Gilette Slim Adjustable
(06/06/2019, Saat: 00:04)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum R41 ı sat pişman olmazsın Smile

Bu yaşa kadar bir şey satmayı beceremedim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben tıraş sever komşularım givi değişik aletler konusunda merak içerisindeydim. WS, R89, Yaqi, R41 den sonra kelebek ve Adjustable aletleri merak ediyordum. İkisi bir arada gilletteler olduğunu görünce araştırmaya başladım. Sağolsun forumda @KAYHAN komşum dan aldığım J2 kodlu 1964 2. Çeyrek üretimi Gillette Slim Adjustable ile ilk tıraşımı bugün oldum. Çok memnun kaldığım eski tip Nacet jilet ile kullandım. ilginçtir ilk seferde sadece jilet tutuşunu görmek için personna comfort coated taktım tam ortalamamıştı, ayar gerekiyordu. Nacet ile sorun olmadı direkt oturdu. Jiletin ortasında ki boşluk ölçüsü farklı olabilir mi diye düşündüm, tabi tekrar kontrol edemedim. 1. Kademede kullandım aşırı derecede korunaklı geldi R89 a göre. Ama tıraşından memnun kaldım. Henüz yeni olduğum için mild alet dışında kullanamıyorum zaten. Jileti sağlam tutuyor, ağırlığı R89 gibi. R89 a göre jilet açıklığı kaça denk geliyor deneyerek bulacağım. R89 ile hemen hemen aynı tıraşı aldım ancak elinde 1964 üretimi bir tarihi ürün tutmak gerçekten güzel bir his. Kötü bir inceleme olmuş olabilir ilk incelemem kusura bakmayın. Sorularınız olursa cevap vermeye çalışırım. Zaten incelemenin güzelini @erfa komşum yapmıştı.

15611a887431592cad0c25cfda7c51b5.jpg
9c4961d60941bca3c2a1e285b7d839bf.jpg
f3f24e1c8d43026a329336712c56487c.jpg
7ef1e13bd2271d969cebe0db911561bc.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(19/06/2019, Saat: 10:58)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tıraş sever komşularım givi değişik aletler konusunda merak içerisindeydim. WS, R89, Yaqi, R41 den sonra kelebek ve Adjustable aletleri merak ediyordum. İkisi bir arada gilletteler olduğunu görünce araştırmaya başladım. Sağolsun forumda @KAYHAN komşum dan aldığım J2 kodlu 1964 2. Çeyrek üretimi Gillette Slim Adjustable ile ilk tıraşımı bugün oldum. Çok memnun kaldığım eski tip Nacet jilet ile kullandım. ilginçtir ilk seferde sadece jilet tutuşunu görmek için personna comfort coated taktım tam ortalamamıştı, ayar gerekiyordu. Nacet ile sorun olmadı direkt oturdu. Jiletin ortasında ki boşluk ölçüsü farklı olabilir mi diye düşündüm, tabi tekrar kontrol edemedim. 1. Kademede kullandım aşırı derecede korunaklı geldi R89 a göre. Ama tıraşından memnun kaldım. Henüz yeni olduğum için mild alet dışında kullanamıyorum zaten. Jileti sağlam tutuyor, ağırlığı R89 gibi. R89 a göre jilet açıklığı kaça denk geliyor deneyerek bulacağım. R89 ile hemen hemen aynı tıraşı aldım ancak elinde 1964 üretimi bir tarihi ürün tutmak gerçekten güzel bir his. Kötü bir inceleme olmuş olabilir ilk incelemem kusura bakmayın. Sorularınız olursa cevap vermeye çalışırım. Zaten incelemenin güzelini @erfa komşum yapmıştı.

güzel olmuş komşum elinize sağlık bu arada makine oldukça diri ve orjinal duruyor güle güle kullanın
Gillette Slim'in jilet tutuşunu ve kesim hissiyatı çok beğeniyorum. Güzel bir alet edinmişsiniz @Silentsv komşum. Hayırlı olsun, keyifle kullanın.
@Silentsv komşum hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir alet. Kondisyonuda çok iyi duruyor. Sıfır km fatboy var bende de kullanmaya kıyamıyorum. Onun yerine internetten aldığım slim ile devam ediyorum. Çok güzel bir makine.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(19/06/2019, Saat: 11:20)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Slim'in jilet tutuşunu ve kesim hissiyatı çok beğeniyorum. Güzel bir alet edinmişsiniz @Silentsv komşum. Hayırlı olsun, keyifle kullanın.

Teşekkür ederim komşum

(19/06/2019, Saat: 11:31)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Silentsv komşum hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir alet. Kondisyonuda çok iyi duruyor. Sıfır km fatboy var bende de kullanmaya kıyamıyorum. Onun yerine internetten aldığım slim ile devam ediyorum. Çok güzel bir makine.

Benimde aslında ilk sırada ki tercihim fatboydu yorumlara göre ama bulmak çok çok zor ve pahalı maalesef sizde ki gibi bir fatboy olsa muhtemelen bende kıyamazdım herhal kullanmaya güzel günlerde kullanın.

(19/06/2019, Saat: 11:14)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel olmuş komşum elinize sağlık bu arada makine oldukça diri ve orjinal duruyor güle güle kullanın

Teşekkür ederim komşum

(19/06/2019, Saat: 11:31)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Silentsv komşum hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir alet. Kondisyonuda çok iyi duruyor. Sıfır km fatboy var bende de kullanmaya kıyamıyorum. Onun yerine internetten aldığım slim ile devam ediyorum. Çok güzel bir makine.
Sıfır derken mübalağa değil mi bu? Bayağı bayağı 0 mı? 1 sahibi de şunu bir deneyeyim dememiş mi? (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Slim güzel bir alet ama Fatboy'un traş keyfi ve konforu bir başka oluyor @3RD1 komşum. Bence aleti gün yüzüne çıkartıp kullanmaya başlayın
(19/06/2019, Saat: 12:00)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Slim güzel bir alet ama Fatboy'un traş keyfi ve konforu bir başka oluyor @3RD1 komşum. Bence aleti gün yüzüne çıkartıp kullanmaya başlayın

Forumumuzda ki çoğunluğun yorumu böyle. Bende o yüzden fatboy bakındım ama bulmak dediğim gibi zor. Bulunan da çok pahalı. Yabancı forumlarda tercih biraz daha dağınık slimde diyen var black beautyde. İncelemelerde en nihayetinde slim fatboyun geliştirilmiş hali ( yada üzerine konulmuş) diyenlerde var. Ama uygun fiyatlı bir fatboy bulunursa alınası bir alet gibi duruyor.

Alet sıfır ama şöyle bir hikayesi var. Dedem zamanında Gübretaş'ta aşçı olarak çalışıyor. Amerikalılarda Gübretaş'a geliyorlar bir iş için devamında da yemek yiyorlar. Yedikleri yemekleri çok beğenip aşçıyı görmek istiyorlar. Dedemde onların yanına gidiyor tercüman vasıtası ile görüşüyorlar. İlerleyen zamanda adamların yedikleri yemekler aklından çıkmıyor ve bir tanesi iş nedeniyle tekrar Türkiye'ye geliyor. Gelince de dedemin yanına uğrayıp kendisinin özel aşçısı olmasını istiyor. İki yıl kadar Türkiye'de aşçılığını yaptıktan sonra bir yılda adamla Amerika'ya gidiyor. Burada bahsettiğim adamda dedeme çeşitli hediyeler veriyor. Fatboy burada dedeme geliyor. Ancak kendisi muhafazakar bir insan olması nedeniyle sakal tıraşı olmadığından hiç kullanmıyor. Köye gelincede atıyor bir köşeye taa ki 2016 yılında ben defineyi bulana kadar. 2017 yılında alet ile bir tıraş denemesi yaptım. O zamanlar pekde iyi bilmediğimden dolayı bir şey anlamadım. Yani bir kez kullanıldı. Smile 0 km değilde 1metre denilebilir.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,857 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 279,491 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Weishi Qshave Parthenon Adjustable Safety Razor Poerio 26 17,102 23/02/2021, Saat: 22:51
Son Yorum: sertac42
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,531 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Feather DER-A Double Edge Adjustable emiriko 16 13,402 20/08/2020, Saat: 19:55
Son Yorum: umutatakul
  Yerli eski slim twist replikaları ondüla klas ve jön BigHillMe 31 39,068 28/04/2020, Saat: 12:46
Son Yorum: Jonas
  Janus Adjustable Razor CK89 6 3,277 10/03/2020, Saat: 05:17
Son Yorum: CK89
  Gilette Slim Adjustable Mekanizması gr00v3r 6 3,942 06/12/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: Serjames
  R R Tarih Kodlu Gilette Black Beauty PisPorsuk 7 2,750 15/10/2019, Saat: 17:14
Son Yorum: aegean
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 287,026 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: