Clubman Pinaud Aftershave
(02/07/2015, Saat: 00:01)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de mustafa bey'den vanilya olani almak istiyordum ki malesef yokmus.
Vanilya kokusuna bayilirim o yüzden yurt disindan bir sekilde temin etmem gerekecek.
Onun yerine simdilik floid ya da aqua velva'yi deneyecegim.

Komşum hali hazırda Floid Genuine kullanıyorum. Çok memnunum. Tütün benzeri bir kokusu var, tıraş sonrası hafif nemli yüzüme uyguluyor sonrasında 4-5 dakika sonra yüzümü yıkıyorum. Ağır kokusu gidiyor hafif bir esinti kalıyor. Ben hissediyorum ama parfüm kokusunu bastırmıyor böylece. Arkadaşlara da 50 ml. Deneme için dağıttım. Hepsi sevdi, bayılmadılar ama sevdiler. Bugün Mustafa beyi arayip sordum vigoroso ile genuine farklı mı diye, hepsi aynı kokuyor ama mentol oranları farklı dedi. Benim için çok büyük bir fark değil. Yaz için tercih ettiğim bir koku. Proraso mentol ile dönüşümlü kullanıyorum, ama Floid daha ferahlatıcı ve Proraso daki hafif yapışkanlık bunda yok. Bazen ferahlamak için gece yatmadan hafif bir uygulayıp hem ferah hem de güzel koku içinde yatıyorum Smile. Bence deneyebilirsiniz, Aqua Velva ice Blue içinse ben de ilk defa deneyeceğim ama daha fresh bir koku bekliyorum. Yarın sipariş var bakalım artık Smile.

DÜZELTME : PRORASO ÇOK YAPIŞKAN HİSLİ DEĞİL, ELİMDEKİ DİĞER BİR AFTER SHAVE İLE KARIŞTIRMIŞIM Blush.
(02/07/2015, Saat: 00:43)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hali hazırda Floid Genuine kullanıyorum. Çok memnunum. Tütün benzeri bir kokusu var, tıraş sonrası hafif nemli yüzüme uyguluyor sonrasında 4-5 dakika sonra yüzümü yıkıyorum. Ağır kokusu gidiyor hafif bir esinti kalıyor. Ben hissediyorum ama parfüm kokusunu bastırmıyor böylece. Arkadaşlara da 50 ml. Deneme için dağıttım. Hepsi sevdi, bayılmadılar ama sevdiler. Bugün Mustafa beyi arayip sordum vigoroso ile genuine farklı mı diye, hepsi aynı kokuyor ama mentol oranları farklı dedi. Benim için çok büyük bir fark değil. Yaz için tercih ettiğim bir koku. Proraso mentol ile dönüşümlü kullanıyorum, ama Floid daha ferahlatıcı ve Proraso daki hafif yapışkanlık bunda yok. Bazen ferahlamak için gece yatmadan hafif bir uygulayıp hem ferah hem de güzel koku içinde yatıyorum Smile. Bence deneyebilirsiniz, Aqua Velva ice Blue içinse ben de ilk defa deneyeceğim ama daha fresh bir koku bekliyorum. Yarın sipariş var bakalım artık Smile.

Tesekkurler yorumun icin btoprak hocam.Dedigin gibi denemek lazim.
Almanyadan bu ay sonunda weleda,myrsol gibi as leri de edinmek istiyorum.suan speick kullaniyorum,memnunum ama koku biraz daha fresh olsun istiyorum,malum yazin her koku gitmiyor.

Ayrica G&C sitesinde ufak bir arastirma yapinca Floid'un Blue diye bir Aftershave'inin de oldugunu gordum. Daha hafif ve fresh bir kokusu varmis. Stokta yoktu yoksa alabilirdim.
@ferhat1905 komşum evet haklısınız bende Vanilla var. Yazları klasik olanın yerine kullanıyorum. Klasik olanın base notaları aynı olan ama hafif bir vanilya eklenmiş, klasik kadar yoğun olmayan bir versiyonunu düşünün. Çok fresh bir koku kesinlikle değil ama sizin koku tercihlerinize göre yazın kullanılabilecek bir ürün.

Neyse ben bu hafta sonu bunun için bir inceleme yazayım. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben de klasik olanını kullanıyorum.Çok hafif ve fresh bir koku değil ama kalıcılığı,nemlendirmesi ve yatıştırıcılığı bence gayet iyi.Kokusu benim hoşuma gitti.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Bana hiç uymadı maalesef, koku deseniz böcek ilacından hallice Big Grin

Nemlendirme neredeyse sıfır, yatıştırma da eh işte Confused

Denemem için tedarik eden @cihankeskin komşuma teşekkür ederim

@candova hocam , pinaud aftershave benim favori Smile, kokusu biraz ağır ama kışın güzel geliyor bana, kalıcılığı gayet iyi, yatistiriciligindan ben gayet memnunum, tahrisli tiraşlardan sonra sürdüğümde kısa bir süre sonra dindiriyor. Ancak aftershave gibi ürünler cilt yapısıyla doğru orantılı olarak farklı hissiyat lar verebiliyor, sizin cilt yapınıza uymamis.
Evet uymadı maalesef. Vanilyalı olan biraz daha iyi bana göre. Bana en iyi giden Floid oldu.

Tıraş ürünü gibi kişisel, kişiye göre değişken ürünlerde herkesin zevki, beklentisi, koku beğenisi elbette farklı olabilir; bir ürünü beğenen de beğenmeyen de; beklentileri karşılanan da karşılanmayan da olabilir ama Clubman Pinaud kokusunu tarif ederken "böcek ilacından hallice" diye tanımlamak abartılı olmuş.
Sn @mavi ,
Espirili bir dille bana göre kokusunu tarif ettim. Cümlenin sonuna kahkaha işaretlemesi yaptım

Yorumun abartılı ve espirili olduğu cümlenin akışından belli diye düşünüyorum.

(08/12/2015, Saat: 17:10)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn @mavi ,
Espirili bir dille bana göre kokusunu tarif ettim. Cümlenin sonuna kahkaha işaretlemesi yaptım

Yorumun abartılı ve espirili olduğu cümlenin akışından belli diye düşünüyorum.

@candova , kokuyu beğenmeyebilirsiniz; ama yani koku espirili bile olsa "böcek ilacı" benzetmesi yapacak kadar da kötü değil demek istiyorum. Tabi herkese hitap etmeyebilir kokusu, ağır gelebilir zaten daha önce de bunu yazmıştım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,892 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,578 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,919 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,698 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,864 01/06/2021, Saat: 00:07
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,911 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Clubman Pinaud Virgin Island Bay Rum 3RD1 6 3,519 18/04/2020, Saat: 22:21
Son Yorum: 3RD1
  Miniso L’Homme Aftershave Tonik MetsGo 4 4,347 03/12/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: FearOfATG
  Speick Aftershave.. mckorkmaz 12 22,614 20/10/2019, Saat: 17:18
  Floid Black Aftershave Lotion (Nueva Fragancia) ckeskin 21 18,025 04/09/2019, Saat: 16:12
Son Yorum: Silentsv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: