Eksikler İçin Tavsiye ?
(26/04/2013, Saat: 23:08)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac da denenebilir, fena sabun değilmiş diyorlar.

http://www.geltir.com/thread-54.html

hahahaSmileSmileSmile
(26/04/2013, Saat: 20:49)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: listeye prorasoyuda ekledim denemekte yarar var çok sağolun

hametan çok iyi fikir onu hemen deneyceğim.

Bence D R Harris Eucalyptus yaz için ideal... Proraso' dan da daha koruyucu...
Atatürkçü bir neslin çocuklarıyız biz...
Tobs sandalwood suz olmaz.
Fresh,çiceksi ve hafif kokuları seviyorsanız,Tabac,MWF,Cella gibi sabunların kokularını bazı üyeler itici bulmuştur.

Paraben konusu var.

Son olarak tallow ve lard konusu var.

Acele etmeden araştırarak liste oluşturmanız sizin faydanıza...
bakınırken edwin jagger ve mühlenin sabunlarını ve kremlerini gördüm onlar hakkında fikriniz var mı?

(27/04/2013, Saat: 14:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fresh,çiceksi ve hafif kokuları seviyorsanız,Tabac,MWF,Cella gibi sabunların kokularını bazı üyeler itici bulmuştur.

Paraben konusu var.

Son olarak tallow ve lard konusu var.

Acele etmeden araştırarak liste oluşturmanız sizin faydanıza...
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
EJ ve Muhle aynı diye biliyorum
Kremlerini çok beğendim,sabunlarını beğenmedim

Fırçalar hakkında da araştırın,porsuk,bristle,sentetik,at ve karışık yapıldıkları materyalleri vs.
üstad baya araştırdım iyi bir fırça almak istiyorum porsuk da karar kıldım şimdi net olarak ne alayım marka model vs ona bakıyorum

(27/04/2013, Saat: 14:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ ve Muhle aynı diye biliyorum

Fırçalar hakkında da araştırın,porsuk,bristle,sentetik,at ve karışık yapıldıkları materyalleri vs.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Yüzde köpürtme yapmayacaksanız ve başlangıç yapacaksanız,fırçaya 3 haneli rakamlar vermeye gerek yok bu demek değil fırçalara fazla para verilmez.

Porsuk fırçalar da karar kıldıysanız düzenli kullanım ve rotasyon için en az 2 adet fırçanız olsun

Alma imkanınız varsa Simpson Rooney shavemac markalarının firçalarını inceleyin,Forumda fırça bölümünde eskiuye3315 incelemeleri mevcut.

Yüzde köpürtme yapsam en 24 mm super yada silver bu fırçalardan birini alırdım.Düğüm çapı,kıl uzunluğu,sap uzunluğu vs Safety razor seçimi kadar önemli.Sakalı sert ve sildi sağlam olana uzun loft gitmez,cildi hassas olana kısa loft ve gergin backbone lu fırça gitmez.

Mesela bu fırçayı çok beğenirim fakat size uyarmı,elde tutuş için sap kısa gelirmi,cildinize sert yada yumuşak gelirmi,çabuk kururmu bir sürü parametre var. http://www.giftsandcare.com/en/super-bad...adger.html

Benim tavsiyem başlangıç ve günlük kullanım için Bir adet FS 24 mm alın.Porsuk fırçayla tanışın ilerisi için kıl uzunluğu loft vs hakkında bilginiz olur.
http://www.ebay.com/itm/270744729590?ssP...1105wt_934

Selamlar

(28/04/2013, Saat: 12:07)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad baya araştırdım iyi bir fırça almak istiyorum porsuk da karar kıldım şimdi net olarak ne alayım marka model vs ona bakıyorum

(27/04/2013, Saat: 14:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ ve Muhle aynı diye biliyorum

üstad güzel bır domuz artı bı best badger alsam ısımı gorur sanırım tasta köpürtüyorum değiştirerek kullanırım. ne dersiniz?

(28/04/2013, Saat: 12:43)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüzde köpürtme yapmayacaksanız ve başlangıç yapacaksanız,fırçaya 3 haneli rakamlar vermeye gerek yok bu demek değil fırçalara fazla para verilmez.

Porsuk fırçalar da karar kıldıysanız düzenli kullanım ve rotasyon için en az 2 adet fırçanız olsun

Alma imkanınız varsa Simpson Rooney shavemac markalarının firçalarını inceleyin,Forumda fırça bölümünde eskiuye3315 incelemeleri mevcut.

Yüzde köpürtme yapsam en 24 mm super yada silver bu fırçalardan birini alırdım.Düğüm çapı,kıl uzunluğu,sap uzunluğu vs Safety razor seçimi kadar önemli.Sakalı sert ve sildi sağlam olana uzun loft gitmez,cildi hassas olana kısa loft ve gergin backbone lu fırça gitmez.

Mesela bu fırçayı çok beğenirim fakat size uyarmı,elde tutuş için sap kısa gelirmi,cildinize sert yada yumuşak gelirmi,çabuk kururmu bir sürü parametre var. http://www.giftsandcare.com/en/super-bad...adger.html

Benim tavsiyem başlangıç ve günlük kullanım için Bir adet FS 24 mm alın.Porsuk fırçayla tanışın ilerisi için kıl uzunluğu loft vs hakkında bilginiz olur.
http://www.ebay.com/itm/270744729590?ssP...1105wt_934

Selamlar

(28/04/2013, Saat: 12:07)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad baya araştırdım iyi bir fırça almak istiyorum porsuk da karar kıldım şimdi net olarak ne alayım marka model vs ona bakıyorum

Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Best fırçanın markası önemli,bazı markaların düğümlerinde fazla pure kıl var.Gereksiz sert olabiliyor,yine de siz bilirsiniz.Rooney ile ucuz EJ fırçaların best tipi aynı değildir.

Best yada finest seçim sizin...

Tek fırça almam gerekseydi finest alırdım

Rotasyon için iki fırça olsun yeter.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 967 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,491 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 68,611 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 25,193 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,477 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Acemilikten geçiş alet tavsiye. Mesir45 16 9,220 12/09/2017, Saat: 22:15
Son Yorum: Bruce
  Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi yusufk122 92 55,435 21/08/2017, Saat: 22:52
Son Yorum: kral arthur
  sert sakala tavsiye suleyman 18 11,296 14/08/2017, Saat: 19:55
Son Yorum: drhit1976
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,677 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Acemi birisi için set tavsiyesi muzoman 17 20,263 20/02/2013, Saat: 19:07
Son Yorum: muzoman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: