Günün Tıraşı (SOTD)
Madem öyle ben de yazayım birşeyler.

ön hazırlık: bol buharlı duş, duş sonrası komili bebe zeytinyağlı bebek losyonu

fırça: srd silvertip no:3

bıçak: dovo natural, dün ptt kargo elemanları ile kavga sonrası zorla eve getirebildim, hazır olduğu için kayış kullanmadım

sabun: elbette ki arko

müzik: blues tarzı bişeyler vardı, listelemeyeyim şimdi Tongue

tıraş sonrası: iha şap, nivea aftershave balm

yorumlar: düne kadar perma-sharp jileti 1,75 liralık usturaya takıp olduğm tıraşlar daha pürüssüzdü ama sanırım bunda etkenlerden birisi de elimdeki ağrılığa henüz alışamaış olmamdır dedim, iki perdenin sonunda alışageldiğim çene bölgesindeki abrazyonlardan görmemem de bunun kanıtı sanırım, tek bir sıyrık yok, elime sağlık dedim. şapı sürdüm mü sürmedim mi onu bile ancak ağzımdaki pütürlü tadı algıladığımda anladım, tahriş sıfırRolleyes

çene altı ve boyun bölgesinde hala elime gelen bir iki parça bişey var ama onlar da ilk ustura tıraşımın nazarı olsun diye fazla irdelemiyorum, bir iki hafta sonra oralarla uğraşırım elbet, şimdi değil

son not: insanın elindeki 6cm kesici uç bulunan bir ustura ile tıraş olması güzel bir duygu, biraz adrenalin biraz enkefalin, sonucunda da elbette ki melatoninCool
memleket kurtulana kadar siyah
Blues iyi gidiyor tam nostalji Big Grin
yavaş yavaş biz de nostaljik olmuyor muyuzSmile yaş 35 Confused
memleket kurtulana kadar siyah
Evet arkadaşlar
tekrar merhaba. Şu an birçoğunuzun da bildiği gibi Almanya'dayım.
Tıraş malzemeleri ile ilgili gözlemlerimi aktararak yazıma başlamak istiyorum

Burada proje dışında kalan zamanlarımda yaptığım minik gezilerde gördüğüm kadarıyla marketlerde bizim ülkemizde de olduğu gibi 3 5 bıçak, teneke jeller köpükler almış yürümüş.
Ama bu demek değil ki tıraş sabunları yok veya bizdeki gibi zor bulunuyor. Mesela marketlerde her tarafta WStas sabununu rahatça bulabiliyoruz. veya TABAC, speick irisch moos gibi ürünler... Bunlar pahalı olduğundan ve connaught shavingden yakın fiyatlara temin edebileceğimden elimi sürmedim. Bunlara bir de gelirkenki bavul ağırlığımı da eklemeliyim. o yüzden fazla şeyler almadım. Klar kabinett e ise hamburgda bakacağım.

Buna ek olarak geçenki münih gezimizde, gidenler bilir, marienplatz denen yerde bir bıçak bayi gördüm ve orada merkür ürünlerinin ve birkaç klasik ustura satıldığını gördüm. fiyatları sorduktan hemen sonra ise oradan hızla uzaklaştım, zira fiyatlar çok yüksekti. Genel olarak konuşayım, sadece tıraş ürünleri olarak değil, fiyatlar sanki bizim TRdeki fiyatların yanına Euro işareti koyulmuş gibi. TRdeki neredeyse her şeyin fiyatı çok ucuz. nadir olarak burada TRde daha pahalı olan ürün gördüm diyebiliirim. Bu dediklerim genellikle elektronik ürünleri ile alakalı. açıkçası TRde bulamadığınız veya arada çok fiyat farkı olan şeyler hariç hiçbir şeyin taşımaya değeceğini düşünmüyorum.

Gelelim günün tıraşı mevzuuna....

aldığım ürünler palmolive in 2 tane farklı traş kremi.
3 gün arayla ikisini de farklı tıraşlarımda denedim ve bilhassa sensitive olanı ile olduğum tıraşımı çok konforlu bbuldum. Öyle ki yüzüme sürdüğüm şap boyun bölgesindeki hafif acı dışında neredeyse yüzümü hiç yakmadı. güzeldi. jiletim ise yeni açtığım derby, makine ise EJ89 du.

EJ89 alıştıkça çok güzel bir makine. tek bir makine şeçme hakkım olsa kesinlikle EJ89u seçerim. Bir tane daha alacağım. özellikle de 34c nin yüzey işçiliğinin EJ yanındaki sönüklüğünü gördükten sonra....
Saygılarımla
(28/12/2011, Saat: 14:30)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bugüne kadar olduğum en konforlu tıraşı sanırım bugün oldum.Hemde 2 gündür tıraş oluyorum ve dün tersten almıştım ve bugünde son perde tersten aldım.Normalde rahat tıraş ancak birkaç gün ara verdikten sonraki ilk tıraş olurdu.Bu bakımdan bugünkü tıraşımı en konforlusu olarak ilan ediyorum Big Grin

Jilet ise , bu işe ilk başladığımda tezgahtan aldığım ve iyi değildir diye tıraş kutusunda duran Rapira Big Grin

Ben böyle rahat bir tıraş görmedim desem yeridir.Yani tabiki bu jiletin üzerine gidip iyice deneyeceğim ama şu tıraş biblmiyorum çok iyiydi Big Grin

Her zamanki gibi Maca Root krem,FS Fırça ve Slim ile oldum.Slim yine 3 teydi belirli bölgelerde 2 ye aldım.3 perdede tamaladım tıraşı düz,çene kulak ve ters.

Tıraş sonrası ne yanma ne kızarıklık.Şapı sürünce çok az biraz yandı ama oda olsun o kadar Big Grin

Denemeyenlere tavsiye ederim Big Grin
rapira benımde favorimdir
o fıyata o jılet ınanılır gıbı degıl

Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@papazeriği palmolive marka tıraş kremlerini biraz açar mısın? Sensitive dediğin koyu yeşil renkli olan ve eskiuye3315ın blogunda da bulunan krem mi? Şu mentollü olan?
internette bir de kırmızısından gördüğümü hatırlıyorum da, italyada üretilmişti ve üzerindeki yazılar italyancaydı. Acaba kırmızı renkliler sadece italyada mı üretiliyor. Bilgin var mı? İçerik olarak farkları var mı?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
açık yeşil olan aloe veralı (sensitive), koyu yeşil palm extractlı regular. kırmızı görmedim hiç.
eskiuye3315in sitede gösterilen regular olanı. sensitive değil
Saygılarımla

(01/01/2012, Saat: 21:22)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @papazeriği palmolive marka tıraş kremlerini biraz açar mısın? Sensitive dediğin koyu yeşil renkli olan ve eskiuye3315ın blogunda da bulunan krem mi? Şu mentollü olan?
internette bir de kırmızısından gördüğümü hatırlıyorum da, italyada üretilmişti ve üzerindeki yazılar italyancaydı. Acaba kırmızı renkliler sadece italyada mı üretiliyor. Bilgin var mı? İçerik olarak farkları var mı?
Teşekkür.
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba
TRde gördünüz mü hiç bunlardan???
eğer bulursanız sensitive olanını çok beğendiğimi belirtir sizlere de tavsiye ederim.
Saygılarımla
(02/01/2012, Saat: 00:01)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür.
Yok TR'de görmedim. Bununla beraber wilkinson krem ve sabununu da merak ediyorum. Alıp deneyeceğim.
Hiç bir şey ummuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,114 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,132 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 15,982 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,160 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,159 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,103 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,057 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,899 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,162 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: