Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu
Farklı sabunlar da denemek isteyip bir türlü vazgeçemediğim sabun. Köpüğü, yastıklama özelliği eşsiz mi? Hayır. Ancak, geleneksel tıraş sanırım bu dedirtiyor kokusu bana.
Acta est fabula, plaudite.
Bu sandal kokusunu sevemedim. Ne kadar ugrastiysam yok, kesinlikle sevemedim.
Tobs benim (arkodan sonra) ilk geltir sabunum. İmpadan refil alıp metal kaba kenarlarını tıraşlayarak bastım. Karşılaştırma yapacak veya değerlendirecek kadar çok sabun denemedim ancak yaklaşık 9-10 aydır kullanıyorum (haftada bir - iki) ve hala bitiremedim. Ayrıca kokusunu seviyorum, bana geleneksel tıraşı hatırlatıyor.
Malesef hem kremi hem de sabunu benim cildimde yanma yapıyor, B&B forumda başkalarında da olduğunu okudum. Aynı şekilde proraso sandalwood daha da fazla olmak üzere yanma yaptı. Sanıyorum sandalwooda alerjim var... Performansından ise yanmaya rağmen memnundum.
@Rayko komşum siz yazana kadar bu dertten tek ben mi muzdaribim diye düşünüyordum, aynı yanma bendede olmuştu Mustafa bey de alerjim olabileceğini söylemişti. Hatta ben performansınıda pek beğenmedim. Ben mi ayarını tutturamıyorum köpüğün diyeceğimde en az on defa denedim, sanırım yastıklama denilen şeyi ben hiç hissetmedim hep konforsuz tıraşlarım oldu Taylor sandalwood ile. Hangi jileti aleti kullandıysam ı ıhh, datsız dussuz sası bir tıraş. Benim için tek güzel yanı kokusu ve ağaç kutusu.
Krem olanının, kayganlık ve koruyuculuk anlamında (hatta kıvama gelmeyi de ekleyebiliriz) koku ve performanslarını fazlasıyla beğendiğim cella ve tabac'ın önünde olduğunu düşünüyorum.
(16/07/2019, Saat: 09:59)Ricochet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Krem olanının, kayganlık ve koruyuculuk anlamında (hatta kıvama gelmeyi de ekleyebiliriz) koku ve performanslarını fazlasıyla beğendiğim cella ve tabac'ın önünde olduğunu düşünüyorum.

Hangi modelini aldınız komşum?
Bırakınız kessinler, bırakınız biçsinler.
(22/07/2019, Saat: 22:36)Denetcii Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi modelini aldınız komşum?

Kasede olani bendeki.
Koku olarak en azından şimdilik 1 numaram benim. Hem krem hem de stick olarak var elimde. Arko'dan sonra kullandığım ilk üründür hatta TOBS sandal geleneksel tıraşta. Yalnız köpük kıvamını çok zor tutturuyorum özellikle de yeni yeni kullanmaya başladığım porsuk fırçada. Suyla ilişkisini hala tam olarak anlayabilmiş değilim. Ayarını tutturmak çok zor oluyor benim için.

Bugün ilk kez derby premium kullandım bu sabunla tıraş olurken. Premium ilginçtir benim cildime en iyi uyan jilet oldu Polsilver'dan sonra ve jilet zorlamayınca tıraştan sonra losyon, after shave vs kullanma ihtiyacı duymadım açıkçası, cildim pamuk gibi oldu; sabunun buram buram kokmaya devam etmesi de cabası böylece. Kayganlığı biraz problem ama köpük kıvamından kaynaklanmış olabilir; o konuda Haslinger hala favorim.

Daha önce pek anlaşamadığım jiletlerle kullandığım için biraz hakkını yemişim sanırım tıraş sonrası konforu, özellikle de nemlendirme konusunda.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
@onur7 sıhhatler olsun komşum. Tobs sandalwood kremi ben de yeni denedim. İbra35 komşumdan denemelik almıştım. Kıvam,kayganlık ve korumada gerçekten üst düzey bir krem ama kokusu proraso sandaldan sonra berbat geldi bana. Kas gevşetici krem kokusuna benzettim Smile derby premium jileti ben de seviyorum. Bir kartela var, ancak kutu içerisindeki tüm jiletler aynı değil maalesef. Bazı jilet çok konforlu tıraş veririken, bazısı da cildimi çiziyor. Hepsi aynı karakterde değil Sad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 175 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,551 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,300 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 812 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 991 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,217 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,453 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,470 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,421 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 46,293 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: