Merkur 37C Slant Bar
Uzuuun bir süre sonra merhaba;

İşlerin yoğunluğundan pek fırsat bulamıyordum girmeye, ancak konu 37 olunca girip bir şeyler yazayım dedim.

Pek çok makineyi denedikten sonra neredeyse bir senedir 37c ile tıraş oluyorum. Bana iki perde de crystal yada personna jiletle çok konforlu ve yakın tıraş sağlıyor. feather yada 7o'clock takarsam tahriş yaşıyorum, Yeşil astra ve perma ile yakın tıraş alıyorum ama dikkat etmem gerekiyor.
Bunun dışında ne futur ne de89 ne de denediğim diğer makineler bu makine kadar rahat gelmedi bana... Zaten elimdekilerin bir kısmını sattım bir kısmını dağıttım, bir iki tane makine bıraktım kenarda ve sadece bunu kullanıyorum.

Selamlar...
Ataman
sinekkaydı tıraş, boyalı ayakkabı, ütülü pantolon...
Üstadım hoş geldiniz özledik sizi
Ikon firması da slant yaptı Smile

(25/10/2013, Saat: 13:27)uataman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzuuun bir süre sonra merhaba;

İşlerin yoğunluğundan pek fırsat bulamıyordum girmeye, ancak konu 37 olunca girip bir şeyler yazayım dedim.

Pek çok makineyi denedikten sonra neredeyse bir senedir 37c ile tıraş oluyorum. Bana iki perde de crystal yada personna jiletle çok konforlu ve yakın tıraş sağlıyor. feather yada 7o'clock takarsam tahriş yaşıyorum, Yeşil astra ve perma ile yakın tıraş alıyorum ama dikkat etmem gerekiyor.
Bunun dışında ne futur ne de89 ne de denediğim diğer makineler bu makine kadar rahat gelmedi bana... Zaten elimdekilerin bir kısmını sattım bir kısmını dağıttım, bir iki tane makine bıraktım kenarda ve sadece bunu kullanıyorum.

Selamlar...
Ataman
Acilmis olan ankette de bu makineyi isaretlemistim. @uataman arkadasim gibi cok uzun zamandir baska makineye ne elim gidiyor ne ihtiyac duyuyorum. Bir ömür bu slantla gecirebilirim. Tek perdede hizli tahrissiz guzel tiraslar oluyorum. Slant makineler tiras etme konusunda cok daha basarili bence.
Tabi birde tirasta en onemli etken jilet bana gore. Begendiginiz an stok yapin. Hatta @linguist dostumdu galiba bir ara butun makineler ayni bence demisti Smile bazi durumlarda bana da oyle geliyor ama slant olayi farkli.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
2011´den beri kullanıyorum . Günlük tıraş makinesi olamadı benim için. Eğik kafa olduğundan fazlaca jilet seçiyor. Cildime uygun olmayan jilet olursa tahriş kaçınılmaz. Aynı jilet ile 89´da çok daha az tahriş yaşıyorum . Fakat birkaç günlük sakalım varsa da 37 c´nin tıraşı tartışılmaz mükemmellikte oluyor...
Biz de bir 37G'ye niyetlendik Merkur artık üretmiyor mudur anlayamadım, yabancı forumlardan ikinci el bakmam gerekiyor sanırım.
Acta est fabula, plaudite.
Evet biraz araştırma sonucunda Merkur'un 37G'yi artık üretmeme kararı aldığını öğrendim. İkinci el satılığı da bulunmuyor, sanırım çoğu kişi koleksiyon amaçlı saklıyor. Hatta 37C alıp altın kaplama uygulanmasını önerenler de olmuş. Ne kadar başarılı olur kestiremiyorum. Yine de beklemedeyim. Kaplama konusunda bilgisi olanlar ses ederse sevinirim.
Acta est fabula, plaudite.
Elimde ej de89 var 6 aydır bu aleti kullanıyorum gayet memnunum, biraz daha tahrişsiz ama yakın tiras sağlayacak alet bakıyorum, segment farkı var biliyorum ama progress veya 37c arasında kaldım, biri ayarlanabilir olmasıyla cazip diğeri de slant oluşu , ikisi arasinda kaldım, ikisini de kullananlar cevap verebilirse memnun olurum, hangisini tercih etmeliyim sebebiyle beraber?
(17/06/2015, Saat: 20:32)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde ej de89 var 6 aydır bu aleti kullanıyorum gayet memnunum, biraz daha tahrişsiz ama yakın tiras sağlayacak alet bakıyorum,  segment farkı var biliyorum ama progress veya 37c arasında kaldım,  biri ayarlanabilir olmasıyla cazip diğeri de slant oluşu , ikisi arasinda kaldım, ikisini de kullananlar cevap verebilirse memnun olurum,  hangisini tercih etmeliyim sebebiyle beraber?

Arasında kaldığınız aletler gerçekten de çok farklı karakterli aletler. Herkes slant aletlerden hoşlanmayabilir. Tercihinizi öncelikle Progress'ten yana kullanmanızı tavsiye ederim. Ben 37C'yi 5 tıraş aleti aldıktan sonra aldım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
ilk başlarda okurken bu başlığı ve diğer forumları, mucizevi bir alet bekliyordum fakat daha ilk tıraş sonrası hayalkırıklığı yaşamıştım.
epey önceden de elimden çıkarttım zaten.
koleksiyon amaçlı alınmayacaksa, bir esprisi yok.
Tercihler ve tercihler ben ise 37c yi elimden düşürmem

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,408 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,412 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,705 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,019 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 757,806 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,395 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,069 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,179 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,992 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,363 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: