Televizyon Tavsiyesi
Linklerdeki bilgileri kullanarak,altyazı sorununu çözdüm.Sadece UTF 8 yaptım,şçğiı fontları gayet düzgün.
Fontlarda rahat okunur büyüklükte fakat her seferinde tv nin options menüsünden yazıları göster demek lazım.
Ayrıca,cihazın uydu kanallarını değiştirirken yavaşlığı tüm emsal cihazlarda var.Geçen yıl üretilen modellerden daha hızlı fakat turbo hızlı receiverlar gibi değil.
Aldığım tarihte yeni yazılım çıkmış fakat bir sonraki yama çıkana kadar sorun yapmayan cihazın yazılımına dokunmaya niyetim yok.

KIsaca,MKV formatında Türkçe fontla media okuyor,kapanma sorunu yok,kararsız kalma yok.Bunlar Pilips cihazların kronik sorunlarıymış,bu cihazda olmadı,bilginize.

http://www.ledtvinceleme.com/index.php?o...i&Itemid=5
http://forum.donanimhaber.com/m_67135612/tm.htm

(02/10/2013, Saat: 17:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim Orçun Hocam
Evdekiler inceleyip karar verdi.
HB den P****** 42PFL3208K 42" 100Hz Uydu Alıcılı UsbMovie SMART FULL HD LED TV aldım.
6 taksit 1199 TL kargo ücretsiz.

(02/10/2013, Saat: 17:03)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/10/2013, Saat: 16:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim,
Bu iki cihazın farkını bulamadım.

http://url.ac/bfvs

P****** 42PFL3208K 42

biri 3108 diğeri 3208
42PFL3208K de artı olarak smart tvde var hocam
fakat dahılı wifi yok ayrıca bırde wifi dongle almanız gerekecek onu alırsanız smarttvyı kullanmak ıcın

dıgerını alıp wifi dongle fıyatına bı mını androıd hdmi almak daha mantıklı
yeterınce smart degıl bu smart tvler
aldım pısmanım yıne androıd baglayıp kullanıyorum
AC 3 sesleri okuyor,DTS okumuyor
Ayrıca media player almak istemeyenler bu özelliğe dikkat etsin.

(13/10/2013, Saat: 14:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linklerdeki bilgileri kullanarak,altyazı sorununu çözdüm.Sadece UTF 8 yaptım,şçğiı fontları gayet düzgün.
Fontlarda rahat okunur büyüklükte fakat her seferinde tv nin options menüsünden yazıları göster demek lazım.
Ayrıca,cihazın uydu kanallarını değiştirirken yavaşlığı tüm emsal cihazlarda var.Geçen yıl üretilen modellerden daha hızlı fakat turbo hızlı receiverlar gibi değil.
Aldığım tarihte yeni yazılım çıkmış fakat bir sonraki yama çıkana kadar sorun yapmayan cihazın yazılımına dokunmaya niyetim yok.

KIsaca,MKV formatında Türkçe fontla media okuyor,kapanma sorunu yok,kararsız kalma yok.Bunlar Pilips cihazların kronik sorunlarıymış,bu cihazda olmadı,bilginize.

(02/10/2013, Saat: 17:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim Orçun Hocam
HB den P****** 42PFL3208K 42" 100Hz Uydu Alıcılı UsbMovie SMART FULL HD LED TV aldım.

P****** 42PFL3208K 42

biri 3108 diğeri 3208
fakat dahılı wifi yok ayrıca bırde wifi dongle almanız gerekecek onu alırsanız smarttvyı kullanmak ıcın

Pilips'e ısrarla emailler attıktan sonra DTS hakkında bilgi sahibi oldular ve cevap yazdılar.

Belirtmiş olduğunuz konunuz ile ilgili olarak; DTS ses desteği 2013 Model televizyonlarımızın 7000 serisi ve üzerinde mevcuttur. Bu nedenle televizyonunuzda bulunmamaktadır. Ayrıca konu ile ilgili bir güncelleme çalışması mevcut değildir.

(13/10/2013, Saat: 20:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: AC 3 sesleri okuyor,DTS okumuyor
Ayrıca media player almak istemeyenler bu özelliğe dikkat etsin.

(13/10/2013, Saat: 14:12)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linklerdeki bilgileri kullanarak,altyazı sorununu çözdüm.Sadece UTF 8 yaptım,şçğiı fontları gayet düzgün.

P****** 42PFL3208K 42

biri 3108 diğeri 3208

http://www.toptenreviews.com/

TTRlogo.png
Saptırma bobinlerini,geometri mıknatıslarını söküp düzelttiğim,gammasından renk sıcaklığına kadar elle ayarladığım 72 cm ekran tüplü tv'im eşim ve oğlumun diretmesiyle emekliye ayrıldı.Son iki yıldır uzatmaları oynuyordu.

Ekran boyutu seçimi;

4 yada 5 metre mesafe için 47 idare eder,50 salon geometrisine uyumlu,30 metre kare için 55 inch aldım.60 alacaktım yerim dardı Smile

LED yada Plazma;

Elektrik tüketimi dert değil,oyun konsolu kuracağım akşamları film dizi takılacağım diyenlere plazma.
Çok şık olsun,elektrik yakmasın evde bir TV olsun diyenlere aslında LCD ama LED diye satılanlar.

Ne seyredeceksiniz;
Digital platformunuz yoksa anten yadan SD yani düşük kaliteli uydu seyredecekseniz en fazla 42 inch .Mümkünse avruplalılar yada meşhur japon markası.

İsviçre çakısı ;

Smart TV,medya oynatma,skypee gibi bir sürü özellikleri olan cihazlar var.Sadece televizyon seyredeceksiniz dahili uydu alıcılı modeller işinizi görür.Tek TV bütün işimi görsün flash belleğimdeki filmleri okusun (DTS ses codec desteği olmalı) akıllı telefonumla iletişime geçsin derseniz fiyat bir anda %50 artar.Giriş seviyesi bir tv alıp ''akıllı tv kitleri'' takabilirsiniz.Bu konuda bir kaç mesaj önce yazıyor.

Panel

Herkesin ağzında aynı laf ''bu panelleri koreliler üretiyo'' Doğrudur.
Panel üretmek yatırım işi,video sinyalini görüntüye çevirmek konusunda halen Koreli biraderler biraz geride.Avrupalı otomotiv üreticileri ortak yaptığı motorları kendi araçlarında kullanıyor.İtalyan firması ve Alman firması aynı motorları kullanıyor.Motor yönetimi yazılımları,aerodinamik gibi tecrübeleri de işin içine katınca ortaya hissedilir fark çıkıyor.Kısaca zor olan video sinyalini işlemek ve görüntü haline getirmektir.Paneller aynı olsa da kullanılan teknik sayesinde görüntü kalitesi ortaya çıkıyor.

Seçim;

Cebinde her zaman flash belleğin ve içinde renk çerçevelerin,düşük ve yüksek kalite medyaların olsun.SD yayınlardan beğendiğin bir dizinin kaydı pikselleşme ve karelenme için bulunmalı.Ses beklentin olmasın paneller daraldıkca sesler daha da kötü.

Satın Alma ;

En kötüsü eve gelen cihazın panel kusurudur.Pixel takılması ve ölü piksel bir yere kadar deyip cihazı değiştirmezler.Bu konuda mahkemeler bilirkişileri dinler onlarda genelde 5 piksel vs vs...
Yöntem şöyle,tekno marketlerde firma sorumlusu yada bayide sorumlu kişiyi bulun.Bulutlanma ve bir piksel hatasında dahi servis raporu olmadan cihazı değiştireceklerinin sözünü ( çok az kimse bu sözü verir ) aldıktan sonra içiniz rahat etsin cihazı satın alın.Marketlerde farklı tv leri yan yana görünce bazılarının görüntüsü diğerlerinden daha cazip olabilir.Bir markayı ve modeli öne çıkartmak için diğer cihazların görüntü ayarları kısılmış olabilir.Teşhir ürünlerini herkes kurcaladığı için de olabilir.Yan ayan iki cihazı incelemek için ikisininde fabrika ayarlarına getirip tek tek ayar gerekebilir.

Montaj ;

Eve gelen kutunun daha önce açılmadığından,kutuda yırtık ve darbe olmadığından emin olun.Aksi takdirde kargo elemanına tutanak tutturun cihazı kabul etmeyin.
Cihaz ilk çalıştırmada,kilitlenme açılmama vs yaparsa yetkili servis elemanına rapor tutturun iade edin.O cihaz asla düzgün çalışmaz başınıza iş açar.
Dostum loewe mi aldın sharp mı?
Eşim ve oğlum LG istedi muhalafetin istediği oldu Smile

(15/12/2013, Saat: 02:58)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum loewe mi aldın sharp mı?
Big GrinBig Grin
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın...
Teşekkür ederim arkadaşlar
Plazma isteğim şiddetle ret edildi.
LG, ikiye karşı bir oyla alındı.

Oğlum oyun ve çizgi film,eşim de dizileri seyrediyor.
Kendime monitör ve oyun için ileride bir şey almam lazımConfused
güzel tavsiyeler, teşekkürler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,548 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,148 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,492 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,867 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,286 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,587 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,723 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,065 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,795 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş
  Bulaşık makinası tavsiyesi tipsol 51 89,929 02/07/2020, Saat: 01:23