Günün Tıraşı (SOTD)
Alın alın Smile Bence pişman olmazsınız. Rahat, konforlu, ucuz, kaliteli bir jilet. Bence onun siparişini verirken denemek için 10 tane de Bolzano siparişi de verin yanında Big Grin
Aman hocam
Bolzano hoşuma filan gider de sonra 100 tane jilete 100 lira para verip hanımla papaz oluruz.
Crystal iyidir bence Smile
Saygılar
(23/12/2011, Saat: 15:52)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alın alın Smile Bence pişman olmazsınız. Rahat, konforlu, ucuz, kaliteli bir jilet. Bence onun siparişini verirken denemek için 10 tane de Bolzano siparişi de verin yanında Big Grin
Pazartesi mesaisinden önce Pazar akşamı rutin tıraşımı oldum. Bu kez FS fırçam yerine Cerrus fırçamı, Arko sabunumu, EJ makinemi ve Gillette 7 o'clock sarı jiletimi kullandım. Uzun zamandır Cerrus'u kullanmıyordum. Arko sabunum ile bol bol köpük yaparak ilk perdeyi normal şekilde aldım. Jileti ikinci kez kullanışım ve oldukça konforlu, yakın ve takılma olmadan tıraşı gerçekleştirdim. İkinci perdeyi de aldıktan sonra çene ve boyun altını da tersten alarak tıraşı tamaladım. Oldukça güzel ve pürüzsüz bir tıraş oldu. Şapımı sürdüğümde özellikle boyun bölgesinde hafif bir yanma oldu ki, bu her türlü oluyor artık. Arkı sabunumun kokusuna bir kez daha hayran kaldım. Ne olursa olsun, Arko'nun yeri başka.

Tıraştan sonra ise şunu fark ettim; Tahriş, yanma vb olmamasına rağmen, tıraşın ardından yüzümde hafif bir kaşıntı ve yine hafif bir yanma oldu bir süre. Sanırım jiletten. Bu şekilde Gillette ile Bolzano arasındaki farkı daha iyi anlamış oldum. Sanırım çok keskin jiletler bana pek yaramıyor. Bolzano ile tıraş olduktan sonra yüzümün çok rahat ettiğini, çok ferahladığını hissediyorum. Gillette ile aynı pürüzsüzlükte, aynı sinekkaydı tıraşı vermesine rağmen, tıraş sonrası çok daha konforlu oluyor. Sanırım sarı Gillette'ler de bittikten sonra ve elimdeki tüm jiletleri tüketince Bolzano ile devam edeceğim. Üst üste tıraş olduğunuzda farkı çok daha net anlayabiliyorsunuz.
Bugün FS fırçamı uzun zaman sonra kullandım herhangi bir sıkıntı yok sanırım yani alerji olarak.Hassas olan bir bölge çok hafif tıraş olmama rağmen kızardı biraz fırçadanmı bilmiyorum.Ama şu an için kullanmaya devam edeceğim.Belki köpürtürken biraz daha az bastırabilirim.Çünkü gerçekten çok rahat domuz kılı fırçamdan sonra Big Grin

Tıraşı ise yeni bir permasharp ile tersten almadan 3 perdede tamaladım.Böyle olunca sıfır bir tıraş elde edemiyorum ama gayet güzel ve konforlu bir tıraş oldu.Slim'in ayarı 3 adem elması kısmı en zor bölge benim için ve slimi 2de kullanarak çok rahat aldım orayı.

Slim ile Permasharp 3 te çok güzel akıyor.Aynısını Crystal ilede deneyip yorumlarımı yazacağım.
Piankhy tıraş tekniği yazarmısın merak ettimde.Tersten almadan yanak bölgelerini sıfır yapabiliyormusun ?
(26/12/2011, Saat: 16:40)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Piankhy tıraş tekniği yazarmısın merak ettimde.Tersten almadan yanak bölgelerini sıfır yapabiliyormusun ?

Valla öyle çok ahım şahım bir tekniğim yok açıkçası. İlk perdeyi dümdüz aşağı doğru alıyorum. İkinci perdeyi favorilerden biraz aşağı doğru aldıktan sonra kulaktan çeneye doğru alıyorum bu pürüzsüz bir tıraş veriyor bana. Genelde üçüncü perdeyi almıyorum ama sadece boyun ve çene altını tersten alıyorum. Ama yanak bölgesine hiç tersten girmiyorum. Sakallarım çok sert değil belki de bunun için iki perdede rahat alabiliyorumdur. Kısaca tersten almadan yanak bölgemi sıfır yapabiliyorum bu şekilde.
Ah öyle bir sakalım olsaydı keşke Big Grin Neyse az kaldı benimde tam anlamıyla bana uyan bir teknik bulmama Big Grin
merhaba
şu an Almanya'nın Bayern eyaletinde, augsburg kentindeyim
Christmas ya da Almanların deyimiyle Weihnachten sebebiyle her yer kapalı. Zaten şu ara iznini alan herkes bir yere kaçmış. ben dönene kadar da açık bir yer bulursam alışveriş yapmayı düşünüyorum.
Her neyse
Dün akşam yatmadan bir tıraş olayım dedim. Tıraş hazırlığı olarak sadece yüzümü hafif ılık su ile ıslattım. Ardından Cella sabunumu yeni ekipmanım olan kulplu çorba kasesinde köpürtüp yüzümü bir kez sabunladım yağlar gitsin diye. Makine olarak elimde EJ89u getirmiştim sadece ve jilet olarak da geçen sefer sharktan yarım kalan tıraşı tamaladığım 1 kez kullanılmış rapira pembe paket vardı. Fırça olarak da Lijundan alıp kendi yaptığım fırça vardı.
Sonra ilk perde olarak Yukarıdan Aşağı aldım. ikinci perde çeneden kulağa 3. perde ise kulaktan çeneye ve belli bölgelerde de aşağıdan yukarı şeklinde yüzümü zorlayacak şekillerde aldım
Bu tıraşta sizlerin dikkatini çekmek istediğim nokta ise şu oldu. Yüzümü o kadar zorlamaa rağmen sanırım rapiradan kaynaklanan bir sebepten ötürü neredeyse hiç ekstra tahriş yaşamadım. yani en kaliteli tıraşlarımda ne oluyorsa o.
Sanırım RAPIRA P/F açısından kesinlikle SHARKı ezebilecek kalitede bir jilet.benim açımdan
Saygılarımla
apira hic denemedim duruyor oyle kutuda Big Grin

Bugun guzel bi tiras oldum.Genel olarak sifir diyebilrz,ozellikle yanak bolgesi.

FS firca,maca root krem,slim ve ikinci kere kullandigim permasharpla oldum.

Dunku gibi 1)duz 2)cene kulak 3)kulak cene sirasinda olduktan sonra tabiki sifir olmadigi icin 4) slimi 2ye alarak sadece yanak bolgesini hafifce tersten aldim.

Sonuc gayet tatmin edici,herhangi bi tahris yok ama Crystal'le ayni tirasi dahami rahat olurfmdum diye dusunmedim degil.

Tirasta slimi adem elmasi bolgesi ve ters perde haric 3 te kullandim,onlarda ise 2.

Isin ilginc yani adem elmasi bolgesi en kolay tahris olan bolgelerden birisi (digeride sag yuzumda cene kemiginin cene ile kulak ortasi diyebilecegimiz bolge) ve slim 3 teyken rahat edemiyorken 2 ye aldigim inanilmaz rahat ediyorum.Sanirim adjustable kullabmanin en,guzel yani.
Arkadaşlar bugüne kadar olduğum en konforlu tıraşı sanırım bugün oldum.Hemde 2 gündür tıraş oluyorum ve dün tersten almıştım ve bugünde son perde tersten aldım.Normalde rahat tıraş ancak birkaç gün ara verdikten sonraki ilk tıraş olurdu.Bu bakımdan bugünkü tıraşımı en konforlusu olarak ilan ediyorum Big Grin

Jilet ise , bu işe ilk başladığımda tezgahtan aldığım ve iyi değildir diye tıraş kutusunda duran Rapira Big Grin

Ben böyle rahat bir tıraş görmedim desem yeridir.Yani tabiki bu jiletin üzerine gidip iyice deneyeceğim ama şu tıraş biblmiyorum çok iyiydi Big Grin

Her zamanki gibi Maca Root krem,FS Fırça ve Slim ile oldum.Slim yine 3 teydi belirli bölgelerde 2 ye aldım.3 perdede tamaladım tıraşı düz,çene kulak ve ters.

Tıraş sonrası ne yanma ne kızarıklık.Şapı sürünce çok az biraz yandı ama oda olsun o kadar Big Grin

Denemeyenlere tavsiye ederim Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,132 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,133 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,983 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,165 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,164 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,107 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,065 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,899 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,164 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: