De Vergulde Hand
Ben bu sabunun Arko dan daha başarılı olduğu kanısındayım. Hem kayganlık hem yastiklama olarak. Nemlendirmede zaten Arko en altlarda.

Ayrıca hoş bir kokusu var ve cok kolayca dolgun bir köpük yapılıyor(Arko ile aynı). f/p olarak ideal sabunlardan.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
İki yıl arayla iki ayrı sabun denedim
Koku parfümvari başarılı
Köpük ve köpürme Arkodan başarılı
Koruma vs Arko dan ileride
Bu sabun da Arko gibi " ya sev ya terket (love it or hate it)" galiba Smile
Yabanci forumlarda da benzer bir durum sözkonusu. Ikisini de deneyip degerlendirmemi yazarim inşallah.
İnceleme yazısı değil de daha çok fikrimi söyleyeceğim. Bence performans olarak Arko daha başarılı bir ürün. Kargo hariç 8 dolar civarı bulunabiliyor ki o halde bile güncel dolar kuru ile neredeyse 20 arko parası ediyor Smile Performans olayı herkese göre değiştiği için sabunu kötülemek istemiyorum fakat bu sabun böyle pudralı pudralı kuru ve baloncuklu köpüklü enteresan bir sabun. Kokusuna gelecek olursam; Arko sabuna banyo kokusu diyen yabancılar bunun kokusunu beğenirse taş olur Big Grin Baya baya limonlu banyo yüzey temizleme deterjanı gibi kokuyor. Kısaca ne fiyat/performans ne koku olarak beni çekemedi bu sabun. Bn ya sev ya nefret et kısmında nefret et bölümüne daha yakın gibiyim. Ha arko fiyatına satılcak olsa çeşitlilik olsun diye alınır.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Cella, tabac gibi klasik ve performansını kanıtlamış sabunlar klasmanında olmasa da kötü bir sabun değil bence.
Koku son derece subjektif bir konu. Renkler ve zevkler meselesi yani. Ama performans olarak bakarsak ben Cok kolay ve dolgun köpük yapabildim. Hemen de sonme durumu yok. Hatta icindeki kaolin kili sayesinde oluşan pudrali köpük hissi hosuma gitti.
Ortalama bir sabun. Beklentileri cok yüksek tutmamak lazim. Rotasyonda çeşitlilik olsun diye bulundurulacak kalitede bence.
Hollanda da 2-2.5 euro ya bulunabiliyor. Yaklasik 5-6 tl yani. Gayet ekonomik. Ancak hollanda dışında pek bulunmuyor. B&B de günün sabununa ve balsamina De vergulde hand yazdigimda nerden aldin buldun diye soran hollandalilar oldu.
Nasıl Arko yurtdışında ilgi görüyor ve begeniliyorsa DVH de bence ayni ilgiyi gorebilecek bir sabun.
Balsami beni şaşırttı. Bekledigimden cok iyi çıktı. O da daha cok kış mevsimine uygun bence ama cok başarılı.
Selamlar...
Kokusu gayet hoş bir sabun kokusu. Katı bir sabun ama kolay köpürüyor. Köpüğü ayarlaması da hata affediyor, mwf gibi dikkat gerektirmiyor. Hem DE, hem de shavette ile denedim, sulu hali (shavette) yoğun halinden (DE) daha başarılı geldi. Ben shavette denemelerimde bu sabunu kullanacağım.

Kutusunun üzerinde açıldıktan sonra tüketim süresi 4 ay diyor. Ama bu sertlikle onlarca yıl dayanır gibi geliyor.

Arko kıyaslamasına gelecek olursak bir Türk olarak Arko derim muhtemelen ama objektif olursak Arko'dan iyi gibi. Özellikle kokusu.
Bir yıl olmuştur heralde ben açalı. Hiçbir sıkıntısı yok. Severek kullandığım, hoş kokulu, ekonomik bir sabun.
Yalnız ben kışları kullanıyorum. Aslında yazın da kullanılır ama, belki de Hollanda menşeili olduğu için bana kışı anımsatıyor. Yazın nedense elim hiç gitmiyor Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Watsons un sitesinde balsamları incelerken kruidvat alkolsüz hassas ciltler için e bakıyordum içindeki cadı fındığı yağı ilgimi çekmişti, kruidvat markası nedir ne değildir diye arştırıken ekşi sözlükte bir yazarın tıraş jelinin diğer jellerden çok çok üstün olduğunu söylemesi ilgimi arttıdı ve kruidvat markasını belçika ve hollandada gratis watsons rossman gibi bir market olduğunu buldum bu sabunada orada denk geldim fiyatıda uygun fiyat dahada düşmüş gibi
https://www.kruidvat.nl/vergulde-hand-sc...et/p/17065

Markanın stick sabunuda var
Kruidvat sitesi tıraş ürünleri linki burada
https://www.kruidvat.nl/scheren-ontharen...c&page=0&q=
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Ben de denedim dün. Bir haftadır Hollanda dayım. Ben cok sevdim nemlendiriciliği kokusu ve yastıklaması çok iyi. Hem stick hen de kutuda satıyorlar. Buralara gelen olursa 4 tanesi 10 Euroya almadan gitmesin derim.
Hollandadan De vergulde hand ürünleri çok güzel kullandım tavsiye ederim komşular Hollandanın arkosu denilebilir, sabun-fırça-aftershave balm set 13,99 euro ayrıca tek sabun 2,99 euro bilginiz olsun

1zh0h2t.jpg
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  De Vergulde Hand Shaving Soap ve Monsavon Shaving Soap Alımı ionicliquid 5 5,653 12/12/2015, Saat: 13:07
Son Yorum: erdall37

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: