De Vergulde Hand
(17/10/2020, Saat: 19:36)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Esasen doğru. Şundan daha çok değil 5-6 sene önce 10-15 TL ya kasesi ( stickleri daha da ucuzdu ) alınabilen sabunlardı. Öyle ahım şahım da değildi eskisi. 60 ı görünce ondan sormuştum yenisinin performansı iyi mi diye ? Yediremedim 60 TL yı yani bu sabuna... İyi de kardeşim 3 Euro dediğimiz para şu an 30 TL olmuş. Kozmetiğe ilave gümrük vergisi, nakliyesi, ordinosu, mal gümrükte beklerse demorajı, ardiyesi ıvırı zıvırı var. Esnaf dükkana malı sokacak stok maliyeti + kar marjı. 60 TL normal. 3 Euro dan 60 TL ya hikayeye bak... Benim kafada hala 2-3 Euro para değil gibi kaldı. 30 TL yapıyor yahu...resmi ithalat değil de bavul ticareti bile yapsan az uz maliyet değil. Yazık günah ülkeme ya...

2 euroya da satılıyor @kaanayhan. Hatta zorlansa 1 ya da 1.5 euroya da bulunabilir. Ben 2 dakikalık araştırmayla 2-3 euroya satıldığını gördüm. Toplu alımda hem ürün maliyeti hem de kargo vs ücretler de düşer. Yüksek kur olduğu durumda bile yerinde perakende 15-20 liraya satılan bir ürünün ülkemizde 70 liralara satılması vergilendirme işlemlerinden başka bir şeyle açıklanamaz. Vergi dışında satıcının işletme giderleri de eklenince fiyat gittikçe katlanıyor. Bu üründe yüksek kar marjı yoksa burada utanması gereken tek bir kurum var...
@"muntazaman" doğrudur hocam. hiç yurtdışından de vergulde hand sabun sipariş etmedim. Sipariş eden birine de getirtmedim açıkcası ama bu sabun olsun , Monsavon olsun , Rose-Herbs of Bulgaria serileri , Lea stick , La toja , Palmolive , Wilkinson vs bunlar bizim yerli üretim Borcam misali elden ele dolaşan sabunlardı. Yani açıkcası ilan verip satmaya bile tenezzül etmezdik. Genelde birbirimize öyle deneme maksatlı , hediye diye gönderirdi millet. Hani ilana veren de 5-10 tl ya veriyordu... Gelinen noktaya bakar mısınız ? Ben aşırı kar marjından kaynaklandığını düşünmüyorum. Bu durumla ilgili o kadar ağırsözler birikti içimde ancak burası yeri değil maalesef.
Ben son zamanlarda bu işin vergi olduğuna artık inanmıyorum.Tabiri caizse haracimizi krallar gibi verip bunun karşılığında yeme,içme,korunma ve barınma gibi hizmetler alıyoruz.Temiz iş vesselam

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/10/2020, Saat: 18:43)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben son zamanlarda bu işin vergi olduğuna artık inanmıyorum.Tabiri caizse haracimizi krallar gibi verip bunun karşılığında yeme,içme,korunma ve barınma gibi hizmetler alıyoruz.Temiz iş vesselam

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cem komşum, şimdi konuşmaya başlasak çağlar boyu sürer derdimizi anlatmamız. Bu durumu Yüzüklerin Efendisi filminden bir sahneyle taçlandırıyorum: "İnsanların çağı sona erdi. Devir orkların devridir."

https://youtu.be/qTesKt2pDSw

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Denemek için aldım açıkçası bir tek kokusunu beğendim. Tabac kullanıyorum genelde her hangi bir sıkıntı yok Tabac ile ama Bu sabunu kullandığım zaman tahriş oluyor yüzümde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  De Vergulde Hand Shaving Soap ve Monsavon Shaving Soap Alımı ionicliquid 5 5,677 12/12/2015, Saat: 13:07
Son Yorum: erdall37

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: