Merkur 37C Slant Bar
Ben de bugün sipariş verdim 37C. Bakalım nasıl olacak.
Merhabalar,

Dün bir Komşum'dan edindiğim 37C elime geçti Rolleyes

Slant'lardan çekiniyordum açıkçası. Daha önce edindiğim 15C ile açı ayarımı tuturarak tıraş olabilmem bana biraz ümit vermişti. Ancak yine de çok dikkatli bir şekilde tıraşıma başladım.

37C'ye Gillette Platinum (1) yükledim. (bu arada devamlı 37G yazıyor ve düzeltiyorum, 37G bulsam herhalde imkanlar ölçüsünde kaçırmamaya çalışırım Cool )

Önce 30 sn yüzümü ıslatıp, proraso pre shave krem kullandım. 5 dakika bekleyip, yüzümü yıkamadan doğrudan Wilkinson kase sabun ile yüklediğim fırçam ile yüzümü güzelce köpürttüm.

Çok dikkatlice (ve asla ama asla bastırmadan) tıraşıma başladım. Bazı komşularım "sanki jilet takılmamış gibi hissettim" yazıyor ne demek istediklerini çok iyi anladım. Tarif aynen bu; "sanki jilet takılı değilmiş" gibiydi. 1 perde de bir baktım yüzüm oldukça temizlenmiş fazla zorlamamak adına çok minik bir rötuş yaptım ve DFS (kabul edilebilir) bir tıraşa ulaştım.

İlk seferinde fazla zorlamak istemedim. Ayrıca ertesi güne de daha fazla sakalım çıksın ve farklı bir jilet ile denemeye devam edeyim motivasyonum da vardı Big Grin

Bu sabah ise uyanır uyanmaz soğuk duş sonrası (acelem de olduğundan) proraso pre shave kremi pas geçerek doğrudan Wilkinson kase sabunu yükleyip köpürtmeye başladım. Bu arada 37C'ye derby extra (1) yükledim.

Bakalım ne çıkarsa bahtıma dedim ve dikkatlice tıraşıma başladım. 2 perde de tam BBS yakaladım. Derby extra yağ gibi aktı gerçekten inanamadım. Hiçbir rötuşa gerek kalmadı.

Sanki jilet olmaksızın 37C (yine 37G yazdım ve düzelttim Cool ) ile köpüğü tarayarayak yüzümden alıyorum ve görünmez bir el sakalları yok ediyordu...

Daha önce slant kullansam çok erken olabilirdi ancak şimdi tam zamanıymış benim için. Şu an başka bir tıraş aletine el atmadan devamlı diğer tüm jiletleri özellikle çok ta keskin olmayanları denemek istiyorum.

Hatta imkan olsa bir adette 37G almak istiyorum Cool
(02/08/2020, Saat: 13:21)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Dün bir Komşum'dan edindiğim 37C elime geçti Rolleyes

Slant'lardan çekiniyordum açıkçası. Daha önce edindiğim 15C ile açı ayarımı tuturarak tıraş olabilmem bana biraz ümit vermişti. Ancak yine de çok dikkatli bir şekilde tıraşıma başladım.

37C'ye Gillette Platinum (1) yükledim. (bu arada devamlı 37G yazıyor ve düzeltiyorum, 37G bulsam herhalde imkanlar ölçüsünde kaçırmamaya çalışırım Cool )

Önce 30 sn yüzümü ıslatıp, proraso pre shave krem kullandım. 5 dakika bekleyip, yüzümü yıkamadan doğrudan Wilkinson kase sabun ile yüklediğim fırçam ile yüzümü güzelce köpürttüm.

Çok dikkatlice (ve asla ama asla bastırmadan) tıraşıma başladım. Bazı komşularım "sanki jilet takılmamış gibi hissettim" yazıyor ne demek istediklerini çok iyi anladım. Tarif aynen bu; "sanki jilet takılı değilmiş" gibiydi. 1 perde de bir baktım yüzüm oldukça temizlenmiş fazla zorlamamak adına çok minik bir rötuş yaptım ve DFS (kabul edilebilir) bir tıraşa ulaştım.

İlk seferinde fazla zorlamak istemedim. Ayrıca ertesi güne de daha fazla sakalım çıksın ve farklı bir jilet ile denemeye devam edeyim motivasyonum da vardı Big Grin

Bu sabah ise uyanır uyanmaz soğuk duş sonrası (acelem de olduğundan) proraso pre shave kremi pas geçerek doğrudan Wilkinson kase sabunu yükleyip köpürtmeye başladım. Bu arada 37C'ye derby extra (1) yükledim.

Bakalım ne çıkarsa bahtıma dedim ve dikkatlice tıraşıma başladım. 2 perde de tam BBS yakaladım. Derby extra yağ gibi aktı gerçekten inanamadım. Hiçbir rötuşa gerek kalmadı.

Sanki jilet olmaksızın 37C (yine 37G yazdım ve düzelttim Cool ) ile köpüğü tarayarayak yüzümden alıyorum ve görünmez bir el sakalları yok ediyordu...

Daha önce slant kullansam çok erken olabilirdi ancak şimdi tam zamanıymış benim için. Şu an başka bir tıraş aletine el atmadan devamlı diğer tüm jiletleri özellikle çok ta keskin olmayanları denemek istiyorum.

Hatta imkan olsa bir adette 37G almak istiyorum Cool
Inceleme için teşekkürler,yine harika bir inceleme olmuş.

Dur abi 37c veya g girme kanımıza Smile Smile dayanamıyorum, zaten 34g ye aşık oldum.
German 37 siparişi verdim 15 gün oldu herhalde 15 gün sonra elime ulaşır bunuda deneyelim bakalım Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(02/08/2020, Saat: 14:40)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Inceleme için teşekkürler,yine harika bir inceleme olmuş.

Dur abi 37c veya g girme kanımıza Smile Smile dayanamıyorum, zaten 34g ye aşık oldum.
German 37  siparişi verdim 15 gün oldu herhalde 15 gün sonra elime ulaşır bunuda deneyelim bakalım Smile

Sevgili @Cem.044 Kardeşim, asıl sen kanıma girdin ve 34G ısmarladım Big Grin
Sanırım önümüzdeki hafta içerisinde, Gibbs Replica ve Yaqi Katana SE ile birlikte elime geçecektir.

Bu arada maalesef 37G pek bulunabilir değil. Ancak bulsam edinmek isteyebileceğim bir tıraş aleti. Merkur 37C ile gerçekten başka bir boyuta geçiliyor. Senin gibi belirli bir tecrübe edinmiş komşuların mutlaka denemesi lazım. Senin ilk Merkur 37C denemenden dakikalar sonra 37G arayışına gireceğine eminim Big Grin
Smile yaqi gibbs aleti de merak ediyorum abi ancak ayarlı olarak seçimi futurden yana kullanacağım incelemeni sabırsızlıkla bekliyorum.German 37 bi gelsin onuda çok merak ediyorum taaaaa hollandalardan sipariş verdim, kargoya vermemişler bizimkiler bilmiyorlar ki heyecandan oluyoruz burda Smile

37C'yi çok dengeli bir alet olarak görüyorum. Agresifligi ve etkinliği güzel ayarlanmış. Almadan önce bir sürü inceleme videosu izledim. Bazılarında tecrübeli kişilere uygun ve agresif deniliyordu. Katılmıyorum, kesinlikle oldukça mild ama etkili bir kesimi var. Tabiki standart 89'dan daha agresif ama rahatsız edici bir agresifligi yok. Günlükte de kullandım , sinekkaydi için zorlamayınca sıkıntısız, tahrişsiz tıraş veriyor. Perde sayısı düşüyor. Bir perde artı düzeltme yetiyor bana çoğu zaman. 2-3 günlük sakalda 2 perde yeterli oluyor.
Daha önce Razorock 37 denemiştim, pek uyum sağlayamamıştım. Ama Merkur 37C'den gerçekten çok memnunum.
Yatık, sert sakallara birebir diyebilirim.
(02/08/2020, Saat: 15:20)dailyshaver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 37C'yi çok dengeli bir alet olarak görüyorum. Agresifligi ve etkinliği güzel ayarlanmış. Almadan önce bir sürü inceleme videosu izledim. Bazılarında tecrübeli kişilere uygun ve agresif deniliyordu. Katılmıyorum, kesinlikle oldukça mild ama etkili bir kesimi var. Tabiki standart 89'dan daha agresif ama rahatsız edici bir agresifligi yok. Günlükte de kullandım , sinekkaydi için zorlamayınca sıkıntısız, tahrişsiz tıraş veriyor. Perde sayısı düşüyor. Bir perde artı düzeltme yetiyor bana çoğu zaman. 2-3 günlük sakalda 2 perde yeterli oluyor.
Daha önce Razorock 37 denemiştim, pek uyum sağlayamamıştım. Ama Merkur 37C'den gerçekten çok memnunum.
Yatık, sert sakallara birebir diyebilirim.
Komşum RR german37 yi bi deneyelim olmaz ise elden çıkarıp 37c bakarız tam dediginiz gibi boyun bölgesi soldan sağa yatık,kıvırcık ve sert Smile bir face'ye bu kadarı da fazla ama Smile

(02/08/2020, Saat: 15:24)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum RR german37 yi bi deneyelim olmaz ise elden çıkarıp 37c bakarız tam dediginiz gibi boyun bölgesi soldan sağa yatık,kıvırcık ve sert Smile bir face'ye bu kadarı da fazla ama Smile

RR 37'nin de seveni çok, kesinlikle kötü diyemem. Zaten 37C'nin 2015 öncesi klonu. 2015'ten sonra üretilen 37C'ler biraz yumuşatılmış ve mild hale getirilmiş.
RR 37 üç parçalı ve bir tık daha agresif, yani çok fark yok aralarında. Bendeki RR 37 sapı uzun Bulldog saplıydı. Başlığı da ince ve hafif olunca tam istediğim keyfi alamadım. Yine de alışmak için zaman verseydim severdim heralde. Yani ikisi arasında öyle çok büyük fark yok aslında.
Ben 2 aydir Merkur 37C kullaniyorum gunluk olarak. Cok memnunum keske daha once alsaymisim.

Agresif degil etkili bir alet bence. Hafif bastirsam bile kesik olmuyor. Eskiden 2. perde trasta biraz yanma hissinolurdu 37Cde yanma olmuyor. Genelde Gillette Sari 7 Oclock ve Voskhod jilet ile kullaniyorum. Ozellikle Voskhod ile gayet konforlu oluyor.

İlk defa bu kadar kisa sapli alet kullaniyorum. Bence gayet guzel sapi. Tek sorunu sapi biraz kayiyor, oncesinde Parket Variant kullaniyordum onun sapi hic kaymiyordu.

Sirf sap nedeniyle RR German Slant alsam mi diye dusundum bir ama ama 37C kesimi mukemmel bence.

Keyifli traslar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(02/08/2020, Saat: 15:08)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile yaqi gibbs aleti de merak ediyorum  abi ancak ayarlı olarak seçimi futurden yana kullanacağım incelemeni sabırsızlıkla bekliyorum.German 37 bi gelsin onuda çok merak ediyorum taaaaa hollandalardan sipariş verdim, kargoya vermemişler bizimkiler bilmiyorlar ki heyecandan oluyoruz burda Smile

Gelsin bir an önce ben de Senin izlenimlerini merak ediyorum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,678 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,611 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,827 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 747,669 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,965 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,494 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,693 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,674 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,057 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: