444 Aftershave Balm
(10/09/2015, Saat: 15:23)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mirzacem kardes, "Bepanthol Body F" denedinizmi sorunlu olan yere. Eger kuruluktan oldugu kesin ise faydası olabilir. Saygılar

denemedim hocam onuda deneyeyim inanın 4 doktora gittim ama çözüm bulunamadı. şöyle söyleyeyim geleneksel tıraşa geçtikten sonra daha rahatım ama 2 3 gün sakal uzasın tıraşım inanılmaz acılı oluyor kıpkırmızı oluyor o bölge ve 2 3 gün boyunca soyulmaya kabarmaya başlıyor. çok sıkıntısını çektim yanmalar kanamalar acımalar. bir de dediğinizi deneyelim
(11/09/2015, Saat: 10:12)mirzacem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: denemedim hocam onuda deneyeyim inanın 4 doktora gittim ama çözüm bulunamadı. şöyle söyleyeyim geleneksel tıraşa geçtikten sonra daha rahatım ama 2 3 gün sakal uzasın tıraşım inanılmaz acılı oluyor kıpkırmızı oluyor o bölge ve 2 3 gün boyunca soyulmaya kabarmaya başlıyor. çok sıkıntısını çektim yanmalar kanamalar acımalar. bir de dediğinizi deneyelim

Babacım, şimdi aftershave ler guzeldir vs. ama senin durumun kozmetik degil medikal bir durum. O yuzden sorununuz gecene kadar aftershave/balm vs gibi urunleri denememenizi oneririm.

Bahsettigim Bepanthol Body F eczane de bulunur yuksek yogunlukta nemlendirme sağlar. Birde kesik ve tahrislere iyi gelen "Medecassol" vardır. Denemediyseniz aksam yatarken onu da surmenizi oneririm. İkisini karıstırarak veya bir gun birini ertesi gün otekisi şeklinde 1 hafta boyunca kullanınız.
Umarız bir gelişme olur. Eczacılar da cok bilgilidir. Bahsi gecen ilacları durumunuzla alakalı olarak sorarsanız belki daha iyi bir onerisi de olabilir.

İnşallah güzel haberlerinizi bekleriz.
Ben bu 444 balm a alışamadım, mentol etkisi güzel ama cildi onarma veya nemlendirmesi çok etkili gelmedi bana.
(11/09/2015, Saat: 21:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Babacım, şimdi aftershave ler guzeldir vs. ama senin durumun kozmetik degil medikal bir durum. O yuzden sorununuz gecene kadar aftershave/balm vs gibi urunleri denememenizi oneririm.

Bahsettigim Bepanthol Body F eczane de bulunur yuksek yogunlukta nemlendirme sağlar. Birde kesik ve tahrislere iyi gelen "Medecassol" vardır. Denemediyseniz aksam yatarken onu da surmenizi oneririm.  İkisini karıstırarak veya bir gun birini ertesi gün otekisi şeklinde 1 hafta boyunca kullanınız.
Umarız bir gelişme olur. Eczacılar da cok bilgilidir. Bahsi gecen ilacları durumunuzla alakalı olarak sorarsanız belki daha iyi bir onerisi de olabilir.

İnşallah güzel haberlerinizi bekleriz.

evet evet medikal bir durum kesin bir çözümü yok gibi işte bu tip şeyler alıp en çabuk rahatlatanını bulmaya çalışıyorum
Az önce deneme fırsatım oldu ilk kez. Ben gerçekten çok beğendim. Süre tuttum özellikle, yüze verdiği ferahlık 20 dk sürüyor. Hiç bir şekilde yüzde bir yapışıklık hissetmedim. Nemlendirici özelliği tatminkar. Elimin altında mutlaka bulunduracagim bir ürün 444.
Ürünü bugünkü tıraşımın sonrasında ilk kez kullandım.

Islak yüzümü havlu ile çok hafif dokunuşlarla biraz nemli kalacak şekilde bıraktıktan sonra, bezelye tanesi kadar miktarı avucuma alıp hafif yedirerek sürdüm.

* Vicks kokusu hakim.
* Mentol etkisi müthiş hoş.
* Mentol ferahlığı yarım saat civarı, gittikçe azalarak son buluyor.
* Herhangi bir nemlendirme, yağlandırma özelliği yok.
* Diğer birçok balm gibi yüzde yapışkan bir katman oluşturmuyor.
* Ürün, anında emiliyor. Cilt hiç a.s. kullanılmamış gibi bir durum yaşıyor; ama gerginlik, kuruluk hissi, rahatsızlık v.b. asla yok.
* Enteresandır: Yarım saat kadar sonra -mentol etkisi geçtikten sonra -cildimde güzel bir nemlenme hissettim. Sanki Tabac balm kullanmışım gibi cildim nemlendi. Belki cildimin doğal sebum reaksiyonu.. Emin olamadım. A.s. kullanmadığım zamanlarda cildimin doğal koruyucu katman oluşturması iki saati bulur. Dediğim gibi, emin olamadım.

Sonuç olarak ürünü beğendim. Sıcak yaz günlerinde keskin serinlikte bir tıraş sonrası keyfi yaşamak isteyenler için iyi bir alternatif olabilir.
Merak ettiğim bir üründü, bu nedenle son siparişimde İmpa'dan temin ettim. Hafif mentollü ve ferahlatıcı bir etkisi olması sebebiyle daha çok bahar ve yaz aylarında tercih edilebilir gibi görünse de, bence kışın da kullanılabilir. Çünkü yoğun bir ürün ve yüzde bıraktığı etki açısından soğuk havalarda faydalı olacağını düşünüyorum. Çok az (nohut tanesi kadar) avucunuza alıp birazcık yedirdikten sonra yüzünüze uygulamanız yeterli oluyor. Şu ana kadar 2-3 kez kullandığım için şimdilik daha detaylı yorum yapmak istemiyorum.

Yeri gelmişken, bana göre olumsuz bir yanı, elin yapış yapış olması. Sabrederseniz bu durum bir süre sonra geçiyor ya da hemen kurtulmak isterseniz elinizi yıkamanız gerekiyor.
Mirzacem kardeşim bendede çene bölgesinde aynı sorun vardı, dikdik_s üstad'ın önerisi Mesicassol pomadı denedim çok iyi geldi, Bayerin ürünü eczanelerde bulunuyor bölgesel kullanıp güneşe çıkmamak gerekiyor.. şimdiden geçmiş olsun..

444'ün siparişi sonunda verdim. Ancak Old Spice ile beraber nasıl kullanmamı önerirsiniz? Koku olarak Old Spice'in kalıcılığı ve esansını seviyorum ancak 444'ün nemlendirici özelliğine de ihtiyaç duyuyorum. 444'ü önce sürsem kokusu çok mu baskın olur Old Spice'a, önerileriniz nelerdir?
(02/10/2016, Saat: 16:50)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 444'ün siparişi sonunda verdim. Ancak Old Spice ile beraber nasıl kullanmamı önerirsiniz? Koku olarak Old Spice'in kalıcılığı ve esansını seviyorum ancak 444'ün nemlendirici özelliğine de ihtiyaç duyuyorum. 444'ü önce sürsem kokusu çok mu baskın olur Old Spice'a, önerileriniz nelerdir?

444 'ün öyle çok baskın bir kokusu yok komşum. Old Spice'ı bende beğenerek kullanıyorum ama her ikisini beraber hiç kullanmadım. Ancak, herhangi bir as. ürünü ile 444 'ü beraber kullandığımda doğru mudur bilmiyrum ama önce as.'yi sürüyorum, 15-20 dakika sonrada 444'ü.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,427 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,904 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,562 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,152 01/06/2021, Saat: 00:07
Son Yorum: Vincent_Lord
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,599 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,915 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Clubman Pinaud Aftershave ohtararan 146 145,156 07/08/2020, Saat: 00:58
Son Yorum: ahraz
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,755 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,613 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Miniso L’Homme Aftershave Tonik MetsGo 4 4,285 03/12/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: