Kremleri sabunları nerde saklayalım
Arkadaslar konular arasında aradım ama bulumadım. Malum yaz geldi ben tüm krem ve sabunlarımı elbise dolabımdaki bir bolmede tutuyorum sabunlar terleme yapmaya basladı kremlerde kutularında bir bozulma soz konusu olurmu? soguk dolaba koymak dahamı dogru olur acaba?
hj7hp1.jpg

Bu tarzda plastik ayakkabı saklama kapları satılıyor 3-4 liraya.Bendeki bundan degil ama erkek ayakkabıları icin olan büyük boyları iyi yerlestirirseniz herbiri en az 12-16 tane ortalama büyüklükte sabun alabiliyor.Ben de 5-6 tane var.Banyo tezgahı genis oldugu icin hepsi tezgahin ustunde duruyor.Bendekilerin ornek resmini yarin koyabilirim.
Anladım sayın inceptum benim sorunum stok yerinden ziyade iklim kosulları. Merak ettigim sıcak krem ve sabunları olumsuz etkilermi acaba
Cok guneyde falan yasamiyorsaniz veya ortam cok nemli degilse bence sorun olmayacaktır ama yillardir sabun stokları olan üstadlar daha iyi bilir eskiuye3315 gibi.
Dün tabac stick i kutusundan cıkardıgımda terden sırılsıklam olmustu ben onu cözemedim ve dolapta tuttugum diger 2 sabunu daha kontrol ettim onlarda oyleydi.
ben kendi yağlı kağıtları ve kartonları içinde yani orijinal ambalajları içinde saklıyorum. denerken de bu ambalajları atmaz, kuruladıktan sonra yine ambalajlarsanız sorun olmayacaktır zannederim. bir de dolapta, bir çekmecede duruyor sabunlar, güneş görmüyor bu halde.
Ben saklamak için şifoniyerin çekmecelerini ve yatak odasındaki elbise dolabımın raflarını kullanıyorum. Beyaz çamaşırların arasına koku versin diye koyduğum sabunlar da var.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Merhaba,
Ben sabunları balkonda güneş almıyan gölgede ve hava sirkülasyonu olan bir yerde saklıyorum.
Hanımın kolayca ulaşamayacağı kıyı köşe yerlerde saklamak lazım. Yazın kışlık, kışın yazlık ayakkabıların içi, ofisteki çekmece, gardroptaki pek sık kullanılmayan bir ceketin cepleri, vs..

Big GrinBig GrinTongue

Şaka bi yana aşırı sıcak veya aşırı soğuk olmaması ve de mümkünse rutubetten uzak olması yeterli olacaktır. Banyoda sadece az miktarda sık kullanılan ürünlerden bulundurmak gerek, aşırı nem oluyor genelde ve sicaklik farki fazla malum.
Arkadaşlar havalar iyice soğumaya başladı bulunduğum yerde doğalgaz veya merkezi ısıtma sistemi yok mecburen sobayla ısınıyoruz, bu bakımdan sabun ve kremler zarar görür mü yada performansları düşer mi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 557,586 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 150,493 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Nivea Traş Kremleri totan35 163 98,624 24/01/2022, Saat: 11:26
Son Yorum: ekindgn
  Sandalwood Tıraş kremleri İnceleme ve Karşılaştırma MetsGo 19 7,050 30/10/2020, Saat: 13:22
Son Yorum: onurcakmak
  Gibbs Tıraş Kremleri sifujack 53 68,018 22/10/2020, Saat: 11:32
Son Yorum: onurcakmak
  Simpson Ultra Glide tıraş kremleri ( Sandalwood) MetsGo 16 5,804 19/08/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: MetsGo
  Lanolin içerikli tıraş krem ve sabunlari ynspektas 4 7,098 21/01/2019, Saat: 00:53
Son Yorum: FearOfATG
  Kutu ve Tüp Tıraş Kremleri Farklı Mıdır? m y r 10 11,069 27/01/2017, Saat: 02:54
Son Yorum: mkeskus
Photo Oleman Tıraş Kremleri Made in Jordan (Normal/Mentol) korgunv 5 4,457 21/01/2017, Saat: 21:10
Son Yorum: korgunv
  Hobby tıraş kremleri BigHillMe 35 50,880 18/07/2014, Saat: 13:25
Son Yorum: DelikanliTiras

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: