Clubman Pinaud Aftershave
(29/08/2017, Saat: 00:01)electrolite Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. Ben de geçen hafta Pinaud Lilac Vegetal After Shave'i aldım impa'dan. Boğaz tahrişi için çok iyi geldi ve Voskhod jiletin de etkisi büyük. Bunun yanında sakalların çıktığı yöne göre traş olmanın çok büyük etkisi var. Lilac After Shave için ise söyleyebileceğim güzel bir yanma yapıyor ama böyle pişirmiyor, zaten cilt için bakım ve sivilcelenmemesi içinmiş. Bana iyi geldi. Bundan sonra favorim, belki başkalarına da bakarım.

375x500.27324.jpg

Güle güle kullanın bilgilendirme için teşekkürler benimde merak ettiğim bir üründü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(29/08/2017, Saat: 00:25)Mavibu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullanın bilgilendirme için teşekkürler benimde merak ettiğim bir üründü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Mavibu

Rica ederim Smile
clubman classic asl 10 gündür kullandığım bir ürün. maskülen bir kokuya sahip. kalıcılığı iyi bir edt kadar olmasa da tatmin edici. şişeden değil tende koklanması gerekiyor. asıl koku birkaç dakika sonra ortaya çıkıyor. sıcak notalara sahip olduğundan yazlık bir losyon değil. tıraştan sonra kullanıldığında hafif bir yanma yapıyor ancak kolonya gibi yakıcı değil. cildi kurutmuyor ve tende yağlı bir his bırakmıyor. bir daha alır mıyım? kesinlikle evet. hele ki eşim de beğendikten sonra Smile
yaşam bir zevktir
Merhaba, Pinaud'un Clubman classic olanı bugün elime ulaştı. Sadece kokusu hakkında şunu söyleyebilirim: kalıcı, sıcak, ağırbaşlı ve olgun. Ayrıca klasik. Zaten bunları bilerek edindim. Çok da hoşuma gitti. Losyonun diğer etkilerini daha sonra kullanım deneyimim sonrası paylaşacağım.
Pinaud'un yatıştırıcılığı ve nemlendirmesi beni tatmin etti. Yağlı cildimle iyi uyum sağladı sanırım. Maskulen kokusu da tam bir klasik. Güzel bir klasik losyon. Kullanmaya devam edeceğim.
Benim Amerika'daki berberim bundan suruyo tras sonrasi. Sac, sakal farketmiyor adam her gelene dayiyor Pinaud'u.
(05/12/2018, Saat: 19:29)Southwestern Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim Amerika'daki berberim bundan suruyo tras sonrasi. Sac, sakal farketmiyor adam her gelene dayiyor Pinaud'u.
Türkiye'de bu ürünü bilen berber sayısı o kadar azdır ki..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(05/12/2018, Saat: 19:33)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye'de bu ürünü bilen berber sayısı o kadar azdır ki..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onlarca berberde hepimiz tıraş olmuşuzdur. Türkiye'deki berberler limon kolonyası dışında herhangi bir losyon kullanmaz. Kullanmak da istemezler. Öğrenmek de istemezler. Çünkü endüstriyel üretim ve tüketim ilişkileri hepimizi, onları bu hale getirdi. Kültürel zenginliğimiz olan her şey modası geçmiş demode şeyler olarak görüldü. Endüstriyel baskı bunu gerektirir. Eskiden terzi kültürümüz vardı, ayakkabı boyama kültürümüz vardı, kahve kültürümüz vardı, berber kültürümüz vardı... Vardı hep vardı. Şimdi yok. Olmayacak da. Berberlere pek bir şey diyemiyorum. Kaybettiğimiz her şey gibi o alan da elimizden uçtu gitti. Saygılar...
(05/12/2018, Saat: 20:39)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onlarca berberde hepimiz tıraş olmuşuzdur. Türkiye'deki berberler limon kolonyası dışında herhangi bir losyon kullanmaz. Kullanmak da istemezler. Öğrenmek de istemezler. Çünkü endüstriyel üretim ve tüketim ilişkileri hepimizi, onları bu hale getirdi. Kültürel zenginliğimiz olan her şey modası geçmiş demode şeyler olarak görüldü. Endüstriyel baskı bunu gerektirir. Eskiden terzi kültürümüz vardı, ayakkabı boyama kültürümüz vardı, kahve kültürümüz vardı, berber kültürümüz vardı... Vardı hep vardı. Şimdi yok. Olmayacak da. Berberlere pek bir şey diyemiyorum. Kaybettiğimiz her şey gibi o alan da elimizden uçtu gitti. Saygılar...

Ve daha da kaybedeceğimiz çok şey var.
ve bizler seyrederken..

E n v i r o n m e n t a l i s t

Şöyle ki, yurt dısındaki berber tırası tahminim 10-20usd civarıdır. Jonny berberde piyasada en ucuza buldugu 2usd lık pinaud'u surer gecer. Bizde pinaud bulamaz kolonyayı surer gecer. Buraya kadar aynı gozukuyor.

Ama is surada degisiyor, pinaud yine tıras dunyasında bir sekilde bilinen begenilen bir urundur. Kendi berberimiz bizlerin bildigi arko,derby, füme nivea vs. gibi en azından tıras icin uretilmis ucuz bir urun kullanır mı, genelde kullanmaz gider yine o dandik kolonyasını kullanır. Kolonya kullansın peki ama icinden hic mi merak/arastırmak gelmez musteri icin iyi birsey yapayım gecmez, aktardan gliserin alayımda icine 3 damla gliserin koyayım der mi, demez, ama gliserin parasını haftada 2-3 kere ganyana vs yatırır, yani olay aslında para da degil, olay isine saygısı sevgisi yok, yokluktan yapıyoruz dusuncesi vardır, en ufak fırsattını bulsa tasını taragını toplar bırakır, baba meslegi bile olsa.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,214 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,428 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,904 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,562 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,153 01/06/2021, Saat: 00:07
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,756 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Clubman Pinaud Virgin Island Bay Rum 3RD1 6 3,479 18/04/2020, Saat: 22:21
Son Yorum: 3RD1
  Miniso L’Homme Aftershave Tonik MetsGo 4 4,285 03/12/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: FearOfATG
  Speick Aftershave.. mckorkmaz 12 22,540 20/10/2019, Saat: 17:18
  Floid Black Aftershave Lotion (Nueva Fragancia) ckeskin 21 17,818 04/09/2019, Saat: 16:12
Son Yorum: Silentsv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: