Merkur 37C Slant Bar
Linguist arkadaşım slant ın hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ben de baya düşünmüş taşınmış sonunda da slant yerine 11C almıştım.
(22/03/2012, Saat: 01:40)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linguist arkadaşım slant ın hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ben de baya düşünmüş taşınmış sonunda da slant yerine 11C almıştım.

ben de dusundum tasindim denedim ve aldim.
zaten istiyordum ama deneyince hemen aldim.
sunlarin guzelligine bakin.
daltonlar gibi:d
keske boyle cesitleri bulabilsek.

3vvxs.jpg
Merkur 37C Slant tıraş aletini 1 haftadır kullanıyorum. Daha önceleri EJ 89 Barley kullanıyordum ama bundan sonra sanırım yoğunlukla 37C kullanacağım. EJ 89'dan da memnunum ama 37C bana daha iyi geldi, çünkü 37C çok daha yakın tıraş sağlamasına rağmen hiç tahriş yaşamadım, EJ 89 ile nadir de olsa tahriş yaşıyordum. Belki kullandığım jiletlerin ve sabunlarında etkisi vardır bilmiyorum zira 37C'yi bolzano, timor jiletleri ve proraso, tabac ve arko sabunları ile kullandım. Bolzano ve timor jiletler çok iyi gerçekten, bu arada konusu değil ama sabunların performansından da azıcık bahsedersem prorasonun cildi serinletmesine hayran kaldım, EJ 89 ile ara sıra yaşadığım tahrişleri genelde tabacla yaşadım, doğrusu tabac kokusu dışında performansı beklediğimden düşük göründü, arko ise hem dolgunluğu hem kıvamı hem koruyuculuğu aşısından oldukça iyi sadece biraz nemlendirmesi eksik kalmış ama o da tolere edilemeyecek kadar değil bence. Herkese iyi tıraşlar....
üstadım 89 la tahrişleri nerede yaşadınız burun altı ve boyun çene birleşimi olabilirmi Idea
slantı hergün kullanıyormusunuz,günlük kullanım yorumlarını alalım sizdenSmile
slantı bir süre kullanın sonra 89 la bir daha deneyin fark varmı,89 keskin jiletleri sever
tabac iyi köpürtülünce arko gibi iyi iş yapıyor,bir eksiğiniz olmasın,tıraş aletini bastırma gibi bir hatamı yaptınız
saygılar

(27/06/2012, Saat: 12:57)griyelken Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur 37C Slant tıraş aletini 1 haftadır kullanıyorum. Daha önceleri EJ 89 Barley kullanıyordum ama bundan sonra sanırım yoğunlukla 37C kullanacağım. EJ 89'dan da memnunum ama 37C bana daha iyi geldi, çünkü 37C çok daha yakın tıraş sağlamasına rağmen hiç tahriş yaşamadım, EJ 89 ile nadir de olsa tahriş yaşıyordum. Belki kullandığım jiletlerin ve sabunlarında etkisi vardır bilmiyorum zira 37C'yi bolzano, timor jiletleri ve proraso, tabac ve arko sabunları ile kullandım. Bolzano ve timor jiletler çok iyi gerçekten, bu arada konusu değil ama sabunların performansından da azıcık bahsedersem prorasonun cildi serinletmesine hayran kaldım, EJ 89 ile ara sıra yaşadığım tahrişleri genelde tabacla yaşadım, doğrusu tabac kokusu dışında performansı beklediğimden düşük göründü, arko ise hem dolgunluğu hem kıvamı hem koruyuculuğu aşısından oldukça iyi sadece biraz nemlendirmesi eksik kalmış ama o da tolere edilemeyecek kadar değil bence. Herkese iyi tıraşlar....
tek bir DE aletim olacak olsaydi bu 37c olurdu.
o kadar iyi.
üstadım fotolar çok güzel Smile nedir tıraş farkları ?

(27/06/2012, Saat: 13:30)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim eski yeni slantlar,
Coles ,37C ,hoffritz.
3501keq.jpg
f29bo7.jpg
16lmv83.jpg
Aynen belirttiğiniz gibi 89la tahrişleri burun altı yani bıyık kısmı ve boyun çene birleşiminde yaşadım. Yalnız tıraş olurken ilk perde düz(WTG), ikinci perde ters(ATG) tıraş oluyorum. ATG şeklinde tıraş olurken tahrişleri yaşıyorum ama ters açıdan tıraş olurken bile 89 la nadir tahriş yaşıyorum. Ben zaten 89 barleyden memnunum, benim belirttiğim 37C den daha fazla memnunumSmile zira 37C ile ters açıdan (ATG) tıraş olurken bile hiç tahriş yaşamadım (not: 37C ile henüz 5 defa tıraş oldum) ve sanki 37C ile tıraş olurken daha hızlı tıraş oluyorum yani pek dikkat gerektirmiyor benim içinSmile Tabac mevzusunda ise ben tabac için kötü demiyorum sadece tabactan beklentim yüksekti , belki forumdaki bazı arkadaşların etkisi olmuşturSmile sonuç olarak tabac için iyi diyorum çok iyi diyemiyorum. Ayrıca tabacla tahriş mevzusunu sadece tabaca bağlamam doğru olmaz belki zira o sırada farklı jiletler kullanıyordum malum her jileti test etmeye çalışıyorumSmile jiletten de kaynaklanmış olabilir. Henüz kullanmadığım sabunlar(MWF, Taylor sandalwood,colonel conk, erasmic ve taylor avokado) var elimde bir de onları kullanıp bakmam lazım 37C ve 89'la, tabiki farklı jilet markalarıylaSmile gördüğünüz gibi her türlü kombinazyon için daha çok tıraş olmak gerekiyorSmile saygılar...

(27/06/2012, Saat: 13:22)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım 89 la tahrişleri nerede yaşadınız burun altı ve boyun çene birleşimi olabilirmi Idea
slantı bir süre kullanın sonra 89 la bir daha deneyin fark varmı,89 keskin jiletleri sever
tabac iyi köpürtülünce arko gibi iyi iş yapıyor,bir eksiğiniz olmasın,tıraş aletini bastırma gibi bir hatamı yaptınız
saygılar

(27/06/2012, Saat: 12:57)griyelken Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur 37C Slant tıraş aletini 1 haftadır kullanıyorum. Daha önceleri EJ 89 Barley kullanıyordum ama bundan sonra sanırım yoğunlukla 37C kullanacağım. EJ 89'dan da memnunum ama 37C bana daha iyi geldi, çünkü 37C çok daha yakın tıraş sağlamasına rağmen hiç tahriş yaşamadım, EJ 89 ile nadir de olsa tahriş yaşıyordum. Belki kullandığım jiletlerin ve sabunlarında etkisi vardır bilmiyorum zira 37C'yi bolzano, timor jiletleri ve proraso, tabac ve arko sabunları ile kullandım. Bolzano ve timor jiletler çok iyi gerçekten, bu arada konusu değil ama sabunların performansından da azıcık bahsedersem prorasonun cildi serinletmesine hayran kaldım, EJ 89 ile ara sıra yaşadığım tahrişleri genelde tabacla yaşadım, doğrusu tabac kokusu dışında performansı beklediğimden düşük göründü, arko ise hem dolgunluğu hem kıvamı hem koruyuculuğu aşısından oldukça iyi sadece biraz nemlendirmesi eksik kalmış ama o da tolere edilemeyecek kadar değil bence. Herkese iyi tıraşlar....
selam, üstadım slantla başarılı tıraş olup 89 la dediğiniz tahrişlerin temel sebebi;eliniz DE alete tam alışmamış aleti yüzünüze tahmin ettiğim yerlerde çarpıyorsunuz ve paralel temas yapamıyorsunuz,slantın kafa barı daha geniş ve sapı kısa olduğu için daha kontrollü temas yapıyorsunuz ayrıca slantın yüze değen geniş eğik barı doğru açıyı bulmanızı kolaylaştırıyor,tahminin slantla bir süre sonra tahriş yaşacaksınız sonra 89 u tekrar deneyin kontrolün daha iyi olduğunu göreceksiniz

tahrişi engellemek için iyi köpük doğru açı sadece bir kaç ay sadece sakal yönünde tıraş birde DE aleti kendi ağırlığına bırakmak

sabun mevzuuna gelince tabac konusunda size katılıyorum,kötü demiyorum ama arkoyla aralarında ; banyo sabunu ve tıraş sabunu gibi fark yok.

ürünler konusunda bazı ürünler çok abartılıyor yada fazla puan veriliyor,ürünü eleştrirince ürün fanları rahatsız oluyor,kişisel algılıyor ne bileyim bu da herhalde takım tutma yada kendini ifade etme gibi birşeySmile

saygılar

(27/06/2012, Saat: 15:18)griyelken Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen belirttiğiniz gibi 89la tahrişleri burun altı yani bıyık kısmı ve boyun çene birleşiminde yaşadım. Yalnız tıraş olurken ilk perde düz(WTG), ikinci perde ters(ATG) tıraş oluyorum. ATG şeklinde tıraş olurken tahrişleri yaşıyorum ama ters açıdan tıraş olurken bile 89 la nadir tahriş yaşıyorum. Ben zaten 89 barleyden memnunum, benim belirttiğim 37C den daha fazla memnunumSmile zira 37C ile ters açıdan (ATG) tıraş olurken bile hiç tahriş yaşamadım (not: 37C ile henüz 5 defa tıraş oldum) ve sanki 37C ile tıraş olurken daha hızlı tıraş oluyorum yani pek dikkat gerektirmiyor benim içinSmile Tabac mevzusunda ise ben tabac için kötü demiyorum sadece tabactan beklentim yüksekti , belki forumdaki bazı arkadaşların etkisi olmuşturSmile sonuç olarak tabac için iyi diyorum çok iyi diyemiyorum. Ayrıca tabacla tahriş mevzusunu sadece tabaca bağlamam doğru olmaz belki zira o sırada farklı jiletler kullanıyordum malum her jileti test etmeye çalışıyorumSmile jiletten de kaynaklanmış olabilir. Henüz kullanmadığım sabunlar(MWF, Taylor sandalwood,colonel conk, erasmic ve taylor avokado) var elimde bir de onları kullanıp bakmam lazım 37C ve 89'la, tabiki farklı jilet markalarıylaSmile gördüğünüz gibi her türlü kombinazyon için daha çok tıraş olmak gerekiyorSmile saygılar...

(27/06/2012, Saat: 13:22)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım 89 la tahrişleri nerede yaşadınız burun altı ve boyun çene birleşimi olabilirmi Idea
saygılar

Üstadım 89la ilgili yorumunuza katılıyorum zira belirtilen bölgelerde çok nadir de olsa tahrişin nedeninin aletin kafa yapısı, açı ve baskıdan kaynaklandığının farkındayım ve zaten kanımca en mantıklısı her gün 37c kullanmaktansa (her ne kadar şuan için çok memnun olsam da her gün kullanımla cildi yorabilir düşüncesiyle) 37c ve 89u rotasyonla kullanmayı düşünüyorum. Yanıtlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim. saygılar...

(27/06/2012, Saat: 15:49)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam, üstadım slantla başarılı tıraş olup 89 la dediğiniz tahrişlerin temel sebebi;eliniz DE alete tam alışmamış aleti yüzünüze tahmin ettiğim yerlerde çarpıyorsunuz ve paralel temas yapamıyorsunuz,slantın kafa barı daha geniş ve sapı kısa olduğu için daha kontrollü temas yapıyorsunuz ayrıca slantın yüze değen geniş eğik barı doğru açıyı bulmanızı kolaylaştırıyor,tahminin slantla bir süre sonra tahriş yaşacaksınız sonra 89 u tekrar deneyin kontrolün daha iyi olduğunu göreceksiniz

tahrişi engellemek için iyi köpük doğru açı sadece bir kaç ay sadece sakal yönünde tıraş birde DE aleti kendi ağırlığına bırakmak

sabun mevzuuna gelince tabac konusunda size katılıyorum,kötü demiyorum ama arkoyla aralarında ; banyo sabunu ve tıraş sabunu gibi fark yok.

ürünler konusunda bazı ürünler çok abartılıyor yada fazla puan veriliyor,ürünü eleştrirince ürün fanları rahatsız oluyor,kişisel algılıyor ne bileyim bu da herhalde takım tutma yada kendini ifade etme gibi birşeySmile

saygılar

(27/06/2012, Saat: 15:18)griyelken Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen belirttiğiniz gibi 89la tahrişleri burun altı yani bıyık kısmı ve boyun çene birleşiminde yaşadım. Yalnız tıraş olurken ilk perde düz(WTG), ikinci perde ters(ATG) tıraş oluyorum. ATG şeklinde tıraş olurken tahrişleri yaşıyorum ama ters açıdan tıraş olurken bile 89 la nadir tahriş yaşıyorum. Ben zaten 89 barleyden memnunum, benim belirttiğim 37C den daha fazla memnunumSmile zira 37C ile ters açıdan (ATG) tıraş olurken bile hiç tahriş yaşamadım (not: 37C ile henüz 5 defa tıraş oldum) ve sanki 37C ile tıraş olurken daha hızlı tıraş oluyorum yani pek dikkat gerektirmiyor benim içinSmile Tabac mevzusunda ise ben tabac için kötü demiyorum sadece tabactan beklentim yüksekti , belki forumdaki bazı arkadaşların etkisi olmuşturSmile sonuç olarak tabac için iyi diyorum çok iyi diyemiyorum. Ayrıca tabacla tahriş mevzusunu sadece tabaca bağlamam doğru olmaz belki zira o sırada farklı jiletler kullanıyordum malum her jileti test etmeye çalışıyorumSmile jiletten de kaynaklanmış olabilir. Henüz kullanmadığım sabunlar(MWF, Taylor sandalwood,colonel conk, erasmic ve taylor avokado) var elimde bir de onları kullanıp bakmam lazım 37C ve 89'la, tabiki farklı jilet markalarıylaSmile gördüğünüz gibi her türlü kombinazyon için daha çok tıraş olmak gerekiyorSmile saygılar...

saygılar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,664 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,608 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,827 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 747,641 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,964 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 311,930 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,692 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,668 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,054 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: