Open vs Closed comb
arkadaşlar herkese merhaba.keyifli sağlıklı tıraşlar dilerim.bişeyi merak ediyorum..haftalık ya da 10 günlük sakal kesiminde açık ve kapalı taraklarda tıkanma durumu oluyor mu.kapalı taraklarda da acıklarda da jilet altında yeterli bosluk var gibi cünkü.eger tıkanma olayı varsa hangisinde nasıl acaba.tesekkürler
@ateşdağlı komşum,
Benim gözlemim kullandığım kaliteli tüm aletlerin tıkanma göz önüne alınarak üretilmiş olduğudur.
En azında bu sorunu yaşamadım.
Diğer taraftan rahat bir tıraş için 10 günlük gibi uzun sakalların önce kısaltılıp sonra tıraş edilmesi önerilir.
Sorunuzun tam cevabı olmadı ama açık / kapalı tarak tercihinde öncelik tıkanma sorunundan çok tıraş konforudur.

@ateşdağlı,
Bu arada benim açık tarak tecrübem sadece ikon tıraş aleti.
Kafanın Bir tarafı açık diğer tarafı kapalı.
Açık tarak biraz daha aggresive olsada tekniğinizle ve yastıklama ile dengeleniyor..
i.e.
Açık tarakların içinden jiletin altına daha yoğun köpük alarak daha korucu ve kaygan bir tıraş sağlaması..

Tahir dostumun soyledigi gibi bu elektrikli sac sakal makineleri ile kabasını alırsanız daha rahat edersiniz.
Uzun sakal icin OC biraz daha rahattır ama ondan cok makinanın jilet acıklıgı ve kopuk tahliyesinin yuksek olması daha rahatlık verebilir.
OC olarak o sekil uzun aralardan sonra kullanım icin Fatip grande
CC olarak jilet acıklıgından ve kopuk tahliye haznesinin genisliginden dolayı Future
aklıma ilk gelen aletler oldu.
Saygılar
Çok kuru köpük olmadıkça , tabiki arada su ile temizledikten sonra tıkanma yaşamazsınız. Tık tık kartuş gibi lavaboya vurmazsınız. Futur ile sulu kille tıraş ile tıkanmazSmile
(11/12/2017, Saat: 00:24)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ateşdağlı,
Bu arada benim açık tarak tecrübem sadece ikon tıraş aleti.
Kafanın Bir tarafı açık diğer tarafı kapalı.
Açık tarak biraz daha aggresive olsada tekniğinizle ve yastıklama ile dengeleniyor..
i.e.
Açık tarakların içinden  jiletin altına daha yoğun köpük alarak daha korucu ve kaygan bir tıraş sağlaması..

cok tesekkürler .bende öyle düsünmüstüm

(11/12/2017, Saat: 01:32)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tahir dostumun soyledigi gibi bu elektrikli sac sakal makineleri ile kabasını alırsanız daha rahat edersiniz.
Uzun sakal icin OC biraz daha rahattır ama ondan cok makinanın jilet acıklıgı ve kopuk tahliyesinin yuksek olması daha rahatlık verebilir.
OC olarak o sekil uzun aralardan sonra kullanım icin Fatip grande
CC olarak jilet acıklıgından ve kopuk tahliye haznesinin genisliginden dolayı Future
aklıma ilk gelen aletler oldu.
Saygılar

esekkür ederim kardesim.tkısaltma yönüne gitmeyecegim cünkü saç makinesiyle olursam ölece bırakıyorum 1 numara gibi.fatip r41 den daha affedici sanırım değilmi.ama fatip te jiletin oturma dengesizliginden bahsedilmisti heralde.okumusutum bi baslıkta.varmı öle bisey acaba ?
O denilen bazen kalıp hatasından mikrometrik oynama olabiliyor kapagı sıkarken. Jileti takıp sıktıktan sonra bi kere yukarıdan bakarak kontrol edin, buyuk ihtimal bir yamukluk yoktur. Cok ama cok az varsada tekrar gevsetip, duzeltip sıkabilirsiniz. Onlar kucuk seyler. Alma planınızı etkilemesin. 10larca makinam olmasına ragmen fatipi koleksiyonda hep tutarım seviyorum agresifligini-tırasını. Ben bir denemenizi tavsiye ederim. R41 den de daha hafif oldugu icin ilk baslarda bastırma esliginde tahrisiniz, r41 de olacagı kadar olmaz diye once onu sahsen onerdiydim.
(14/12/2017, Saat: 01:02)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O denilen bazen kalıp hatasından mikrometrik oynama olabiliyor kapagı sıkarken. Jileti takıp sıktıktan sonra bi kere yukarıdan bakarak kontrol edin, buyuk ihtimal bir yamukluk yoktur. Cok ama cok az varsada tekrar gevsetip, duzeltip sıkabilirsiniz. Onlar kucuk seyler. Alma planınızı etkilemesin. 10larca makinam olmasına ragmen fatipi koleksiyonda hep tutarım seviyorum agresifligini-tırasını. Ben bir denemenizi tavsiye ederim. R41 den de daha hafif oldugu icin ilk baslarda bastırma esliginde tahrisiniz, r41 de olacagı kadar olmaz diye once onu sahsen onerdiydim.

dengesizlik ok.agresifligi de anladım sanırımSmile makinenin agırlıgıyla büyük ilişkili heralde.ağırsa daha agresif hafifse daha yumusak oluyor.agır olanı bi de sen bastırırsan cok tehlikeli hal alıyor.tabi başlıkların eğimide etkiliyor daha bombeliyse jilet cilde daha yatık temas ediyor , bombesi azsa biraz daha dik değiyor.dogru anlamısım demi.bi defatip te jilet daha dısarda sanki yani daha agresif gibi kardesim ?2013 ded,kleri r41 e göre fatipte jilet daha acıçta gibiydi
@ateşdağlı agresiflik ağırlıktan ziyade jilet açıklığı ( blade exposure) ve bombe dediniz Ya hani blade rigidity ile alakalı.Jilet koruma barından Ne kadar yukarıda ise o kadar agresif.Ağırlık agresifliğe etki eden ama bana göre en az etki eden faktör.Sonuçta bastırmıyorsunuz değil mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Simdi olcu falan veririm ama gerek yok. Tıras esnasında hissiyat olarak fatip agresifse, R41 daha da agresif.
Konustugumuz R41 son versiyon zaten, eskisini hic konusup kafa karıstırmayalım.
R41 daha agresif, daha pahalı, daha şık bir kaplamaya ve kalite hissiyatına sahip, fatip e nazaran.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,186 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,972 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  RazoRock Game Changer Open Comb (Jaws) CK89 11 5,842 20/09/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: sudüşleri
  Merkur 41C Open Comb Oldstyle 2 2,982 13/05/2020, Saat: 09:03
Son Yorum: Oldstyle
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,715 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  Timor Stainless Steel Closed Comb Safety Razor 100 mm MerkurFutur 11 5,622 01/03/2020, Saat: 01:28
Son Yorum: MerkurFutur
  MERKUR 11C HD OPEN COMB pars 31 45,364 25/03/2016, Saat: 16:07
Son Yorum: dikdik_s
  open comb tavsiyesi istiyorum ihtilaf 37 51,696 19/11/2015, Saat: 10:02
Son Yorum: ckeskin
  MERKUR : 11C HD OPEN COMB - 37C HD SLANT BAR - 39C SLEDGEHAMMER pars 19 31,595 05/07/2014, Saat: 15:39
Son Yorum: silenthill
  Dorko Solingen Open Comb Germany 1920 BigHillMe 3 7,398 26/04/2012, Saat: 14:41
Son Yorum: sifujack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: