İlk Porsuk kılı fırçam
(30/05/2013, Saat: 08:48)hwwwest Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar yorumlar icin tesekkurler, bundan sonra jiletimi cikariyorum o halde makinadan.
Boyun bolgesini de tahris etmeden fircaliyorum.
Dun otele girmeden once bir berber dukkanindan arko sabun aldim(kaba eritip koymam sart gibi) harika bir tiras oldum, yani eminim daha iyileri de olacaktir ama fena degildi, 2,5 gunluk boyun bolgemi terse yakin aldim ama tam ters degil, kil donmesi yazilarinizi okumustum, saolun.
İlk kez guzel bir kopuk gordumSmile gene de kremsi yogunluga ulasamadim cunku aldigim kopurtme kabini da henuz tam randimanli kullanamiyorum sanirim.
Bu arada fircamin tutcak yeri cok kisa geliyor bana, elimi rahatsiz ediyor fircalarken, ger hafta 2-3 gun istanbula goreve geliyorum, acaba bunu seyahat fircasi yapip, onerilerinizle ev icin bir firca mi alsam? Eminim tutma yeri uzun olan daha keyiflidir.

Arko sabunu bir kaba basmak için eritmeye gerek olduğunu sanmıyorum gerçekten.
Parmaklarınız azıcık güçlü ise sabunu macun kıvamına bile getirirsiniz o kadar sert değil yani Smile
Köpüğün kremsi olmamasından anladığım, biraz sulu ve zayıf olduğunu düşünüyorum. Fırçadaki suyu fazla tutmuş yada fırçaya az yükleme yapmış olabilirsiniz.

Bendede kısa tombul sap (chubby) fırça var çok rahat bir kavrama olmuyor malesef hele uzun köpürtme sürelerinde parmaklar ağrımaya başlıyor.Yakında kendi fırça tasarımımı yapacağım en ergonomik şekilde Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Komşum aynen dediğiniz gibi köpürtmeye çalıştım, zamanla halledeceğim inşallah, traveller tarzı porsuk fıçalar var, kabını altına takıyorlar ve ele tamamen oturacak kadar uzun saplı oluyor, şu anki fırçamdan sonra bana epey lüks geldi, sırf seyahat için değil, evde de kullanmak için öyle bir fırça almak mantıklı olur mu acaba diye düşünüyorum.

(30/05/2013, Saat: 13:52)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30/05/2013, Saat: 08:48)hwwwest Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar yorumlar icin tesekkurler, bundan sonra jiletimi cikariyorum o halde makinadan.
Boyun bolgesini de tahris etmeden fircaliyorum.
Dun otele girmeden once bir berber dukkanindan arko sabun aldim(kaba eritip koymam sart gibi) harika bir tiras oldum, yani eminim daha iyileri de olacaktir ama fena degildi, 2,5 gunluk boyun bolgemi terse yakin aldim ama tam ters degil, kil donmesi yazilarinizi okumustum, saolun.
İlk kez guzel bir kopuk gordumSmile gene de kremsi yogunluga ulasamadim cunku aldigim kopurtme kabini da henuz tam randimanli kullanamiyorum sanirim.
Bu arada fircamin tutcak yeri cok kisa geliyor bana, elimi rahatsiz ediyor fircalarken, ger hafta 2-3 gun istanbula goreve geliyorum, acaba bunu seyahat fircasi yapip, onerilerinizle ev icin bir firca mi alsam? Eminim tutma yeri uzun olan daha keyiflidir.

Arko sabunu bir kaba basmak için eritmeye gerek olduğunu sanmıyorum gerçekten.
Parmaklarınız azıcık güçlü ise sabunu macun kıvamına bile getirirsiniz o kadar sert değil yani Smile
Köpüğün kremsi olmamasından anladığım, biraz sulu ve zayıf olduğunu düşünüyorum. Fırçadaki suyu fazla tutmuş yada fırçaya az yükleme yapmış olabilirsiniz.

Bendede kısa tombul sap (chubby) fırça var çok rahat bir kavrama olmuyor malesef hele uzun köpürtme sürelerinde parmaklar ağrımaya başlıyor.Yakında kendi fırça tasarımımı yapacağım en ergonomik şekilde Smile
(31/05/2013, Saat: 12:25)hwwwest Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum aynen dediğiniz gibi köpürtmeye çalıştım, zamanla halledeceğim inşallah, traveller tarzı porsuk fıçalar var, kabını altına takıyorlar ve ele tamamen oturacak kadar uzun saplı oluyor, şu anki fırçamdan sonra bana epey lüks geldi, sırf seyahat için değil, evde de kullanmak için öyle bir fırça almak mantıklı olur mu acaba diye düşünüyorum.

Değişiklik güzeldir tabiki, ama önceliğiniz cildinize sağlayacağı konfor olsun.Krem ürünlerini daha çok kullanıyorsanız buda yeterlidir köpürtme süreniz kısa olacağından.
Ama sabun için ayrı,krem için ayrı,her koku için ayrı fırça fikri biraz fazla olsada denenebilir Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Yok aslında öyle hepsi için farklı bir fikrim yok, bir de ben yeni başladığım için daha krem kullanmayı beceremedim, Lord'un dünyaca ünlü lavanta krem markasından bir tüp aldım(dr haristi sanırım emin değilim şu an) ama ya fırçanın yeni olmasından ya da beceremediğimden. kremi zaten kaba sıktığımda hiç köpürtemedim, direkt yüzüme de sürünce olmadı, şimdi vidyolara bakmaya çalışıyorum arada, zamanla yapıcaz inşallah Smile
(31/05/2013, Saat: 15:20)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/05/2013, Saat: 12:25)hwwwest Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum aynen dediğiniz gibi köpürtmeye çalıştım, zamanla halledeceğim inşallah, traveller tarzı porsuk fıçalar var, kabını altına takıyorlar ve ele tamamen oturacak kadar uzun saplı oluyor, şu anki fırçamdan sonra bana epey lüks geldi, sırf seyahat için değil, evde de kullanmak için öyle bir fırça almak mantıklı olur mu acaba diye düşünüyorum.

Değişiklik güzeldir tabiki, ama önceliğiniz cildinize sağlayacağı konfor olsun.Krem ürünlerini daha çok kullanıyorsanız buda yeterlidir köpürtme süreniz kısa olacağından.
Ama sabun için ayrı,krem için ayrı,her koku için ayrı fırça fikri biraz fazla olsada denenebilir Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,467 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,147 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 466,557 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,935 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,220 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 75,048 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 51,688 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 25,066 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Muhle Pure Porsuk Kılı akaysakarya 9 5,092 09/01/2020, Saat: 23:41
Son Yorum: Shavette
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,677 06/01/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: