Merkur 37C Slant Bar
@Mesut Komşum bir dönem bende 37c slant severek kullanmıştım. Sert yatık ve karışık sakal sahibiyim. 2-3 günlük sakalda keyif tıraşı yapmak istediğimde güzel tıraşlar elde ettim. Ama 3+ tiraslarda keyif alamamistim.
Şunu da eklemek isterim slantlar sessiz sakin işini halleden makinalar der komşularımız. Bence biraz teknik gelişimi biraz sabır gerekli. Sevgiler saygılar.
.
@Mesut komşum selamlar, Merkur 37c slant agresif bir makinadır. İyi bir tıraş öncesi hazırlıkla ve keskin jiletlerle 2 perde de harika tıraşı vardır. @fatihbyfah komşumun dediği gibi biraz sabır gerekli, kendinize zaman tanıyın Smile saygılar
Dün impadan aldım. Fatip kadar agresif değil kesinlikle ama genel olarak mild bir alet diyemeyiz. Tam anlamıyla bir yorum yapabilmem için biraz daha kullanmam lazım.
Önceki yorumumu düzelteyim. İmpadan aldığım alet 39C, 37C değil.

Belirli bir süre sürekli iki günlük sakala kullandım. Kullanılan sabun sabit proraso mentol ve domuz kılı fırça ile yüzde köpürtme. Değişik jiletlerle denedim, mild-agresif.

- Ortanın bir tık üstünde agresifliği var. Benim agresif bir alet olarak tanımlamama uzak. Agresif denilince fatip, r41 veya jiletli ustura derim.
- Eğimli tutuş favorilerde sıkıntı yaratıyor başta ama zamanla sıkıntı olmaktan çıkıyor.
- R41, fatip gibi aletler cildimi yorarken, 39C cildimi yormadı.
- Elime iyi oturdu, kafa ağırlığı ve aletin kendi ağırlığına alıştıktan sonra gerekli baskıyı ve açıyı ayarlamak problem değil.
- Malzeme kalitesi ve işçilik iyi sayılır.
- Mild jiletlerde bile beklentimin biraz daha üstünde yanıt verdi. Agresif jiletlerde güzel yanıt verdi, cildimde bir sıkıntı yaratmadı. Özet olarak mild jiletleri biraz daha adam etti.
- Günlük tıraşa kullanırım.
- En sevdiğim tarafı, ATG kesimdeki performansına bayıldım. Yani ikinci perdede ATG kesimde konforlu bir kesim sağlayabildim.
- WTG ve ATG olacak şekilde 2 perdede gayet kaliteli ve yakın bir tıraş sağladım.
- Fiyatı beklentimin üstündeydi ama alete alışınca kabullendim.

Sonuç olarak beğendim, günlük tıraştada kullanıyorum 2-3 günlük sakalada kullanıyorum. İkisindede sonuç güzel.
(28/08/2019, Saat: 18:36)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün impadan aldım. Fatip kadar agresif değil kesinlikle ama genel olarak mild bir alet diyemeyiz. Tam anlamıyla bir yorum yapabilmem için biraz daha kullanmam lazım.

Abi elinizdeki fatip eskidir buyuk ihtimal. Yeni fatiplerde kafalar degisti, bildiginizden daha mild oldu ek bilgi olarak paylasmak istedim okuyuculara.
Tişikkirlir Sipirmin.
Bilgi için teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi, bendeki fatip eskilerden.

(19/09/2019, Saat: 00:35)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi elinizdeki fatip eskidir buyuk ihtimal. Yeni fatiplerde kafalar degisti, bildiginizden daha mild oldu ek bilgi olarak paylasmak istedim okuyuculara.
(18/09/2019, Saat: 22:34)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önceki yorumumu düzelteyim. İmpadan aldığım alet 39C, 37C değil.

Belirli bir süre sürekli iki günlük sakala kullandım. Kullanılan sabun sabit proraso mentol ve domuz kılı fırça ile yüzde köpürtme. Değişik jiletlerle denedim, mild-agresif.

- Ortanın bir tık üstünde agresifliği var. Benim agresif bir alet olarak tanımlamama uzak. Agresif denilince fatip, r41 veya jiletli ustura derim.
- Eğimli tutuş favorilerde sıkıntı yaratıyor başta ama zamanla sıkıntı olmaktan çıkıyor.
- R41, fatip gibi aletler cildimi yorarken, 39C cildimi yormadı.
- Elime iyi oturdu, kafa ağırlığı ve aletin kendi ağırlığına alıştıktan sonra gerekli baskıyı ve açıyı ayarlamak problem değil.
- Malzeme kalitesi ve işçilik iyi sayılır.
- Mild jiletlerde bile beklentimin biraz daha üstünde yanıt verdi. Agresif jiletlerde güzel yanıt verdi, cildimde bir sıkıntı yaratmadı. Özet olarak mild jiletleri biraz daha adam etti.
- Günlük tıraşa kullanırım.
- En sevdiğim tarafı, ATG kesimdeki performansına bayıldım. Yani ikinci perdede ATG kesimde konforlu bir kesim sağlayabildim.
- WTG ve ATG olacak şekilde 2 perdede gayet kaliteli ve yakın bir tıraş sağladım.
- Fiyatı beklentimin üstündeydi ama alete alışınca kabullendim.

Sonuç olarak beğendim, günlük tıraştada kullanıyorum 2-3 günlük sakalada kullanıyorum. İkisindede sonuç güzel.

Komşum bende de 39C var. Uzun süre düşündüm 37C mi alsam diye sonra uzun sapta karar kıldım. Yalnız ben de en az 3-4 günlük sakalda daha iyi etki yaratıyor. Daha kısa süreli tıraşlarda herşeyi aynı yapmama rağmen 2-3 perdeden sonra dahi bariz görünür şekilde kesilmeyen kıllar görüyorum. Halen kısa sap acaba daha mı iyi performans verir diye de düşünüyorum. Hatta Wunderbar radarımda şu an alırsam Barberpole sapı ile birlikte alacağımç En kısa saplı olanı.
Bu aleti ya da herhangi bir slant aleti gunluk tiras icin onerir misiniz? Ozellikle boyun tarafinda yatik sakallarim var ve ne yaparsam yapayim ya tam almiyor ya da tahris oluyorum. Haftaici her gun tiras olmak zorundayim ve uzun suredir muhle DE89 ve permasharp, feather, gillette silver blue ya da 7 o clock sharp edge gibi keskin jiletler kullaniyorum. 1 seneyi geckin geleneksel tiras oluyorum elim de yatkin. Slant baslik onerilerinizi bekliyorum ustadlar.
(17/10/2019, Saat: 15:24)NslashA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aleti ya da herhangi bir slant aleti gunluk tiras icin onerir misiniz? Ozellikle boyun tarafinda yatik sakallarim var ve ne yaparsam yapayim ya tam almiyor ya da tahris oluyorum. Haftaici her gun tiras olmak zorundayim ve uzun suredir muhle DE89 ve permasharp, feather, gillette silver blue ya da 7 o clock sharp edge gibi keskin jiletler kullaniyorum. 1 seneyi geckin geleneksel tiras oluyorum elim de yatkin. Slant baslik onerilerinizi bekliyorum ustadlar.

shark mavi astra voskhod iyi nispeten uyumlu karakterde jiletleri deneme imkanınız oldu mu? bunun yanında alet olarak slant değil ama slim adjustable, black beauty gibi ayarlı aletler öneririm. sebebi ise perdeler arası ayar küçültme imkanı vermesi ve boyun tahrişini bende azaltması
(17/10/2019, Saat: 15:53)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: shark mavi astra voskhod iyi nispeten uyumlu karakterde jiletleri deneme imkanınız oldu mu? bunun yanında alet olarak slant değil ama slim adjustable, black beauty gibi ayarlı aletler öneririm. sebebi ise perdeler arası ayar küçültme imkanı vermesi ve boyun tahrişini bende azaltması

Gilette platinum, personna mavi gibi yumuşak jiletlerle de denedim. Amacım atg gitmeden wtg ve xtg ile mümkün olduğunca yakın tıraş olmak. wtf ve atg alınca boyunda ve çene altnda tahriş oluyor yanaklarda sıkıntı yok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,737 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,615 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,830 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 747,858 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,972 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 313,083 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,698 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,680 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,104 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: