Merkur 37C Slant Bar
İkisinide deneyeceğim german iyi gelirse elde kalır yoksa satılır 37c denenir Smile abi bu arada 37c nin gold modeli hofritz diye geçiyormuş vintage aletler sınıfında bulunması biraz zor olur bunun Smile c'si yeter bize şu ayarlı alet seçimini kesinlestirdikten sonra bunlara döneceğim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(02/08/2020, Saat: 16:55)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkisinide deneyeceğim german iyi gelirse elde kalır yoksa satılır 37c denenir Smile abi bu arada 37c nin gold modeli hofritz diye geçiyormuş vintage aletler sınıfında bulunması biraz zor olur bunun Smile c'si yeter bize şu ayarlı alet seçimini kesinlestirdikten sonra bunlara döneceğim.

Komsum denedikten sonra yorumunuzu yazar misiniz. Ben de RR German Slant alip almamak konusunda kararsizim 37C varken elimde. Keyifli traslar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(02/08/2020, Saat: 20:19)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum denedikten sonra yorumunuzu yazar misiniz. Ben de RR German Slant alip almamak konusunda kararsizim 37C varken elimde. Keyifli traslar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Komşum gelsin 1 hafta boyunca aynı ekipman ile günlük tıraşlarda kullanayim direk olarak başlığının altına deneyimimi yazacağım salı günü kargoya vereceklermiş acaba avrudan buraya kaç günde geliyor.

(02/08/2020, Saat: 16:55)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkisinide deneyeceğim german iyi gelirse elde kalır yoksa satılır 37c denenir Smile abi bu arada 37c nin gold modeli hofritz diye geçiyormuş vintage aletler sınıfında bulunması biraz zor olur bunun Smile c'si yeter bize şu ayarlı alet seçimini kesinlestirdikten sonra bunlara döneceğim.

Merhaba,
Hoffritz dediniz de, aklıma geldi, bu 'double slant' denen cihazları siz hiç duymuş muydunuz? Walbusch, Hoffritz gibi çok dikey açılı makinelerin atası, Merkur'ün double slant diye geçen modeliymiş.
Ben de Merkur 37c kullanmaya başladım. Çok memnunum ama acele ettiğimden daha hızlı makinelere de göz atıyorum. Şimdilik yüzde traş sonrası rahatsızlık pahasına, çok güzel sinek kaydı traş elde ediyorum. Hiç sıcak su kullanmayarak belki tahrişi azaltabilirim, şu kızarıklıklar ortadan kaybolursa sıkıntısız traşa başlamış olacağım.
@"mtcn77" Eski 37c/ Hoffritz le güncel olan aynı değil. Güncel olan daha ehlileştirilmiş bir alet. Walbusch ' u Türkiye ' de kullanan kimseye henüz rastlamadım. Varsa da ben görmedim yani öyle söyleyim.
(11/01/2021, Saat: 10:09)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Hoffritz dediniz de, aklıma geldi, bu 'double slant' denen cihazları siz hiç duymuş muydunuz? Walbusch, Hoffritz gibi çok dikey açılı makinelerin atası, Merkur'ün double slant diye geçen modeliymiş.
Ben de Merkur 37c kullanmaya başladım. Çok memnunum ama acele ettiğimden daha hızlı makinelere de göz atıyorum. Şimdilik yüzde traş sonrası rahatsızlık pahasına, çok güzel sinek kaydı traş elde ediyorum. Hiç sıcak su kullanmayarak belki tahrişi azaltabilirim, şu kızarıklıklar ortadan kaybolursa sıkıntısız traşa başlamış olacağım.
Konuya bi nebze  katkı olsun Wink
20210121-131520.jpg
Eline sağlık @"KAYHAN" Ayhan abi, çok güzel görünüyorlar Smile
37C ile ilk tıraşımı oldum. İlk defa slant bir alet kullandım ve 37C nin tahminimden daha konforlu bir alet olduğunu gördüm. Jileti pek hissettirmiyor ama kesimi etkin. En beğendiğim yanı akıcılığı oldu. Sanırım şuana kadar kullandığım en akıcı alet bu. Tıraş olurken verdiği his de çok iyi. Sakalım iki günlüktü ve iki perdede bitiririm düşüncesiyle başladım tıraşa ama tahriş yaşamayınca tıraş hissiyatı da hoşuma gittiği için üçüncü pedeyi yaptım. Tıraştan sonra elimi yüzümde gezdirdiğimde sorun yoktu ama daha önceki aletlerle olduğum yakınlıkta tıraş verdi. Ben slantın kafa yapısından dolayı daha yakın bir tıraş vereceğini düşünmüştüm ama her zaman olduğu gibi elimi gezdirirken yüzümün bazı yerlerinde kıl köklerini hissettim. Ben bundan rahatsız olan birisi değilim. Sakal çıkış yönünün tam tersine tıraş olup tahriş yaşamaktansa bu şekilde daha iyi. İlk pedeyi sakal çıkış yönüne doğru, ikincide yanakları kulaktan buruna doğru çene altı ve boynu tersten, üçüncü perdede ise boyundan yanağa doğru alıyorum. Tabi sakal çıkış yönlerim tam düz olmadığı için bu şekilde olunca özellikle çene altı ve boyunda tam terse denk gelmiyor. Tıraş bitince test etmek için şap sürdüm ve yanma olmadı, ayrıca kesik ve kanama da olmadı. Alet benim hoşuma gitti doğrusu. Almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.
TemeT NoscE
Bence geleneksel tıraşı keyif haline getirmiş herkes bir kez de olsa Slant denemeli.
37C, slantlar arasında denemek için ideal bana göre. Milde yakın ve etkili bir tıraşı var. Alışma sürecinden sonra en sevilen aletlerinizden biri olması çok büyük ihtimal.
Benim en geç aldığım ama en çok beğendiğim tıraş aletlerinden.
Özellikle aradığını bulamayanların araştırıp denemesi gereken bir alet olduğunu düşünüyorum.
Anladığım kadarıyla bu iş kişiden kişiye değişiyor ama elimi ayarlayıp bastırmadan biraz da normalden eğik bir açıyla tıraş olduğumda en temiz tıraşı en az tahrişle olduğum alet. Agresif alet günlük tıraş olduğum için bana yaramıyor ama bunu günlük kullanabilirim gibi görünüyor. Daha önce mild diye ikon x3 de kullandım ama bu daha iyi, daha nazik. Razorock german 37 de kullandım, o bununla kıyaslanmayacak kadar sert geliyor. Tek sorun elle düzeltmeden jiletin hizalanmaması. Bu sorun herkeste var mı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,314 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,410 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,701 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Parker Semi Slant Chefkara 41 14,014 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  Merkur Progress linguist 1,025 757,465 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,383 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,017 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,159 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,973 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,314 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: