Deterjan, el sabunu vs tercihleriniz
İçerklerle ilgili bilgisi olan arkadaşları yakalamışken..(bir yanlış varsa uyarırlar diye). Banyo ve lavaboda beyaz Duru, şampuan olarak da piyasada bolca bulunan markaları değişe değişe kullanıyoruz.
(05/09/2013, Saat: 00:04)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yıllardır Roxy Mtik kullanıyoruz, makinede herhangi bir soruna rastlamadık.Deterjan çamaşır dokularında kalırken sabun tozu bu kalıntıları da kumaş dokularından söküp alıyor.Bilhassa iç çamaşırlar sabun tozu ile yıkanırsa yumuşacık oluyor.

Tekrar sordum, otomatik makinelere uygun olmayan bir toz kullanmış hep Big Grin

Bende 2 paket roxy var ama eldeki persilleri henüz bitiremedim.

(05/09/2013, Saat: 11:14)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hacışakir hâlâ toz sabun üretmemeye direniyor araştırdığım kadarıyla.Granül sabun eriyebilmek için sıcaklık istiyor aksi halde çamaşırlara granül halde yapışıp kalıyor.Toz sabun tam tersine soğuk-ılık demeden derhal eriyor suda.Bu avantaj.

Bendeki roxy bitkisel vs. Otomatik makineler için yazıyor.

Ama onunki neydi bilmiyorum.Zaten kendisi de bi haber olaydan.Neden kullandığının farkında değil Big Grin

(05/09/2013, Saat: 11:14)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hacışakir hâlâ toz sabun üretmemeye direniyor araştırdığım kadarıyla.Granül sabun eriyebilmek için sıcaklık istiyor aksi halde çamaşırlara granül halde yapışıp kalıyor.Toz sabun tam tersine soğuk-ılık demeden derhal eriyor suda.Bu avantaj.

HaciSakir-GranulMatikLavanta9102-500x500.jpg
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(05/09/2013, Saat: 15:19)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yıllardır raflarda bulunan Hacışakir GRANÜL sabun.Bilindik ürün.Hacışakir TOZ Sabun'a direnirken GRANÜL'e devam diyor.
Toz sabun farklı, granül sabun farklı...

Farklı mıymış bunlar dikkat etmemişim. Pardon
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(05/09/2013, Saat: 15:29)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TOZ SABUN

zmbbb9.png

benimkiler bunlardan,
hacı şakiri de görmüştüm ama hiç almadım.
Farkı ne oluyor üstadım

Bu arada bulaşık makinesinde arap sabunu kullananlar mevcut. Ben evde temizlik için şeffaf poşette satılandan almıstım ama temizlikçi kız hiç kullanmıyor Smile

Bulaşık makinesinde deneyen var mı?Sanıyorum memnun kalanlar sıvı olanını , memnun kalmayanlar da jel olanını kullanıyor.Arap sabunu doğal deniyor.

Ben de deterjan kokusunu azaltmak için sıvı deterjanı hep %50 civarında kullanıyorum.Ama bu da rahatsız ediyor beni.

Ayrıca boşken deterjan gözüne limon tuzu koyup çalıştıranlar mevcutmuş.Tahminim bu yöntemin işe yarayacağı yönünde Smile

(05/09/2013, Saat: 20:07)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/09/2013, Saat: 17:11)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/09/2013, Saat: 15:29)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TOZ SABUN

zmbbb9.png

benimkiler bunlardan,
hacı şakiri de görmüştüm ama hiç almadım.
Farkı ne oluyor üstadım

Açık farkı sayfa başında 41 no'lu mesajda yazmıştım Üstadım.Bu nedenlerle tercih sebebim Granül yerine Toz Sabun.Toz sabun iyidir.

Bu toz sabunu 3 gün önce aldım biraz önce (yaklaşık 1 saat önce) kullanmak istedim. Kokusu parfümlü sabun kokuyor deterjanlar gibi genzi yakmıyor.
Şu anda çamaşır makinesi çalışıyor fakat bir sorun var bu sabun dehşet köpük yapıyor Smile (Tıraş sabunu yorumu gibi oldu)
Lijun hocam siz kullanınız sanıyorum, köpük oranı nasıldı ?
Makineyi çalıştırdıktan bir süre sonra banyoya gittiğimde makinenin içerisini köpük yoğunluğundan göremiyordum.
Heyecan ve panikle sabun poşetinin üzerini okudum acaba makineler için değilmiydi diye.
Makineler için olmasına rağmen bu kadar yoğun köpük normalmi bilemiyorum ölçü olarakta fazla kullanmadım. Köpük diğer deterjanlardan farklı olarak ince ama yoğun bir köpüğe sahip.
Az öncede sıkma işlemindeyken izledim çok ama çok köpük var makine içerisinde Smile
Daha önce böyle köpük hiç görmemiştim makineler içerisinde.
Tedirgin bir şekilde yıkamanın bir an önce bitmesini bekliyorum bir sorun çıkmadan.
Köpüğü dert etmeyeceğim aslında ama daha önce elde yıkamalar için olan deterjanların makinede kullanılmasının yol açtığı sorunları duymuştum.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Yahu bu eskişehirin kireçli suyundan bıktım. Kuruyan çamaşırlar mukavva gibi oluyor resmen. Angry
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
sabun olarak normal katı sabun kullanıyorum. Sıvı sabun elde yapışık gibi durulanmıyor sanki. Bulabilirsem tamamen bitkisel sabunları tercih etmeye çalışıyorum. Her 100 sabundan 4-5'i ancak bitkisel olabiliyor.
Deterjan olarak bilinen markalardan kampanyada ne bulursak onu alıyoruz.
Bulaşık makinesi için jel ve tablet alıyoruz. tableti BİM'den jeli ise yine indirimden denk geitiryoruz. El deterjanı için ise Fairy kullanıyoruz uzun süredir ve acayip memnunuz.
Saygılarımla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SAÇ BAKIM SABUNU DENEMEK İSTEYEN ? Azubel 17 14,569 17/12/2015, Saat: 10:24
Son Yorum: Azubel
  Bıttım sabunu eskiuyemnt 22 28,458 08/09/2013, Saat: 20:50
Son Yorum: eskiuyemnt
  TABAC BANYO SABUNU martin 7 15,037 10/12/2012, Saat: 01:03
Son Yorum: yarhasan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: