Televizyon Tavsiyesi
Ev elektroniği sektörüyle fazlaca içli dışlı biri olarak Plazma tercih etmenizi öneririm...Alışveriş sırasında elektronik marketlerdeki satış danışmanlarının anlattıkları ezber bilgilere pek itibar etmeyin.Genelde herkes plazmayı kötüler fazla enerji harcıyor yahu görüntü bir zevktir sonuçta bu zevki masrafıyla kıyaslamak bana normal gelmiyor açıkcası ayrıca ekran yanması konusunda korkmayın ilk çıkan panallerde bu sorun vardı...Panasonic markasının yeni model plazma panellerine bakın derim hem incelik yönünden LED panellerle arasında bir fark kalmadı...Güney Kore markalarından uzak durmanızı tavsiye ederim... Smile
(04/11/2012, Saat: 14:40)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alacaginiz tv için kriterleri belirleyin, yardimci olmaya çalışayım. 2 ay önce tv aldım, baya da araştırdım. Aşağıdaki kriterleri belirleyin önce.

1) Bütçe (fiyat aralığı)1500-2000
2) Tv boyutu (izleme mesafesi ne olacak)2,5 metre
3) Hangi amaçla kullanilacak (digiturk, dsmart, scart uydu, monitör, play station, media player)Ps3 bağlanacak.Hd goruntu alabıleceğim bır modul ıstıyorum.
4) Smart ve/veya 3D istiyor musunuz?3d olmasada olur
5) Plazma mı led mi?Plazma

Bunları belirledikten sonra size uyan marka ve modeller ortaya çıkacak, siz de en uygununu alacaksiniz. Kriterleri belirleyin tekrardan yardımcı olmaya çalışırım.
@Kendineözgü:

Dostum, eğer illa plazma alacaksanız belirlediğiniz kriterlere göre tavsiyem Panasonic P42ST50 olur.(smart+3d(aktif)+neoplasma+dahili wifi)

1) Fiyat 1800 civarı fakat şu anda kliksa.com %10 worldpuan hediyesiyle baya avantajlı. Ayın 15inden sonra aynı kampanya muhtemelen bonus için geçerli olacak. 1-2 aydır dönüşümlü kampanya oluyor. Site sabancı bünyesinde, ben de kendi tv mi buradan almıştım, tv yi teknosa mağazalarında görme ihtimaliniz var, yerinde incelemenizi tavsiye ederim.

2) 2,5 m için 37" sanki daha iyi olur gibi ama zaten bir süre kullandıktan sonra daha büyüğünü isteyeceğinizden ve de o boyutta plazma olmadığından 42" yerinde seçim olur

3) PS3 için input lag sorunu yaşamayacağınızdan eminim. Her ne kadar kendim led kullansamda plazmaların görüntüleri daha gerçekçi ve siyahları gerçek siyah. Tv nin kendi dvb-s tuneri yok bu nedenle digiturk,dsmart ya da tercihen hd bir uydu alıcı ile ("next minix hd" tavsiye) kullanmak durumundasınız.

4) Smart ve 3D özelliklerine sahip ancak 3d si active shutter gözlüklü (ben pasif tercih ederim ama pasif gözlüklü plazma yok) ve kutudan çıkmıyor, bu da en az 150 200 tl/adet ek masraf demek 3d için ama siz zaten 3d olmasa da olur dediğinizden burada da sorun yok. İlerde fiyatlar düşecektir.

5)Plazma, hatta Panasonic Neoplazma ve burn in sorunu diye bir sıkıntı yok. Tavsiyem plazma alacaksanız panasonic ten şaşmayın.

http://panasonic.net/avc/viera/eu/st_plasma.html

http://www.kliksa.com/UrunDetay/tv-gorun.../900184503

Dip not:Bütün ihtiyacınızı karşılayacak ekonomik bir led tv isterseniz de Aşağıda İlker hocamın ps3 ile detaylı incelemesi mevcut olan lg 42ls5600 tv yi kampanyaları takip ederek 1000 tl civarına alabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_64453669...ey_/tm.htm
Beyler aşağıdaki televizyonu aldım.

if0bpx.jpg

Panasonic Et50 led Tv

Yorumlarınız için teşekkürler.
Güzel seçim, iyi günlerde kullanın..
(15/11/2012, Saat: 03:05)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel seçim, iyi günlerde kullanın..

Teşekkür ederim.
Ben de plazma niyetiyle başlayıp sonunda 3d led almıştım. Hayırlı olsun.
hayırlı olsun...

kaliteli televizyon tavsiyesine
kimse '' loewe ve sharp'ı '' tavsiye etmedi ilginç...

(04/11/2012, Saat: 01:28)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kalıteli bır tv almak ıstıorum.Kullandığınız urunler ve tavsıyelerınız nelerdir.Özellikle plazma tv dusunuyorum.Ancak eksı ve artıları yuzunden karar veremıyorum.Sizler ne kullanıyorsunuz,kımlerde plazma tv var.Yada Led tv.
Dostum, loewe fiyattan sharp ise yeterli ürün çeşidi, servis-satış olmamasından önerilmemiştir tahmin ediyorum. Bende sharp modellerini çok inceledim zamanında ama bir türlü getirip adam gibi fiyattan satamamıştı distiribütörü Undecided
loewe ve sharp TV konusunda diğer markalarla kıyaslanmaz

panasonic,piooner ve sony markalarının çok az modeli ve yukarıda yazdığım markalar haricinde sorunsuz plasma lcd ve led bulamadım

lg ve samsung orantısız disipasyon oranı,philips in renk sıcaklığı ve önleyemediği kızıl gürültüsü vs vs

HD denilen kavram avrupada 80 yıllarda bir dönem uygulandı

son yıllarda uzak doğu işi şeklinde piyasaya girdi

daha çok sistem çok çeşit TV çıkar piyasaya

ne zaman taramasız tam resim yani progressive yayın yapılır , HD kavramı içini doldurur

(15/11/2012, Saat: 14:31)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum, loewe fiyattan sharp ise yeterli ürün çeşidi, servis-satış olmamasından önerilmemiştir tahmin ediyorum. Bende sharp modellerini çok inceledim zamanında ama bir türlü getirip adam gibi fiyattan satamamıştı distiribütörü Undecided

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,520 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,015 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,174 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,752 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,264 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 280,537 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,405 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 15,836 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,726 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş
  Bulaşık makinası tavsiyesi tipsol 51 89,666 02/07/2020, Saat: 01:23