Günün Tıraşı (SOTD)
Nihayet frank shaving fırçamı kullanma fırsatı buldum

26 mm frank shaving fırça
Arko sabun
Wilkinson DE
Permatik jilet
İHA şap
Dove extra dry skin krem

Şimdiye kadar banat fırça kullanıyordum ama tam bir vakit kaybıymış bunu anladım. Yaptığı köpük olsun yüzümdeki his olsun gerçekten çok çok güzel. Kaliteli köpük yapma hızı da çok iyi böyle bir fark beklemiyordum. İki perde de bebek poposu tıraş elde ettim Big Grin şap bütün yüzümü yaktı klasik olarak hassas cildimden dolayı sonrasında dove kremle tıraşımı sonlandırdım.
di mi ama!!
kaliteli fırçaya geçince diğerleri insana oyuncak gibi geliyor Smile
bu arada ben de dove un aynı ürününü kullanıyorum
Saygılarımla
(21/01/2012, Saat: 01:28)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nihayet frank shaving fırçamı kullanma fırsatı buldum

26 mm frank shaving fırça
Arko sabun
Wilkinson DE
Permatik jilet
İHA şap
Dove extra dry skin krem

Şimdiye kadar banat fırça kullanıyordum ama tam bir vakit kaybıymış bunu anladım. Yaptığı köpük olsun yüzümdeki his olsun gerçekten çok çok güzel. Kaliteli köpük yapma hızı da çok iyi böyle bir fark beklemiyordum. İki perde de bebek poposu tıraş elde ettim Big Grin şap bütün yüzümü yaktı klasik olarak hassas cildimden dolayı sonrasında dove kremle tıraşımı sonlandırdım.
Bu işe ilk başlarken aldığım ilk jilet ve dolayısıyla ilk kullandığım jilet olan Featherla bugün 2. kez tıraş oldum aylar sonra Smile

Öncelikle Permasharptan çok daha keskin olmasına rağmen daha konforlu buldum diyebilirim.Ayrıca bıyıklarımı düz olarak tersten hiçbir jiletle alamazken bununla yağ gibi akıp alabiliyorum Big Grin Tıraş çok konforluydu hiç bir rahatsızlık yaşamadım. Sadece Rapira ya alıştıktan sonra kazandığım el çabukluğu ile farketmeden boynumda bir noktayı kanattım azıcık Big Grin Evet belki sonuç Rapirayla olduğum tıraşa benzer sonuçta tersten elime sakal gelmiyor ama Featherın çok çok daha yakından aldığı kanısındayım yakından yüzüme bakınca.

Gillette slim 3 numarada kullandım yine.Belki 5 te denenebilir ona da bakacağım. Tıraş sonra şap ve yeni favorim Yves Rocher ile tamaladım işlemleri.Herhangi bir yanma kızarıklık vs olmadı.

Featherın çok dayanıklı olmadığını okumuştum dolayısıyla makinadan alıp kağıdına koydum paslanmasın diye.Pazartesi bir daha deneyeceğim aynı jileti.İlk kez çıkarıyorum bir jileti tıraştan sonra bir sonraki için Big Grin Rapirayı kullan at yapmak en zevklisi tabi , her gün taze jilet Smile

Rapira da Feather da sıfır yapıyor dolayısıyla Feather belki özel günlerin tercihi olabilir.Ayrıca yakında elimdeki Gillette 7o clock sharp edgelerede yeni bir şans vereceğim.Nasıl olsa günlük jiletim olarak Rapira şu an favorimken diğerlerini sakin sakin deneyebilirm Big Grin

makine: EJ89L
Sabun: TABAC
Fırça: 26mm Lijun Finest Badger
jilet: Treet Durasharp silver edge

Aslında dün akşam tıraş olacaktım ama şapımı unutmuşum, aradığım berberlerde de bulamadım.
neyse bugün sabah bir berberde son umut sordum ve bulur bulmaz pazarlıksız aldım

Fazla bir hazırlığım yoktu ayrıca sakallarım da çok uzun değildi.
Sabun muhteşem ve hafif yağlı gibi bir köpük yapıyor, oldukça koruyucu. pahalı da olmasa tek geçilecek bir sabun, belirteyim..Almanya'da bile 30 tl civarı bir fiyata aldım, gerisini siz düşünün.

bu treeti anlayamadım. bu kadar dandik paketlenip, bu kadar da duyulmamış olup bu kadar keskin olan bir jilet var mıdır acaba?
gerçekten çok seviyorum. ilk fırsatta bir toplu alım yapacağım. keşke ulysseden biraz daha isteseydimConfused
jilet resmen akıyor, çekme filan kesinlikle yok. bıyık bölgesinde bile kayıyor.

Tıraştaise biraz aceleciğimden olsa gerek hafif tahriş yaşadım ama o kadar çok yanmadı. Şapı sürdükten sonra 5 dakika kadar temizliği tamaladım ve soğuk su ile yüzümü yıkadım, sonra da aspirin+tıraş kolonyasından oluşan tıraş sonrası kıl dönmesi engelleyici solüsyonu uyguladım. şimdi ise bekliyorum, biraz sonra penaten krem süreceğim.

Sonuç: jilet güzel, makine güzel ama sabun mükemmel. TABAC'a gelene kadar denediğim sabunlar arasında en beğendiğim CELLA idi. Ama TABAC cella'yı 1-2 puan geçti diyebilirim. daha detaylı inceleme ve puanlandırmayı ise sonra yapacağım.

Saygılarımla
Degişmez tıraş ekipmanlarımla 1 aylık uzun sakallarımı tıraş ettim.

Yüzümü sıcak suyla tıraşa hazırlayıp arko tıraş sabunu ile yüzümü köpükledim. Zorrik Jiletin çok keskin ve kaliteli oldugunu bildigim için tıraş aletimdeki jileti degiştirme ihtiyacı bile duymadım.

1 aylık uzun sakalları hiç kısaltmadan tıraş ettigimden dolayı cildim biraz zorlandı ama tıraş çok keyifliydi. Zorrik jiletin 1 aylık sakalda bile hızla akması beni şaşırttı. Nihayetinde tıraşımı Arko C Classic tıraş kremi ile noktaladım.

Haydi hayırlı tıraşlar Big Grin
Katılma tarihi: 2011
merkur 37c slant
lord platinum class jilet
tgn pure badger 18 mm
arko sabun
ali bıyıklı şap

soğuk suyla ve özensiz hızlı hazırlıkla traş olunca iyi geçmedi
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Cella, EJ DE 89l, FS finest,
once 1 kez kullanilmis treet durasharp ile basladim, yolmadi ama biraz kesmiyor gibi geldi, sonra sifir rapira, sonra da 2 kez kullanilmis permasharp ile bitirdim tirasi. permasharp oldukca basarili idi. 3 perdede tamalandi.
tiras sonrasi her zaman oldugu gibi sap, ardindan aspirinli solusyon.
Henüz break in etmemiş lijun silvertip
Merkur futur
Permasharp jilet
Tobs bay rum

Haftaya iyi bir başlangıç Wink
Edwin Jagger DE89 Barley
FS 26mm Finest Badger
Mitchell's Wool Fat Shaving Soap
Perma-Sharp

Traş öncesi sıcak duş ve buhar banyosu, gliserinli zeytinyağı sabunuyla yüz arındırma,

3 perde müthiş keyifli tıraş,

Ardından şap (sıfır tahriş) ve son olarak zambak kolonyası.

Sonuç : Sinekkaydı tıraş, bebek poposu cilt, Suratta kocaman gülümseme... Smile
bugun uzun aradan sonra sedef usturayla tras oldum.
ustura kesinlikle farkli birsey. 3 perde duz tras olmama ragmen
boyun bolgesi haric sinekkaydi oldu.
gayet temiz kesiksiz kanamasiz.
ayrica cildim pamuk gibi yumusacik oldu.
bu his diger makinalarimda bu kadar bariz olmamisti.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,149 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,135 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,984 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,171 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,170 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,112 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,075 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,904 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,164 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: