarı olması lazım. Tek sorun her yerde bulunmuyor. Büyük marketlerde bakınmanız lazım, ya da online dükkanlardan arayacaksınız. Ancak özellikle intensive lotion for extra dry skin versiyonu olmasına özen gösterin. Kavanoz olarak satılan farklı versiyonlarıyla karıştırmayın. Cildinde az ya da çok kuruluk olan herkese şiddetle tavsiye ederim. Normal bir cildiniz bile olsa bu kış aylarında iyi gelecektir.

Üstad selamlar. Konuyu yazalı seneler olmuş Smile
Aynı sorun bende de var, cildimde egzamaya bağlı yer yer kızarıklıklar var. Balsamlar çok yağlı geliyor, kullanmak istemiyorum.
Bu ürünü yakın zamanda kullandınız mı, tavsiyeleriniz hala geçerli mi ? Saygılar.
@mimaras

Komsum bende alternatif bir urun onerisi yapayım. Ceradolin Hydro.
Bir denemenizi oneririm.
(07/11/2017, Saat: 14:25)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mimaras

Komsum bende alternatif bir urun onerisi yapayım. Ceradolin Hydro.
Bir denemenizi oneririm.

Tavsiye için teşekkürler üstad, deneyeceğim Wink
Zor buldum ama çok memnun kaldım. Bulabilirseniz alın tavsiye ederim. Emilimi ve ipeksi etki çok hoşuma gitti.
(22/01/2018, Saat: 22:10)Sonmezturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zor buldum ama çok memnun kaldım. Bulabilirseniz alın tavsiye ederim. Emilimi ve ipeksi etki çok hoşuma gitti.

http://www.dove.com/tr/skin-care/body-lo...nsive.html

Linkteki ürünümü aldınız acaba
(27/01/2018, Saat: 03:46)hidalgo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.dove.com/tr/skin-care/body-lo...nsive.html

Linkteki ürünümü aldınız acaba
Evet aynen bu ürün.
Migrosta aynı ürünün muadili nivea markası %50 indirimli tüm vücut el kremleri parfüm ve deodorantlar dahil
2m3hhzq.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
1073v5i.jpg
2cwtus7.jpg
2u9nzg5.jpg

carrefourda bu ürünlerde %50 indirim var tıraş sonrası balsam yerine kullanılabilecek ürünler
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Lord un referansı ile dove losyon geçer not almıştır, nivea ise kalitesini ispatlamış bir marka olarak geçer not almıştır, peki şu linkteki losyon sizce tıraş olayında kullanılırmı komşular fikriniz nedir
https://www.englishhome.com.tr/bloom-vuc...beyaz.html
29uwy69.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Skin Bracer by Mennen... eternal77 5 8,429 22/06/2021, Saat: 14:31
Son Yorum: faun
  Watson' s Man After Shave Lotion ohtararan 12 21,569 20/09/2019, Saat: 18:09
Son Yorum: Don Quijote
  Floid Black Aftershave Lotion (Nueva Fragancia) ckeskin 21 17,819 04/09/2019, Saat: 16:12
Son Yorum: Silentsv
  Tabac Original After Shave Lotion onur7 4 3,535 04/09/2019, Saat: 01:13
Son Yorum: Vincent_Lord
  GEO F. TRUMPER Coral Skin Food ohtararan 10 11,473 15/11/2018, Saat: 13:33
Son Yorum: dikdik_s
  Kiehl's Blue Astringent Herbal Lotion 1912 1 4,140 20/07/2018, Saat: 14:26
Son Yorum: osaka23
  Dove Salatalık Özlü Yüz Sabunu ile Pre-Aftershave Mühendis 2 3,557 18/05/2018, Saat: 00:52
Son Yorum: Soner
  Uygun Fiyatlı İngiliz [Rhino Skin Armour İnceleme] Gentleman 7 4,415 11/05/2018, Saat: 16:26
Son Yorum: pundoe
  old spice - aqua velva - clubman - skin bracer ynspektas 23 27,533 14/05/2016, Saat: 04:23
Son Yorum: ustaci
  Reviva After Shave Skin Conditioner AKadir 3 4,686 26/04/2016, Saat: 12:46
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: