Merkur 37C Slant Bar
(04/11/2018, Saat: 20:17)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mertberkegr  
Bu makine ile daha yakın ve daha iyi bir tıras olabilirmiyim sorusu sormusun dostum; Slantı cektinmi, alır sakalı goturur sessizce. Daha az perdede daha kolay tıras olursun cildi cok yormaz. Ama guzel bir soru sormussun Rocca ile karsılastırma yapsanız nasıl olur diye, az once Rocca ile tıras oldum, celik olmasına ragmen agırlık olarak hafif ama cok etkili ve yakın tıras veren bir alet.  Hissiyat olarak Rocca bir tık daha agresif ve yakın diyebilirim. Hangisi dersen, maddi sıkıntı yoksa, celik olmasından dolayı Rocca daha on plana cıkardı benim icin, ama bir gun 39 gibi bir slantı'da koleksiyona eklemeni oneririm, zevkli aletlerdir.
Saygılar.

Cevabınız için çok teşekkür ederim şu anda Rocca kullanıyorum. Zaman zaman sıkıntılar yaşasam da kendisinden memnunum . Slant makinelerin altında hep hassas cilt, sert sakal için çok iyi dedikleri için acaba bu slant makine bana daha yakın bir tıraş verir mi diye merak etmiştim.
@mertberkegr
Komsum Kokopelli kardesimizde benzer seyler soylemis. Yakınlık olarak Rocca daha yakın sonucta bencede ama unutmayın, daha yakın tırasa yaklastıkca tahris veya batık olma riskinizde aynı sekilde artıyor. Yakın tırastan cok, sorunsuz rahat bir tırası hedeflemenizi oneririm.
Saygılarımla
Bir "Nereden Nereye" hikayesi de benden gelsin istedim...
37C slant ile ilk tanışmam @Cem Hazir komşum vasıtasıyla olmuştu Mayıs 2018'de. Sağolsun kendisi bana denemem için 37C aletini göndermişti. Şubat 2018 tarihi itibariyle başlayan geleneksel tıraş serüvenimde belli ki slant alet için biraz fazla erken davranmıştım. Deneme tıraşımın %30'luk kısmı bitmeden klasik Progress'e döndüm çünkü 37C'yi kullanamamıştım, ya kesmedi, yada tahriş etti. O günden sonra hiç bir irtibatım olmadı slant ile. Ta ki düne kadar, @Niko üstad vasıtasıyla edindiğim 37C aletimle ilk tam tıraşımı dün oldum ve bugüne kadar neden beklediğime, niçin bu konunun üstüne gitmediğime hayıflandım.
Slant demek eğim demekti ve bunu çok net deneyimledim. 1 yıllık geleneksel tıraş tecrübesiyle bile beni aşırı şaşırttı. Sessiz, hissettirmeden, kesik atmadan, tırmalamadan, tahriş etmeden nasıl bu kadar net ve temiz bir iş çıkarılır sorusunun cevabını dün Derby Usta + 37C ikilisiyle deneyimledim. Kesinlikle çok iyi bir önhazırlık ve akabinde (slant'ı ilk kez tam anlamıyla kullanan biri için) çok büyük bir dikkatle kullanım sonucu ilk perdede neredeyse işi bitirmişti Merkur. Normal DE'lerde buffing ve J-turn yapan ben, bu aletle resmen emekleye emekleye tıraş oldum (artık nasıl korktuysam "slant" teriminden) Big Grin
Ama kesinlikle artık favorim oldu, asla elden çıkarmayacağım aletlerden kendisi.
"A Samurai always wears two swords."
(14/02/2019, Saat: 15:03)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir "Nereden Nereye" hikayesi de benden gelsin istedim...
37C slant ile ilk tanışmam @Cem Hazir komşum vasıtasıyla olmuştu Mayıs 2018'de. Sağolsun kendisi bana denemem için 37C aletini göndermişti. Şubat 2018 tarihi itibariyle başlayan geleneksel tıraş serüvenimde belli ki slant alet için biraz fazla erken davranmıştım. Deneme tıraşımın %30'luk kısmı bitmeden klasik Progress'e döndüm çünkü 37C'yi kullanamamıştım, ya kesmedi, yada tahriş etti. O günden sonra hiç bir irtibatım olmadı slant ile. Ta ki düne kadar, @Niko üstad vasıtasıyla edindiğim 37C aletimle ilk tam tıraşımı dün oldum ve bugüne kadar neden beklediğime, niçin bu konunun üstüne gitmediğime hayıflandım.
Slant demek eğim demekti ve bunu çok net deneyimledim. 1 yıllık geleneksel tıraş tecrübesiyle bile beni aşırı şaşırttı. Sessiz, hissettirmeden, kesik atmadan, tırmalamadan, tahriş etmeden nasıl bu kadar net ve temiz bir iş çıkarılır sorusunun cevabını dün Derby Usta + 37C ikilisiyle deneyimledim. Kesinlikle çok iyi bir önhazırlık ve akabinde (slant'ı ilk kez tam anlamıyla kullanan biri için) çok büyük bir dikkatle kullanım sonucu ilk perdede neredeyse işi bitirmişti Merkur. Normal DE'lerde buffing ve J-turn yapan ben, bu aletle resmen emekleye emekleye tıraş oldum (artık nasıl korktuysam "slant" teriminden)  Big Grin
Ama kesinlikle artık favorim oldu, asla elden çıkarmayacağım aletlerden kendisi.

Ben daha cozemedim aleti Big Grin... Boyle bir tarafi kesiyor, bir tarafi kesmiyor gibi geliyor. Kesmeyen tarafa guc uygulayayim derken, obur taraf yuzumu kesiyor Big Grin.
Heralde bir yilimi tamamlamami beklemem lazim, anlamak icin Big Grin...
Son iki tıraşımda bu aleti kullandım.

Rapira kırmızı mavi paketli jilet ile yakın sayılabilecek, sıfır tahriş, sıfır kaşıntılı güzel tıraş oldum.

Geleneksel tıraşa döneli 3-4 ay ancak oluyor. Bu alet 2 aydır elimde olmasına rağmen, slant bana korkutucu geldiğinden denememiştim bile. Artık bastırmadığıma ve jiletle ekstra geçiş yapmadığıma emin olunca denemeye aldım. Yine de kesinlikle bastırmayayım diye sapının alt ucundan tutarak tıraş oldum.

Şimdiye kadar kullandığım aletler (rimei, qshave futur klonu ve gillette slim adjustable) içinden üstelik pek beğenmediğim bir jilet ile kombine etmeme rağmen açık ara en beğendiğim bu alet oldu. Hem her bir perde biraz daha kısa sürdü hem de normalde 3.5 perde(WTG-2 XTG+düzeltmeler) tıraş olurken sağladığım tıraşı 2.5 perdede(WTG-XTG+düzeltmeler) daha yakın tıraş olabildim.

Kötü yan olarak sesli geri bildiriminin zayıf olmasını söyleyebilirim. Ayrıca favori ve top sakal çevresini düzeltmek de ,alışmamış olduğumdan da olabilir, zor oldu.

Ek: Deneyimli komşularıma bir sorum var. Kullanılmadan beklerken jileti takıp sıkıp bıraksak sorun olur mu gevşek mi takmak gerekir?
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
@ziyak komşum, jileti tıraş aletinin içinde bırakmayı sağlık açısından pek uygun görmüyorum. Tıraşı bitirdikten sonra jileti tıraş aletinden çıkartıp musluk suyu altında biraz tuttuktan sonra silkeleyip kendi kağıdına sarıp muhafazalı bir yerde saklıyorum.
(22/02/2019, Saat: 20:13)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ziyak komşum, jileti tıraş aletinin içinde bırakmayı sağlık açısından pek uygun görmüyorum. Tıraşı bitirdikten sonra jileti tıraş aletinden çıkartıp musluk suyu altında biraz tuttuktan sonra silkeleyip kendi kağıdına sarıp muhafazalı bir yerde saklıyorum.
Komşum ben tıraş bitince makineyi komple söküyorum. Jileti de makineyi de sıcak sudan geçiriyorum. Jileti mıknatısa takıyorum. Makineyi mikrofiber beze sarıp kurutup kaldırıyorum. (37c'nin ortası tüp şeklinde açık orası kolay kurumadığından asıyorum.)

Şimdi normalde ertesi sabah jileti geri takıp sıkıp bırakırım.(Jilet başıboş durmasın diye)

Bunda jilet eğik kaldığından sıkıntı olur mu yoksa hafif gevşek mi bırakmak gerekir onu bilemedim.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(22/02/2019, Saat: 20:32)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben tıraş bitince makineyi komple söküyorum. Jileti de makineyi de sıcak sudan geçiriyorum. Jileti mıknatısa takıyorum. Makineyi mikrofiber beze sarıp kurutup kaldırıyorum. (37c'nin ortası tüp şeklinde açık orası kolay kurumadığından asıyorum.)

Şimdi normalde ertesi sabah jileti geri takıp sıkıp bırakırım.(Jilet başıboş durmasın diye)

Bunda jilet eğik kaldığından sıkıntı olur mu yoksa hafif gevşek mi bırakmak gerekir onu bilemedim.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Bence hiçbir sıkıntı olmaz komşum, sıkılmış vaziyette jileti tutmanız daha mantıklı. Ben şahsen aletin içerisinde jilet bırakmıyorum. Jileti kendi kağıdına sarıp kendi paketinde muhafaza ediyorum. Lazım oldukça yerinden çıkarıp kullanıyorum.
Merkur 37C slant makineyi almaya karar verdim ama hala zihnimde oturmayan noktalar vardı: Aklım diğer slantlara da gidiyordu. Ta ki bu makaleyi okuyana kadar. Çok da diğer aletlere fazla para vermeye gerek olmadığı kanaatine vardım. Makalede 37C'nin işini çok güzel yapan etkili tıraş veren bir makine olduğu özetlenmiş. İngilizce bilen arkadaşların işine yarayabileceği düşüncesiyle paylaştım.

https://www.primandprep.com/merkur-37c-review/
Smile a little be
(05/03/2019, Saat: 02:04)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur 37C slant makineyi almaya karar verdim ama hala zihnimde oturmayan noktalar vardı: Aklım diğer slantlara da gidiyordu. Ta ki bu makaleyi okuyana kadar. Çok da diğer aletlere fazla para vermeye gerek olmadığı kanaatine vardım. Makalede 37C'nin işini çok güzel yapan etkili tıraş veren bir makine olduğu özetlenmiş. İngilizce bilen arkadaşların işine yarayabileceği düşüncesiyle paylaştım.

https://www.primandprep.com/merkur-37c-review/

+1

Şu son 2 haftadır bir planı işletmeye çalışıyorum. 1 bıçak seçip Salı-Perşembe-Pazar günleri tıraş oluyorum. Böylece haftada 1 bıçak tüketimim oluyor.
Pazar tıraşını yani son seferimi 37C ile oluyorum. Alet inanılmaz etkili, kesinlikle agresif değil bana göre. Ancak incelemedeki eksiler kısmında yazdığı gibi çabuk tıkanıyor. Tahrişi, dalması, ısırması sıfır (0) çok çok rahat ve pürüzsüz iş yapıyor.
"A Samurai always wears two swords."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,670 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,609 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,827 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 747,654 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,965 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,379 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,692 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,672 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,056 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: