Sigarayı Bırakanlar Veya Bırakmayı Düşünenler
1992'den beri içtiğim sigarayı, 2006 yılında halı sahadan çıktıktan sonra bir anda karar verip içinde 18 tane kalmış paketi çöpe atarak bıraktım. Tabi bunda eşimin etkisi çok çoktu. Sonuçta karar veren ve uygulayan olarak o tarihten bu zamana karar en ufak bir şekilde aramadım sigara içtiğim günleri.
Cogito, ergo sum Dodgy
2013'de sigarayı, 2015'de kolayı bıraktım. Kola daha zor oldu. Kolanın içine ne koyuyorlar bilmiyorum ama hala canım çekiyor arada
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(01/07/2018, Saat: 19:43)dimitraki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimde 3 ayim doluyo birakali enson 22mart sabahi 1 tane ictim nefes kesilmesi ve kola giren agriyla hastaneye gidip 2 tane stent takildiktan sonra bidaha icmedim

Komşum çok geşmiş olsun.Ben de 3 sene önce bıraktım.Çok şükür bir rahatsızlık geçirmeden bıraktım.Umarım tüm sigara içen dostlarımız en kısa sürede kurtulur bu illetten.Sad
de te fabula narratur.!
Sigaraya 97 de başlayıp 2003 te askerde bıraktım. Zor oldu. İçtiğim suyun haddi hesabı yoktu sigarayı bıraktığım ay.

Sonra ayda yılda bir birer tane içiyordum ama hiç başlama isteği olmadı.

2 senedir de ayda yılda bir bile içmedim. Hatta kokusundan da tiksinirim.

Ayrıca kola, meyve suyu vs de içmem. Yeni hedefim ekmeği bırakmak. Sonra da şekeri.

Sigara nefret etmeden bırakılmıyor. Bence bırakmayı düşünüyorsanız o son ay azaltmayın hatta üç katı falan için tiksinerek bırakacaksınız Wink
15 yıl içtim ve bırakmaya karar verdim. 11 yıl önce bıraktım. İlk 4 aydan sonra hiç aramadım. Çoğu zaman içip bıraktığımı bile unutuyorum
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Bende 35 sene ileri derecede içtikten sonra (günlük 1,5 -2 paket)2008 yılında terkettim ,keşke hiç bulaşmasaymışım.Darısı içenlere.
(02/07/2018, Saat: 08:51)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15 yıl içtim ve bırakmaya karar verdim. 11 yıl önce bıraktım. İlk 4 aydan sonra hiç aramadım. Çoğu zaman içip bıraktığımı bile unutuyorum

Üstadım eşiniz mi bıraktırdı yoksa siz kendi kararınızla mı bıraktınız?
Bu arada sizi tebrik ederim üstadım, ne mutlu sizin gibi bırakan komşulara. Smile
(02/07/2018, Saat: 09:37)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım eşiniz mi bıraktırdı yoksa siz kendi kararınızla mı bıraktınız?
Bu arada sizi tebrik ederim üstadım, ne mutlu size. Smile
O zamanlar bekardım, darısı bırakmak isteyenlerin başına diyelim
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
bu ilaç ile 3 kere bıraktım , 2 sinde geri başladım ama 3. denemede 15 ay oluyor bırakalı ve cok mutluyum
champix ile 2009 da ilk bıraktıgımda cok zorlanmıştım , ruhsal daralma yaşadım , hayatımın zor dönemiydi ve sigara bırakmak ve ilaç etkisi tetiklemiş olabilir . 8 ay sonra tekrar başladım.
2. denemem baba olmadan 1 ay önceydi. baba olduktan kısa süre sonra ufak bi aksaklıkta sigara bırakalı 40 gğn gecmiş olmasına ragmen tekrar başladım.

3. deneme de tekrar champix e yöneldim. ve bu sefer sanırım geri dönmemecesine bıraktım . 15 ay oldu ve gercekten 1 yılı devirmenin ne kadar önemli oldugunu cok iyi anladım ki 1 yıla kadar sıkı nöbetler dürtmeler yaşıyor insan.

sigara bırakmak icmek kadar zararlıdır ama kısıtlı süreli. , bırakma süreci içme sürecinden daha zorlu ve saglık acısından dürter.
siga içmek sizi ne kadar değiştiriyorsa bırakmak da değiştirir . sporu cok seven ve hayatının her fırsatında spor yapmış olan ( maalesef hayat fırsat vermiyor artık ) birisi olarak bıraktıktan sonra 15 kilo aldım . koşmama yürümeme pedal cevirmeme ragmen .
ama 1 yılı devirdiniz mi rahatlama başlıyor her anlamda . ve sigara istegi ciddi anlamda azalıyor .

tavsiyem başlamayın sakın başlamayın , içenler bir yolunu bulun bırakın , çok kafaya takmadan . işi yokuşa sürmeden , sacma sapan motivasyonlara girmeden . içmenin bi faydası yok , umarım herkes bırakır.
Evet arkadaslar gunde 1 paket sigara icen birisi olarak 20 ekim pazar gunu son sigaralarimi icip sigarayi birakmayi planliyorum. Birakmak icin ay basi yil basi 29 ekim gibi biraz daha anlamli gunleri secmeyi dusunuyordum ama aybasina yilbasina 29 ekimede bence cok var o kadar bekleyemem, bu yuzden hafta basini sectim.

Aslinda 20 ekim 2019 pazar sigarayi birakma etkinligi adi altinda bir baslik acip forum ici sinerji yaratmayi dusunmustum ama konu zaten varmis. Umarim bu baslik altinda bir sinerji olusur ve birlikte sigarayi birakan bir kac kisi cikar.

Eger basarabilirsem sigaraya verdigim paralari biriktirip kendimi yeni tiras ekipmanlariyla odullendiricem. Simdiden gunde yarim paketr dusurdum bile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,643 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Monty Hall Problemi veya Paradoksu 3RD1 16 6,354 02/10/2019, Saat: 16:56
Son Yorum: 3RD1
  Nikotin Bandı ile Sigarayı Bırakma Günlüğüm Niko 43 32,169 31/01/2019, Saat: 10:38
Son Yorum: manuple

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: