Merkur 37C Slant Bar
Bugün elime geçer geçmez r89'la yanyana koydum. Bakalım r89 ile yakalayamadığım yakın tıraşı sağlayabilecek mi?

c43b47b307c57098d267a974f55169f3.jpg

Edit: İlk perdede, daha önce 3 perdede yakalayamadığım yakınlığı sağladı. 2. perde için gene bol ve koruyucu bir köpük istiyor. Jiletin -son derece konforlu bir şekilde- yüzüme değdiğini ilk defa hissettim ve makine yüzümden öyle bir kaydı ki kısa çekişlerim uzun çekişlere döndü. Çene kısmında hiç sorun yaşamadım; tek celsede bana mısın demedi. Şap testinden de başarıyla geçti. 0 tahriş. Belki ihtiyacım olan tek şey daha agresif bir makine idi ancak ben aradığımı buldum sanırım.

Ayrıca iki parça olması, daha ağır ve daha kısa saplı olması makineyi benim için daha kullanışlı kıldı.
332v0bl.jpg

2010 model fazla foto yüklemeyi beceremedim. Jileti hatalı tutar bu ...

jilet tutuş
Alet 1 aydır sevilmeyi bekliyor. Aşırı hassas cildim var ve bu alet o kadar mild geliyor ki, herhalde 4 perde yapsam anca istediğim tıraşı verecek. Kendim de agresif girişince yakınlıkta verim alabiliyorum. Neticesinde tahrişe çıkıyor sonuç. Özellikle dar açılı sakallarda hiç verim alamıyorum.

Şimdilk alete değil kendi kusuruma veriyorum Smile
(05/12/2017, Saat: 01:54)astroid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alet 1 aydır sevilmeyi bekliyor. Aşırı hassas cildim var ve bu alet o kadar mild geliyor ki, herhalde 4 perde yapsam anca istediğim tıraşı verecek. Kendim de agresif girişince yakınlıkta verim alabiliyorum. Neticesinde tahrişe çıkıyor sonuç. Özellikle dar açılı sakallarda hiç verim alamıyorum.

Şimdilk alete değil  kendi kusuruma veriyorum Smile

Bu alet mildse denemeniz gereken hesaplı bir alet var
Executive shaving braveheart razor
Tek kelimeyle tahrişsiz tertrmiz tıraş..
Smile
@CMO05
Yani simdi, yuzlerce ulasabildigimiz denedigimiz aletlerin gozunu cıkardıkta, kimsenin bilmedigi gormedigi denemedigi bir aleti burada birbirimize onermek benim aklıma yatmadı sefim. Mantic abinin onerileri pek bizim Turk sakal tipine uymayabiliyor onuda ayrıca soyleyeyim.
Su forumda yuzlerce inceleme paylasım vs. var, lutfen usenme ararmısın braveheart diye, kim denemis 2 kelam bisey yazmıs paylasmıs. Neyi nicin oneri yapıyorsun, birbirimize bos oneriler yapmayalım lutfen, samimi olalım.

@astroid
Dostum 37 ve slant aletler mild aletler degildir once onu belirteyim. Cok ses cıkarmaz, jileti yuzunde cok hissettirmez ama gorevini fazlasıyla etkili sekilde yapar. 2-3 gunluk sakal bırakıp denemeni rica ederim, tek cekiste tum sakalı alır goturur anlamazsın hissetmezsin. Bu caktırmadan hissettirmeden kesme ozelligi yuzunden slant makinaları ozellikle Bastırmamanı oneririm. Tutus acın yanlıs olabilir istersen sapı cok az daha yukarı dogru tutarak dene. Bazı insan jileti yuzunde hissetmeden tıras olmaktan hoslanmaz ayrı bir konu ama, biraz slant'ınla vakit gecir, zaman ver sans ver.
Eger uyusamazsan yok baba hoslasamadım dersen, jileti yuzunde hissedecegin Fatip grande, Merkur future (veya aliden cakması), R41 gibi aletleri ileride deneyebilirsin.
Valla 1 aydır birlikteyiz. İlk perdede hiç istediğim verimi alamadım. Progress veya EJ89 ilk perdede süpürürken bununla hiç o noktaya gelemedim. Belki daha stabil tutmak gerekiyordur, değişime toleransı daha azdır, bilemiyorum. Lakin beni memnun eden ekipmanlar zaten çok az, gerek jilet gerek sabun.

Bakalım, sabırla tıraş olmaya devam ediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu arada denedim, verim alınabiliyormuş Smile

Vaktimi diğerlerine nazaran daha fazla alan bir alet yalnız, alanının yarısını alıyormuş gibi geliyor...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
mühle rocca ile karşılaştırma yapabilecek biri var mı ? Cildim hassas , sakallarım sert. Daha da kötüsü cildim baya açık renkli ama sakallarım da tam aksine koyu. Atg bile yapsam kalan gri izden nefret ediyorum. Bu makine ile daha yakın ve daha iyi bir tıraş olabilir miyim ?
@mertberkegr
Bu makine ile daha yakın ve daha iyi bir tıras olabilirmiyim sorusu sormusun dostum; Slantı cektinmi, alır sakalı goturur sessizce. Daha az perdede daha kolay tıras olursun cildi cok yormaz. Ama guzel bir soru sormussun Rocca ile karsılastırma yapsanız nasıl olur diye, az once Rocca ile tıras oldum, celik olmasına ragmen agırlık olarak hafif ama cok etkili ve yakın tıras veren bir alet. Hissiyat olarak Rocca bir tık daha agresif ve yakın diyebilirim. Hangisi dersen, maddi sıkıntı yoksa, celik olmasından dolayı Rocca daha on plana cıkardı benim icin, ama bir gun 39 gibi bir slantı'da koleksiyona eklemeni oneririm, zevkli aletlerdir.
Saygılar.
Bende Rocca daha yakın tıraş veriyor. 37C daha yumuşakken, temiz çalışan bir alet ama öyle kılları bir seferde uçuran bir alet de değil.

~SB

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,716 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,613 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,829 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 747,792 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,970 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,972 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,698 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,679 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,091 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: