444 Aftershave Balm
(02/10/2016, Saat: 17:13)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 444 'ün öyle çok baskın bir kokusu yok komşum. Old Spice'ı bende beğenerek kullanıyorum ama her ikisini beraber hiç kullanmadım. Ancak, herhangi bir as. ürünü ile 444 'ü beraber kullandığımda doğru mudur bilmiyrum ama önce as.'yi sürüyorum, 15-20 dakika sonrada 444'ü.

Komsum cok sagolun. Bir uyemizden daha kokunun baskin olmadigini okumustum. Icim rahatladi, old spice kokusu ile cildin nemlenmesi arasinda kalmistim.
Bugün itibariyle ilk tıraşımı oldum ve açıkçası mentol konusunda büyük hayalkırıklığı yaşattı. Arko'nun "Mint" tıraş kolonyasının verdiği ferahlığın yanından geçmiyor. Kokusu da pek hoş bir koku değil. Ancak çok beklentimin olmadığı nemlendirme konusunda ise çok başarılı buldum. Asıl amacım arko klasik yağlı kremin yerini alabilecek kokusu baskın olmayan bir ürün olduğu için genel olarak memnun kaldım diyebilirim.

Bir süre kullandıktan sonra gelen düzenleme: Sorun benim cimri davranmamdan kaynaklanıyormuş. Bezelyeden biraz daha büyük bir şekilde alıp sürülürse hakikaten mentol ferahlığı çok net şekilde belli oluyor. Elbette alkollü bir AS kadar değil ama gayet tatmin edici.
Ürün bugün elime geçti. İlk kullanım izlenimlerim şu şekilde.
İçerik listesinin sadeliği oldukça dikkat çekici. İçeriğinde sadece mentol, karbomer(ürüne jel formunu veriyor), su,  denatüre alkol ve ph düzenleyici olarak diizopripilamin ve nemlendirici olarak Gliserin bulunuyor. Bunlardan sadece diizopripilamin ve mentol koku ihtiva ediyor. diizopripilamin ise amonyak benzeri bir kokuya sahip ve mentolü daha baskın kılıyor. Bu sebeple gönül rahatlığıyla kokular karışacak istenmeyen reaksiyonlar vs oluşacak endişesi olmadan Aftershave losyonların üstüne nemlendirici ve ferahlatıcı olarak kullanılabilir.
Benim gözümde ürünün tek bir eksisi var. O da 37 gramlık bir tüpün yurt dışında sekiz dolar Türkiye'de ise on sekiz tl olması yani gram başına 0.44 tl ye gelmesi. Sürekli kullanım için oldukça pahalı kaçıyor. Yine de herkesin tıraş kitinde gerektiğinde kullanılmak üzere bulunması gerektiğini söylemek fazla ileri gitmek olmasa gerek.
Benim ıslak tırasa ucundan baslattıgım bir arkadasım var ismi mustafa. Kendisi ile impa ya da ugramıstık bir istanbul ziyaretimde.
Ben ona birkac cesit sabun vs. verdim ama, sabunla vs. ile isi yok. İlgisini cekmiyor, sabunlar arası farkları hissetmiyor. Kendisinin tek daimi kullandıgı urun bu 444.
Sırf 444 almak icin, impa ticarete gidiyor, hatta bana soyluyor yarın gidicem. Bak diyorum su sabun gelmis, su as gelmis, dene bak. Ertesi gun konusuyoruz ne aldın diyorum. 2 astra jilet aldım birde 444 diyo guluyorum.
Mentolle aram olmadıgı icin ben kullanmadım, ama yukarıda bahsettigim gibi 444 un ayrı bir hayran kitlesi var.
444 tıraş sonrası balmını 2 haftadır her gün kullanıyorum. Tıraştan sonra yüzüme bir miktar sürüp yediriyorum. Tamamen cildime nüfuz ettiğinde ise soğuk su ile yüzümü yıkıyorum. İnanılmaz bir serinlik veriyor. Tıraştan sonra oluşan tahriş ve batığı yatıştırıyor. Artık yaz boyu sadece 444 kullanacağım.
444 gercekten cok iyi. Yazin inanilmaz ferahlik veriyor. Buna benzer olarak Vifrex de kullanabilirsiniz @impaticaret Mustafa Bey onermisti 444’e alternatif olarak. 444’un yeri ayri ama Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu da hiç sevmediğim ürünlerdendir. Yapışkan , cilt emilimi iyi olmayan , nemlendiriciliği vs vasat bir ürün. Mentol haricinde de bir esprisi yok. En azından benim cilt tipim için.
Merhaba komşularım iyi günler bir sorum olacaktı 444 balsam ve prorosa mentollü balsam iki balsamıda kullananlar mentol ferahlığı ve tıraş sonrası yatıştırıcılık olarak hangisi daha iyidir aralarında bariz fark var mıdır?
@"Erdem009" İki ürün arasında tercih yapacak olsaydım Proraso' yu tercih ederdim ancak genel anlamda ikisi de tavsiye edeceğim ürünler değiller.
(01/02/2021, Saat: 14:14)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşularım iyi günler bir sorum olacaktı 444 balsam ve prorosa mentollü balsam iki balsamıda kullananlar mentol ferahlığı ve tıraş sonrası yatıştırıcılık olarak hangisi daha iyidir aralarında bariz fark var mıdır?

Komşum selam,

444 bence daha iyi. Alternatif için Vifrex'e de bakabilirsiniz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,434 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,904 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,564 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,158 01/06/2021, Saat: 00:07
Son Yorum: Vincent_Lord
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,604 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,921 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Clubman Pinaud Aftershave ohtararan 146 145,201 07/08/2020, Saat: 00:58
Son Yorum: ahraz
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,759 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,617 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok
  Miniso L’Homme Aftershave Tonik MetsGo 4 4,287 03/12/2019, Saat: 18:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: