Kullanılmış Jiletlerin imhası
(09/11/2015, Saat: 18:06)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cihankeskin üstadım, Feather atık jilet kutusu nasıl bir ürün? Kaç tane jilet atılabilir? Kullandığımız diğer ürünlere (kapaklı, küçük herhangi bir metal kutu) göre ne gibi artıları var?

Feather atık jilet kutusunu 15 TL karşılığında İmpa'dan temin edebilirsiniz. Ufak teneke bir kumbaraya benziyor. Üst tarafında içine jiletleri atmak için bir delik var. Bence en büyük avantajı ufak olması. Benim önceki atık jilet kutum gerçekten de gereksiz yer kaplıyordu. İkinci avantajı ise kumbaraya bozuk para atar gibi jiletlerin kolayca içine atılması. Bence 2 senede zor dolacak tarzda bir kutu.
Tabi diğer atık jilet kutularına göre aman aman muhteşem bir üstünlüğü yok.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Daha önceden internette fotoğrafını görmüştüm zaten. Anladığım kadarıyla pratik, az yer kaplayan ve dolunca geri dönüşüme atabileceğimiz bir ürün.
Aldığım 5'li plastik Feather jilet kutularının arkasında da atık jilet biriktirebiliyorsunuz. Demek ki Feather atık jilet olayına önem veriyor.

Bilgilendirme için teşekkür ederim @cihankeskin üstadım.
Copleri karistiran hayvanlari dusunerek cope atilmamasini dusunuyorum geri donusume biriktirip gondermek lazim

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben Rocco Sıkı Şeker kutusu kullanıyorum şu anda. Evde geleneksel tıraş olan iki kişi var ve jilet rotasyonumuz yavaş (5-7 tıraş/Jilet). ~1 sene sonunda kutunun neredeyse yarısı doldu. Jilet alamaz hale gelince bantlayıp, üzerine uyarı yazıp geri dönüşüme atacağım.
Selam akadaşlar,

Ben evdeki jilet-iğne gibi maddelerin sokak hayvanlarınıın çöpü karıştırırken veya çöpleri değerlendirenlerin zarar görmeyecekleri şekilde atılması problemini bir yolla çözdüm zannediyorum.

Ev efradının kullandığı 25ml'lik Sırma su pet şişelerinden bir tane banyoda bulunduruyorum, kırık jiletleri ve evde olursa iğne, küçük kırık cam gibi kesici atıkları ona atııyorum, pet şişeler ısıda erimezlerse  basınca çok dayanıklılar, çöp karıştıran hayvan ve insanların bu yolla zarar görmeyeceklerini zannediyorum.

Bahsettiğim 25ml'lik Sırma su (firmayla bir ilişkim yoktur) veya benzeri bir şişeyi söylememin nedeni, şişe bodur yapıda ve altı geniş, yani devrilme olasılığı az veya banyoda estetik bir problem yaratmıyor.

Bilgilendireyim dedim herkese selamlar.

Sırma suyun resmini bulamadım ama şişe buna benzer bir yapıda.

Not: Bu defa resim yükleyemedim neden bilmiyorum.
--
Chubby 2 almayacağım, Chubby 2 almayacağım, almayacağıım, alma..........
Dostlar ortancalar, pası sever. Bir yerdeki ortancaların dibine toplu halde gomebilirsiniz. Alternatif olarak aklıma geldi. Saygılar
Ben alüminyum reso yakıtı (osmanlı ocağı yakıtı da deniyor, hatta mangal tutuşturma jeli de sanırım aynı şey) tenekesinin kapağını sıkı sıkıya kapattım. El ile açmak mümkün değil, tornavida benzeri bir şeyle kanırtmadan açılamayacak durumda şu anda. Sonra tabanına dramel ile 1x45 mm bir yarık açtım bunda biriktirmeyi düşünüyorum. Hatta becerebilirsem dışını da ojelerimle (evet ojeler benim Smile maket boyamak için kozmetikçilerin önündeki sepetten renk renk almıştım geçen sene) boyayacağım.

Elinize böyle birşey geçtiğinde, boyama işi bir tarafa, kesme işini de elinizde dramel vb. bir kesici yoksa ve o kesiliğin düzgün olmamasını dert etmezseniz tornavida ile bile delebilirsiniz.

Bahsettiğim teneke şu tenekedir

2iaz77o.jpg
Bir milyoncularda ufak teneke kumbaralar var konserve kutusu benzeri orta boyundan aldım tam jilet atıkları için uzun seneler idare eder.sadece para deliği var açılması anca kesmekle mümkün dolunca geri dönüşüme kutusuyla beraber atılır.
http://www.akcaabathaber.com/akcaabatli-...10227h.htm
arkadaşlar jiletleri direk çöpe atmayalım geri dönüşüm işinde çalışan ve çöplerden kağıt toplayan insalnları unutmuyalım,yanlışlıkla ellerini kesebilirler.
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DE Jiletlerin Keskinlik Sıralaması ynspektas 31 22,889 02/08/2022, Saat: 22:16
Son Yorum: Cillop
Photo Çift taraflı jiletlerin mikroskopta incelenmesi efecanko 15 10,105 08/01/2020, Saat: 15:20
Son Yorum: AbuzTech

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: