Merkur 37C Slant Bar
37 almaya karar veren dostlar, 39 hem daha yakısıklı, hem agırlık dengesi daha oturaklı bir alet. Benim tavsiyem 39 olur. 37 ve 39 aynı kafaya sahip ama 39 un hissiyatı farklı.

Slant aletler giyotin etkileri nedeniyle, begenmediginiz jiletleri bile kullanılabilir hale getirebilir.
(05/03/2019, Saat: 11:08)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 37 almaya karar veren dostlar, 39 hem daha yakısıklı, hem agırlık dengesi daha oturaklı bir alet. Benim tavsiyem 39 olur. 37 ve 39 aynı kafaya sahip ama 39 un hissiyatı farklı.

Slant aletler giyotin etkileri nedeniyle, begenmediginiz jiletleri bile kullanılabilir hale getirebilir.

@dikdik_s üstad, teşekkürler bilgilendirme için. Şimdi ben, 37C ile 39C arasında son bir tercih daha belirtirsem, konuyu IKON X3'te çok konuştuğumuzdan komşularım 'karar ver artık' diyebilirler bana Smile O açıdan ikisi de güzel makine anlaşılan. Birine karar vereceğim.
Smile a little be
37c sessiz sedasız işini gören bir alet. Ej89 kadar da mild. Gel gör ki elim hep progresse gidiyor, arada bir de r41e. Merakınızı giderin ancak çok da mutlu olmayabilirsiniz.
yaşam bir zevktir
(05/03/2019, Saat: 12:04)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s üstad, teşekkürler bilgilendirme için. Şimdi ben, 37C ile 39C arasında son bir tercih daha belirtirsem, konuyu IKON X3'te çok konuştuğumuzdan komşularım 'karar ver artık' diyebilirler bana Smile O açıdan ikisi de güzel makine anlaşılan. Birine karar vereceğim.

@ekilic2 komşum, Merkur 37C ile iKon X3 arasında kaldıysanız bence iKon X3 alın Smile
Kafanızı karıştırmak istemem ama vintage düşünürseniz @KAYHAN Ayhan abinin elinde "Hoffritz Slant" olacaktı.
(05/03/2019, Saat: 13:02)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 37c sessiz sedasız işini gören bir alet. Ej89 kadar da mild. Gel gör ki elim hep progresse gidiyor, arada bir de r41e. Merakınızı giderin ancak çok da mutlu olmayabilirsiniz.

@vintage komşum Merkur Slant neden mutlu etmeyebilir?

(05/03/2019, Saat: 14:17)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ekilic2 komşum, Merkur 37C ile iKon X3 arasında kaldıysanız bence iKon X3 alın Smile  
Kafanızı karıştırmak istemem ama vintage düşünürseniz @KAYHAN Ayhan abinin elinde "Hoffritz Slant" olacaktı.

@batmanforever komşum çok teşekkür ederim. Daha önce de İkon meselesini konuşmuştuk. Detaylarına fazla girmeyeceğim. Neden onu elediğimi de belirtmiştim, ama temelde ulaşılabilirliği vardı. Şimdi Merkur Slant almak daha cazip geliyor bana. Vintagelere hiç ısınamadım daha. Çok sağ olunuz.
Smile a little be
(05/03/2019, Saat: 14:34)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @vintage komşum Merkur Slant neden mutlu etmeyebilir?

hangi aletlere sahipsiniz bilmiyorum ama ej89 varsa ve memnunsanız 37c de memnun eder, daha tahrişsiz tıraş sunar, daha çok seversiniz. benim için kriter alet progress olduğundan dolayı 37c beni mutlu etmedi. bana fazla mild geldi. @ahraz üstadın slantlarla ilgili uzun ve güzel bir incelemesi vardı. okumadıysanız okuyun faydalı olabilir. sizde progress yoksa ben direk onu tavsiye ederim neticede her tıraş sever bir gün progressi tadacaktır Smile
yaşam bir zevktir
(05/03/2019, Saat: 15:58)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hangi aletlere sahipsiniz bilmiyorum ama ej89 varsa ve memnunsanız 37c de memnun eder, daha tahrişsiz tıraş sunar, daha çok seversiniz. benim için kriter alet progress olduğundan dolayı 37c beni mutlu etmedi. bana fazla mild geldi. @ahraz üstadın slantlarla ilgili uzun ve güzel bir incelemesi vardı. okumadıysanız okuyun faydalı olabilir. sizde progress yoksa ben direk onu tavsiye ederim neticede her tıraş sever bir gün progressi tadacaktır Smile

@vintage komşum çok teşekkür ederim detaylı açıklamanız için. Evet tıraş serüvenine R89 ile başladım, mild aletle devam ediyorum şimdilik. ahraz üstadın slantlarla ilgili yazısını baştan sona bütün konuyu okudum. Hatta yabancı forumlarda slantlarla ilgili hemen hemen bütün review leri de okudum Smile Çok teşekkürler progress de çok iyi bir makine ama şimdilik slantlarla ilgileniyorum.
Smile a little be
Big Grin 
Ben de 2 hafta önce 37C edindim.
slant lafından hep çekinirdim. Belki Yuma etkisi, Yuma jileti ortalamadığından ( kendinden slant diyorum ben) için kesik atardı hep. Korku belki bu yüzdendi. Slant ile ilgili yorumları okudum. Yabancı forumlarda, amazon müşteri yorumlarında. sonra ehterebea deyip almaya karar verdim. Sonuç;

7-8 defa tıraş oldum. Gerçekten muh te şem. Mutlaka denemelisiniz. Başka alet kullanamaz oldum artık. İlk perdede bile yağ gibi. Tıraş sonrası da yanma vs sıfır , ki benim surat her tıraştan sonra köz gibi yanar.
Tıraştan sonra cildime dokunduğumda bebek poposu tanımının tam karşılığı buymuş diyebiliyorum artık . Allah bunu bulan vatandaştan razı olsun. Smile

Bu arada tıraşlarda proraso beyaz krem kullandım hep.
Bir de ilginç olan, Jileti Normal düz makinede değiştirsem (farklı marka) farkı şak diye fark ederim. Ama slant makinede hepsi aynı gibi. Yani yeşil astra, rapira feather derby sanki hepsi aynı jiletmiş gibi geldi Huh

Benim gibi sorunlu cilt ve sert sakala sahip olan komşular denemeli derim.
Bu aleti alalı yaklaşık 9 ay olmuş. Haftada 4 kez tıraş olurum, 9 ayda toplam 140'a yakın tıraş yapar. En az 120 seferini bu alet ile olmuşumdur. Neredeyse jilet seçmiyor. Her türlü jilet,sabun fark etmeden 2 perdede pürüzsüz bir tıraş sağlıyor. Daha önce başka aletlerle deneyip beğenmediğim jiletler bu aletle, acayip konforlu şekilde sakalları silip süpürüyor. Merkur 37C Slant, Proraso Sandal ve Perma-Sharp, benim için muhteşem üçlü Smile
Benim gibi yatık sakalları olanlara da bu aleti önerirmisiniz ?
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,660 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,608 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,827 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 747,616 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,964 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 311,922 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,691 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,668 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,051 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: