De Vergulde Hand
#81
2 traştır bu sabunu kullanıyorum, ikisinde de güzel verim aldım. Köpük kıvamını sevdim, sönme ve kuruma yapmıyor. Traş sırasında yeterli kayganlığı sağlıyor ve sabunun koruyuculuğu gayet güzel. Bu sabunu, kullandığım cella ve prorasonun hemen bir tık üstüne koyuyorum. Eufros a performans olarak yaklaşamaz. Orta segment bir sabun diyelim. Gayet sert bir sabun dolayısı ile uzun ömürlü olacağını umuyorum ayrıca fırçayı yüklemeden sabunun üstüne su koyup 15 dk bekliyorum, yaqi sagrada sentetiğimle güzel verim aldım.
Cevapla
#82
Öncelikle @Soner komşuma bu güzel sabunu kullanmama olanak verdiği için teşekkür ediyorum.

Bir sonbaharın cumartesi sabahında böyle güzel kokulu bir sabunla tıraş olmak inanın güzel bir duygu. Herhalde, bugüne kadar kullandığım sabunlar arasında çok hoş kokuya sahip sabunlardan biri oldu.

Sabun çok sert bir yapıya sahip olduğu için, 3-5 dk kadar ılık suda beklettim. Dolgun, yoğun ve bir o kadar da kalın bir köpük elde ettim. Arko gibi yoğun bir köpüğe sahip diyebilirim.

Sabunun yastıklama, koruyuculuk ve cildi yumuşatma performansı da oldukça iyi. Diğer sabunlar ile kıyaslama yapmam için henüz erken ama, temiz ve konforlu bir tıraş verdi diyebilirim.

Tıraş sonrası hissiyatı ise ferahlık.... Daha ne olsun... Bu fiyata güzel bir sabun üretilmiş.

Sabun ile ilgili eleştirebileceğim tek nokta ise kutusu biraz daha kaliteli yapılabilirdi. Ancak fiyatına göre böyle bir tercih yapılmış olmalı.

Herkese sıhhatler olsun....
Smile a little be
Cevapla
#83
Sıhhatler olsun Erhan komşum.

Evet sabun sert bir sabun, fakat ben şimdiye kadar üzerinde hiç su bekletmedim. Sentetik fırçalarla bile 15 saniyelik çalışma ile yüklediğim sabunu, köpürtme kabına alarak köpüğüme orada devam ediyorum. Sabunu yeni alan arkadaşlar sabunun kapağını tamamen kilitleyip  kapamasınlar, kapağı üzerine hafifçe bıraksınlar sabun daha çabuk kurur. Sabun sert olduğu için ve kabı plastik olduğu için kenarlardan su altına geçebiliyor bu yüzden tam kapatmamak  gerekli.
"Leoparın kuyruğunu asla tutma, tutarsan da asla bırakma."
Cevapla
#84
Bu sabunun kokusu gerçekten çok etkileyici , hani parfüm kullanırsınız bazısı güzel kokar, bazısı tematik kokar, bazısı hayvansı bi kokuya sahiptir ve buda çok sevilebilir kullanıcı tarafından , bazı parfümler vardır onları tarif etmekte bi kalıba sokmakta zorlanırsınız. Lüx elgant zengin veya minimalist sade bi koku diye tanımlarsınız . Aynı durum kullandıgımız sabun ve traş sonrası sular içinde geçerli tabiki . Tabac berbervari fouger bi kokulu bi sabunken Mitchell Wool Fat hayvansı , Cella tematik Badem kokusu , Arko temiz nostaljik bi kokuya sahip diye adlandırıyoruz . Tabi bu örnekler genişletilebilir Fine L’Orange Noir Terre D Hermes parfümünü taklid ederken La Pere Lucien Apricot ‘da kayısı kokusu beklerken yerine bariz bi Elma kokusuda verebilir . Performansından çok memnun oldugunuz Tobs kremlerde Sensitive versiyonu Sculpture parfümünü taklid ederken , Kremin taklit ettigi parfümden daha güzel koktugunada şahit olabiliriz .
Bu sabunun kokusuyla alakalı olarak ise kullanmış oldugum bi çok sabundan çok daha dogal ve insan tabiatına geleneksel traş literatürüne uygun oldugunu ve hani demiştimya bazı parfümleri tarif etmekte zorlanırsınız işte bu noktada bu sabun içinde aynı duyguyu yaşıyorum . Gerçekten lüx ve tabiatta olan yapay olmayan bi kokuya sahip . Bu koku profilini yakalamak gerçekten ustalık istiyo . Kendisine has benzerine rastlanmamış ve taklid bi kokuda degil . Bu sebeple her kullandıgımda beni farklı anılarla buluşturdu . Tam anlamıyla olmuş bi geleneksel sabun .
Performansı hakkında tabiki ustadlar daha iyi yorumlarlar ama acizane ; ortalamanın gayet ustunde koruma ve traş sonrası gayet güzel bi hissiyatı oldugunu gördüm . Kabından kutusuna performansından kokusuna kadar aradıgım keyifle kullanmaya devam ettigim tarihi geleneksel bi ürün .
Beni bu sabunla tanıştırdıgı için Soner komşuma birkezdaha huzurlarınızda teşekkür ederim .
Cevapla
#85
Koku tarifi bu kadar güzel betimlenenilirdi herhalde. Keyifle okudum @kadir.tbk komşumSmile
Cevapla
#86
(13/10/2019, Saat: 00:16)[email protected] Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koku tarifi bu kadar güzel betimlenenilirdi herhalde. Keyifle okudum @kadir.tbk komşumSmile

Memnun kalmanızdanda ben keyif aldım komşum Smile
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  De Vergulde Hand Shaving Soap ve Monsavon Shaving Soap Alımı ionicliquid 5 3,765 12/12/2015, Saat: 13:07
Son Yorum: erdall37

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi