Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler
47 yaşında iken 35 yıldır içtiği sigarayı bırakacağım ben diyen babam, içinden bir adet içtiği paketi gözümün önünde attı ve bir daha sigara içmedi. bizim ailede sigara kullanan çok yok bu sebeple ihtiyaçtır keyiftir bilemem ama bırakmak isteyenleri takdir ve tebrik etmekle birlikte şunu da söylemek istiyorum. bırakmak istiyorsan bıraktım diyeceksin hepsi bu.
On beş yıl içtim ben de. Bırakalı iki yıl oluyor. Şu gün bırakayım, şu paket bitsin veisair hiç işe yaramıyor. Bırakıyorum dedim, içinde daha bayağı sigara olan paketi çöpe attım ve bıraktım. Bıraktıktan sonra beş altıncı aylarda neredeyse her gün rüyamda sigara içtiğimi görüyordum. Canım çok istedi, bir gün yaktım bir sigara. Her gün sigara içiyormuşum gibi art arda çektim dumanını. Tabii çarptı. Gözlerim kapalı uzandım, iki saat beşikte sallanır gibi baş dönmesi oldu. O sigarayı içtiğime çok pişman oldum. Tekrar başlarım diye de korkmuştum ama sonra içmedim şükür.

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
35 yıl içtikten sonra 11 sene önce cebimdeki yarım paketi atıp terkettim mereti.Kafada bitirmek lazım @acoma komşum siz hala ''son sigaralarımı içer '' bırakırım Wink diyorsunuz hemen paketi atıp terkedin gitsin pişman olmayacaksınız.
Ben bırakmadım, 20 yıldır içiyorum günde 3 paketten, 2 paket, 1 paket, yarım paket derken şimdi 1 paket alıp 15 gün filan içiyorum sonra bazen 3 ay bazen 6 ay içmiyorum, sonra yine bir paket alıyorum filan değişik bende ki durum. Bırakmak istemiyorum nedense, yoksa hiç içmesem de aramam sigarayı.

Bu arada demek istediğim bırakmak isteyince bırakılabiliyor, kafada bitirmek lazım olayı.
Benim bugün 5. günüm. Bir başlık açıp anlatmak istiyordum meğer varmış, aksam yazacağım.
(17/10/2019, Saat: 10:53)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 35 yıl içtikten sonra 11 sene önce cebimdeki yarım paketi atıp terkettim mereti.Kafada bitirmek lazım @acoma komşum siz hala ''son sigaralarımı içer '' bırakırım Wink diyorsunuz hemen paketi atıp terkedin gitsin pişman olmayacaksınız.

Komsum anlamli bir gunde birakmak daha motive edici olur diye dusundum. Bu sebeple 29 ekimde birakmayi planliyordum. Ama o tarihe kadar beklemeden hafta basinda birakmaya karar verdim.

(17/10/2019, Saat: 10:56)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim bugün 5. günüm. Bir başlık açıp anlatmak istiyordum meğer varmış, aksam yazacağım.

Keske biraktiginiz gun yazsaydiniz size eslik ederdim.
(17/10/2019, Saat: 11:03)acoma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum  anlamli bir gunde birakmak daha motive edici olur diye dusundum. Bu sebeple 29 ekimde birakmayi planliyordum. Ama o tarihe kadar beklemeden hafta basinda birakmaya karar verdim.

Keske biraktiginiz gun yazsaydiniz size eslik ederdim.

Komşum bence niyetine girdiyseniz direk bırakın. Önemli bir günde bırakayım, pazartesi bırakayım gibi düşüncelerle bence işi merasimleştirmeyin. Bu şekilde bence sigaraya çok önem atfetmiş gibi olursunuz. Alelade bir zamanda, daha içilecek sigaranız varken bir anda bırakın gitsin.

Ben de bırakalı 1 sene oldu. Champixle bıraktım. Bir anda karar verdim, aynı gün doktora gidip ilaca başladım ve bıraktım. Hatta sigarayı bırakmak için ilaca başladıktan sonra 15 gün süreniz oluyor ben 13. günde bıraktım. Yarım paket daha parliamentim varken hem de.  Umarım tekrar başlamam.
Yaklaşık 15 senelik sigara geçmişinden sonra Geçen sene Aralık ayından beri sigara içmiyorum. Bırakırken nikotin sakızından yardım aldım. Günlük sigaradan aldığım nikotin miktarını ayarlayarak nikotin sakızını kademe kademe günlük kullanımını azlatıp bıraktım.

İlk bir ay aklıma gelsede sonrası zihnimde de bırakmış oldum. Bu arada eşim günde 1 paket içmeye devam etmesine rağmen içimden hiç içme isteği gelmemekte. Önceleri bir kaç defa bırakmışlığım olsada sonunda 1 taneden birşey olma dedikten sonra hep yeniden başlamıştım. Ağıza bir daha alınmadığında zaten başlama şansınız sıfıra iniyor Smile
Bırakalı 1 yıl oldu.8 yıl günde bir paket içtim.
Defalarca bırakmayı denedim.En son nikotin bandıyla başarabildim.Sigarayı bırakma denemelerinde sıkıntı stres olan komşularıma tavsiye edebilirim.
Doğrudur önce zihinde bırakmak lazım, tek seferde bırakmak lazım ama sonuç öyle olmuyor.
“Sigarayı bırakmak dünyanın en kolay şeyi; ben yüzlerce kez bıraktım!” sözünde olduğu gibi ; esas mesele tekrar başlamamak Big Grin
Bırakan ve bırakma niyetinde olan tüm komşularıma Allah çelik gibi bir irade versin
Hayatımda tek bir nefes dahi içmedim. Okul ortamı, iş ortamı, yurt ortamı, hatta askerlik ortamını da katarsak arkadaşlarımın %99 'u sigara kullanan tayfa. Ben onlara bıraktırmaya çalıştım, onlar da bana içirmeye çalıştı. Sonuç her iki tarafta başarısız. Big Grin
Tıraş oluyorum, o halde varım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,810 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Monty Hall Problemi veya Paradoksu 3RD1 16 6,425 02/10/2019, Saat: 16:56
Son Yorum: 3RD1
  Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm Niko 43 32,434 31/01/2019, Saat: 10:38
Son Yorum: manuple

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: