Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler
@ENDER3470, bu sefer üç gün olmuş, bir dahaki sefer bir bakmışsınız arkanıza sigarasız üçüncü yılınızdasınız. Denemeye devam edin bence.
@connect , sizi de tebrik ederim. Devamı daha kolay, inanın.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(07/01/2020, Saat: 17:17)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2020 ile beraber sigarayı bırakacağım dedim ama 3 gün dayanabildim. Aslında benim olayım daha çok sosyal bağımlılık. Mesela arabada sigara içmem. 10 saat gitsem aramam. Ya da uzun otobüs yolculuklarında sigara krizim falan gelmez. Misafirliğe gittiğim yerde sigara içilmiyorsa içmem ve aramam da. Ama bir arkadaş gurubu ile bir araya gelirsem kesinlikle karşı koyamıyorum. Ya da tatilde falan kesinlikle içmeden duramıyorum. Bu durumu bir aşabilsem sigarayı bırakma konusunu halletmiş olacağım.

@ENDER3470 komşum özellikle sigarayı bırakmanın ilk döneminde "hatırlatıcılar" dan uzak durmak lazım. özellikle arkadaş grupları  Smile
Telefonunuza da bir sigara bırakma app yükleyin ; bakıp bakıp motive olursunuz  Smile
Konu açılmışken baktım benim de bırakalı 1 yıl 2 ay olmuş...
(07/01/2020, Saat: 18:47)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ENDER3470, bu sefer üç gün olmuş, bir dahaki sefer bir bakmışsınız arkanıza sigarasız üçüncü yılınızdasınız. Denemeye devam edin bence.
@connect , sizi de tebrik ederim. Devamı daha kolay, inanın.
Teşekkürler komşum, denemelerim devam edecekSmile
(07/01/2020, Saat: 19:00)dbkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ENDER3470 komşum özellikle sigarayı bırakmanın ilk döneminde "hatırlatıcılar" dan uzak durmak lazım. özellikle arkadaş grupları  Smile
Telefonunuza da bir sigara bırakma app yükleyin ; bakıp bakıp motive olursunuz  Smile
Konu açılmışken baktım benim de bırakalı 1 yıl 2 ay olmuş...
Kahvede okey partilerini bir süre iptal etmem lazım komşum, oynarken fena gidiyor namussuzSmile
(07/01/2020, Saat: 19:11)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kahvede okey partilerini bir süre iptal etmem lazım komşum, oynarken fena gidiyor namussuzSmile

Aynen komşum  Smile sırf okey oynarken 2 saatte yarım paket içtiğimi bilirim.
(07/01/2020, Saat: 19:20)dbkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen komşum  Smile sırf okey oynarken 2 saatte yarım paket içtiğimi bilirim.

Sorma komşum, 4 parti 101 oynuyorum, 1 paket sigara içiyorumSmile
İlk başlarda sigara içilen ortamlardan uzak durmak faydalı olacaktır. Belli bir süre sonra zaten kokusundan tiksindiğinizi fark ederek, içilen ortamda durmak istemeyeceksiniz ya da umarım öyle hissedersiniz Smile Bırakma evresinde, iradenize sahip olduğunuzu ve böylesine saçma, zararlı bir alışkanlığın insan iradesini alt edemeyeceği telkinini sürekli yapmanız etkili olacaktır. Ayrıca bana göre azaltarak bırakırım ya da arada bir iki tane içerim demek bırakmamak demektir. Fayda deseniz yok, zarar deseniz çok. Kendim de dahil bırakanların bir daha hiç ağzına sürmemelerini, içenlerin ise tez vakitte bırakmasını dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bi ara bırakmıştım aigaralı ortama girince heleki işiniz sitresliyle bi şekilde başlıyorsunuz malesef.
21 yıl içtim, 12 yıl önce bıraktım. Sigara içmek gerçekten keyifli ama kontrolden çıkan bir alışkanlık. Eğer bir kere tiryaki olduysanız tek kurtuluş tamamen bırakmak. Bırakmayı düşünen komşularıma çok iyi bir zihinsel hazırlık yapmalarını tavsiye ederim. Zira asıl sorun psikolojik bağımlılık. Bir de sigarayı hatırlatacak ritüellerden bir müddet uzak durmuştum. Bu savaşa başlayan tüm komşularıma mutlu son dilerim.
Ölmemek elimizde değil ki bizim,                      
İyi yaşamamak beni tek korkutan.
Bence bu iş kafada bitiyor, babam kahvehane işletmecisi senelerce günde üç-dört paket sigara içti. Hatta tıraş olurken bir elinde jilet tutarken diğer eliyle sigara içerdi. Başka bir rahatsızlıktan hastanede kaldı üç gün sigara içemedi, çıkarken ben daha içmem dedi. Bıraktığı dönemde kapalı alanda sigara yasağı da yoktu, sigaralı ve stresli bir ortamda kahvehanede işi olmasına rağmen bir günde kafayı koyup bıraktı senelerdir ağzına bile koymadı. Kokusu bile kötü geliyormuş.
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
(09/01/2020, Saat: 00:44)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bu iş kafada bitiyor, babam kahvehane işletmecisi senelerce günde üç-dört paket sigara içti. Hatta tıraş olurken bir elinde jilet tutarken diğer eliyle sigara içerdi. Başka bir rahatsızlıktan hastanede kaldı üç gün sigara içemedi, çıkarken ben daha içmem dedi. Bıraktığı dönemde kapalı alanda sigara yasağı da yoktu, sigaralı ve stresli bir ortamda kahvehanede işi olmasına rağmen bir günde kafayı koyup bıraktı senelerdir ağzına bile koymadı. Kokusu bile kötü geliyormuş.

Çok takdir ettim babanızın kararlılığını, böyle hikayeleri çok duyuyorum, kafasına koyup birden bırakan arkadaşım da çok var ama ben beceremiyorum bir türlü. 2 gün oluyor, 3 gün oluyor sonra yine bakıyorum paket almışım. Saçma gelecek ama hükümetin sigara karşıtı politikası da bende biraz inat yarattı, inada bindirdim mi hayatta kimse hiçbir şey yaptıramaz bana.. Smile Böyle iki kötü alışkanlığım birbirini destekleyerek devam ediyor. Yalnız oturdum hesap yaptım geçen gün şimdiye kadar sigaraya bayıldığım parayla Berlin'de apartman dairesi almak mümkün. İçim gitmedi desem yalan olur, şimdilerde bırakmak yeniden gündemimde. O para yine bir yerlere gider gerçi ona kuşku yok da hesap yapmak cidden moralimi bozdu.
Haluk Gençoğlu

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,811 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Monty Hall Problemi veya Paradoksu 3RD1 16 6,425 02/10/2019, Saat: 16:56
Son Yorum: 3RD1
  Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm Niko 43 32,434 31/01/2019, Saat: 10:38
Son Yorum: manuple

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: