Deterjan, el sabunu vs tercihleriniz
(30/06/2013, Saat: 00:00)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz araştırdım, bekletmenin bir zararı yok. Kolaşinli zeytinyağı sabununu öneriyorlar. Sirke son durulama suyuna bir çay bardağı ekleniyor, pırıl pırıl ve olabildiğince yumuşak oluyormuş. Ne sirkeymiş ama. Kuşadası tariş mi diyenler, Ayvalık, Çanakkale mi diyenler adamlar saf zeytinyağı sabununu buluyolar.
Bir de Çanakkalenin keçi ezinesine bayılıyorum Smile Eskişehirde kaldığım 1 yıllık sürede su kenarındaki migrosta ezineler harikaydı ve üstünde akşamları rakı soframı kurarlardı. Ne günlerdi be. Sene 2003. O lokanta hala duruyormu üstad

Migrosun yanında köşedeki kebap restoranını mı diyorsun? Gaziantep restoren, eskişehirin kaliteli kebaçılarındandı, bulundupu yer 2 ay önce yıkıldı oraya yeni bir bina yapılıyor. Kesin otel yaparlar çok lazımmış gibi. Bütün eskişehiri süper lüks 400 milyarlık "akıllık daireler" ve lüks otellerle kapladılar başka hiçbirşey yok..
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(30/06/2013, Saat: 11:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/06/2013, Saat: 00:00)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz araştırdım, bekletmenin bir zararı yok. Kolaşinli zeytinyağı sabununu öneriyorlar. Sirke son durulama suyuna bir çay bardağı ekleniyor, pırıl pırıl ve olabildiğince yumuşak oluyormuş. Ne sirkeymiş ama. Kuşadası tariş mi diyenler, Ayvalık, Çanakkale mi diyenler adamlar saf zeytinyağı sabununu buluyolar.
Bir de Çanakkalenin keçi ezinesine bayılıyorum Smile Eskişehirde kaldığım 1 yıllık sürede su kenarındaki migrosta ezineler harikaydı ve üstünde akşamları rakı soframı kurarlardı. Ne günlerdi be. Sene 2003. O lokanta hala duruyormu üstad

Migrosun yanında köşedeki kebap restoranını mı diyorsun? Gaziantep restoren, eskişehirin kaliteli kebaçılarındandı, bulundupu yer 2 ay önce yıkıldı oraya yeni bir bina yapılıyor. Kesin otel yaparlar çok lazımmış gibi. Bütün eskişehiri süper lüks 400 milyarlık "akıllık daireler" ve lüks otellerle kapladılar başka hiçbirşey yok..

Yazık su kenarını da rezil etmişler. 2003 te efes pub vardı onun karşısında köprü hemen köprünün altında biraz ilerdeki migrosun tam üst katında restaurant vardı. Orası işte. Büyük bi yerdi. Ev yapıyosunuz bari banliyö yapın çıkın şehir dışına. Su kenarı ranta çevrilecek ziyan edilecek yer değildi. Belediye başkanınız bozmuş Sad eskiden ideolojist bi adamdı .
(30/06/2013, Saat: 11:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Kebapçı bizim zamanımızda küçük bi dönerci dükkanıydı diye hatırlıyorum. O kebapçıyı hiç hatırlamıyorum. Bayağı değişmiş be. Son halini merak ettim şimdi. Suyun üstünde bisikletler filan da varmış sanırım.
Bazen de param olmaz sarar iş merkezinin biraz ilersinde aynı hizada ucuz bi meyhane vardı. O da olmadı Çevre yolu üzerinde Öğretmenevi. Yanında büyük bi market, sinema vardı. Migros sanırım. Unutmuşum. Öğretmenevinde sadece bira vardı. Gecelere kadar içer evim hemen arka sokağındaydı oraya yürüyerek geçerdim. Düşündüm de Eskişehirde ayık hiç gezmemişim SmileConfused
(30/06/2013, Saat: 11:46)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazen de param olmaz sarar iş merkezinin biraz ilersinde aynı hizada ucuz bi meyhane vardı. O da olmadı Çevre yolu üzerinde Öğretmenevi. Yanında büyük bi market, sinema vardı. Migros sanırım. Unutmuşum. Öğretmenevinde sadece bira vardı. Gecelere kadar içer evim hemen arka sokağındaydı oraya yürüyerek geçerdim. Düşündüm de Eskişehirde ayık hiç gezmemişim SmileConfused

Ayık gezmemek iyidir.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Evimizde yaklaşık 5 yıldır duş jeli kullanmıyoruz , onun yerine ailemin yaşadığı burhaniye ören yöresinden getirttiğim doğal zeytinyağlı sabunları kullanıyoruz , eşimde çok alıştı ve çok memnunuz, bundan sonraki adım olarak sıvı sabun kullanmayı da bırakıyorum son yıllarda bilimum market markalarını , anti bakteriyelinden zeytinyağlısına denedim , çok çeşitli kokulara kanıp yerlisini ithalini aldım. sonra ekolojik olanlarına daldım , onlarıda denedim ama artık sıvı sabun kullanmayı en azından evde bırakıyorum .. bundan sonra geleneksel el sabununa dönüyorum... pratik diye kullanmaya zorladığım sıvı sabunların çevre düşmanı içerikleri ve pek çoğundaki kimyasal hissiyat hoşuma gitmiyor ayrıca ellerim temizlenmiyormuş gibide hissediyorum. eve çeşit çeşit güzel el sabunları alıp bundan sonra böyle devam edeceğim... Sizlerin el sabunu alışkanlıklarınız nasıldır merak ettim.
Feather AS-D2 All Stainless Steel
Simpson Tulip I , Super Badger
(04/09/2013, Saat: 22:45)fergus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evimizde yaklaşık 5 yıldır duş jeli kullanmıyoruz , onun yerine ailemin yaşadığı burhaniye ören yöresinden getirttiğim doğal zeytinyağlı sabunları kullanıyoruz , eşimde çok alıştı ve çok memnunuz, bundan sonraki adım olarak sıvı sabun kullanmayı da bırakıyorum son yıllarda bilimum market markalarını , anti bakteriyelinden zeytinyağlısına denedim , çok çeşitli kokulara kanıp yerlisini ithalini aldım. sonra ekolojik olanlarına daldım , onlarıda denedim ama artık sıvı sabun kullanmayı en azından evde bırakıyorum .. bundan sonra geleneksel el sabununa dönüyorum... pratik diye kullanmaya zorladığım sıvı sabunların çevre düşmanı içerikleri ve pek çoğundaki kimyasal hissiyat hoşuma gitmiyor ayrıca ellerim temizlenmiyormuş gibide hissediyorum. eve çeşit çeşit güzel el sabunları alıp bundan sonra böyle devam edeceğim... Sizlerin el sabunu alışkanlıklarınız nasıldır merak ettim.

bizim ailemiz de şampuanı ve duş jelini bıraktı.
sabunla saçlarımız adama benzedi.
Ailemin evinde kedimiz var, bu sebepten ailem antibakteriyeli bırakamadı.Doğru mu bilmiyorum.

Benim el sabunu koleksiyonum da var ayrıcaSmile

Böyle bir konumuz vardı buradan devam edebiliriz.

Ben de uzunca bir süredir evde sıvı sabun ve duş jeli kullanmayanlardanım. Big Grin
Konuya giriş mesajımı yazdıktan sonra dediğim gibi makinenin sağlığı için ayrıca tuz, parlatıcı ve sade jel aldım. Temizlik olarak çok memnunum, quantum tabletten farksız gibi. Ama parlatıcı ayrı kullanmanın bir avantajı var ki makine işini bitirdiğinde kapağını açtığımda herşey kupkuru çok güzel. Tablette iken ıslak ıslak çıkıyorlardı, hele kapağını açmayı unutursanız iyica yapışık gibi bir nemlilik kalıyordu çok rahatsz oluyordum. O yüzden tablet işi bana ters. Parlatıcı mecburen ayrı olarak kullanacağım.

Çamarşır deterjanı olarak ariel kullanıp memnun olduğumu söylemiştim. O bitmeye yaklaşınca forumlardan da gördüğüm kadarıyla herkes en ucuzunu alın hepsi aynı yazınca tutup en ucuzu olan tursilmatik alıp deneyeyim dedim. O forumlarda aynı diyen kadınlar halt etmişler, alakaları o. tursil ve ariel ayrı dünyaların deterjanı adeta. Tursil ile bol bol deterjan koymama rağmen ne temizlik ne koku olarak istediğimi alamadım. Ariel ile yıkayınca mis gibi çıkıyor çamaşırlar. Ve çok daha iyi yıkıyor.

Bir de bu hacı şakirin sabun tozları var. Bunları da övüyorlar, bunları kullanan var mı?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(04/09/2013, Saat: 23:17)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de bu hacı şakirin sabun tozları var. Bunları da övüyorlar, bunları kullanan var mı?

Bende dalan var.Bitkisel toz deterjan ama hala sıra gelemedi.
Toz sabunların bazıları çamaır makinelerini tıkıyormus.Bir arkadasımın başına gelmisti.
Servis sabun tozu kullanıldıgından dolayı bu hale geldi demiş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SAÇ BAKIM SABUNU DENEMEK İSTEYEN ? Azubel 17 14,566 17/12/2015, Saat: 10:24
Son Yorum: Azubel
  Bıttım sabunu eskiuyemnt 22 28,456 08/09/2013, Saat: 20:50
Son Yorum: eskiuyemnt
  TABAC BANYO SABUNU martin 7 15,037 10/12/2012, Saat: 01:03
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: