Tıraş Sonrası Ciltte Yanma
@"ZÜLFİKAR" geçmiş olsun. Geleneksel tıraş ustalık gerektiren bir zanaat. Zincir de ki halkaların birinde bile sorun olsa tıraş kalitenizi düşürür.

Öncelikle tıraş esnasındaki teknik kusurlarınızı gözlemleyin ki genelde hepimiz kusursuz tekniğe sahip olduğumuzu düşünürüz ancak en büyük sorun bozuk tekniğimizden kaynaklanır. Doğru açıyı tutturamama , fazla bastırma , koruma barını sürttürüp cildi tahriş etme vs.

Burada problem yoksa şayet sık ve yoğun sakallarınız olduğunu belirttiğiniz için bir diğer teknik detay olan sakal çıkış yönünüze göre sakallarınızı kesmemenizden kaynaklı da bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Yakın tıraş ısrarı için yapılan birden fazla perde de amaca yönelik yakın tıraş beklentinizi tatmin eder ancak her cilt tipi buna müsait değil maalesef.

Son olarak tıraş sonrası rutininizde şap kullanmanızı tavsiye ederim. Şap sonrası kullandığınız ama yorumda belirtmediğiniz alkollü tıraş sonrası kolonya vs de yine cilt yapınıza bağlı olarak yanma sorununa neden olabilir. Gillette balsamın içeriğindeki bir etken maddde de yanma yapıyor olabilir ki en muhtemel sebeplerden biri de bu olabilir.

Teknik anlamda bir probleminiz olmadığını düşünüyorsanız kullandığınız tıraş sonrası ürünleri bir kontrol edin derim.
(17/12/2020, Saat: 12:09)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"ZÜLFİKAR"  geçmiş olsun. Geleneksel tıraş ustalık gerektiren bir zanaat. Zincir de ki halkaların birinde bile sorun olsa tıraş kalitenizi düşürür.

Öncelikle tıraş esnasındaki teknik kusurlarınızı gözlemleyin ki genelde hepimiz kusursuz tekniğe sahip olduğumuzu düşünürüz ancak en büyük sorun bozuk tekniğimizden kaynaklanır. Doğru açıyı tutturamama , fazla bastırma , koruma barını sürttürüp cildi tahriş etme vs.

Burada problem yoksa şayet sık ve yoğun sakallarınız olduğunu belirttiğiniz için bir diğer teknik detay olan sakal çıkış yönünüze göre sakallarınızı kesmemenizden kaynaklı da bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Yakın tıraş ısrarı için yapılan birden fazla perde de amaca yönelik yakın tıraş beklentinizi tatmin eder ancak her cilt tipi buna müsait değil maalesef.

Son olarak tıraş sonrası rutininizde şap kullanmanızı tavsiye ederim. Şap sonrası kullandığınız ama yorumda belirtmediğiniz alkollü tıraş sonrası kolonya vs de yine cilt yapınıza bağlı olarak yanma sorununa neden olabilir. Gillette balsamın içeriğindeki bir etken maddde de yanma yapıyor olabilir ki en muhtemel sebeplerden biri de bu olabilir.

Teknik anlamda bir probleminiz olmadığını düşünüyorsanız kullandığınız tıraş sonrası ürünleri bir kontrol edin derim.

Tesekkur ederim komşu, konforsuz tıraşin bir cok sebebi olabilir, bu nedenleri en iyi benim tespit etmem gerekecek, bu arada siz bahsedince balsamdan kaynaklı olabileceğini düşündüm.bir sure ekipmanlari değisip sonuca gore kanaat edinecem artık.
(17/12/2020, Saat: 00:26)ZÜLFİKAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba geleneksel tiraşta yeniyim, günaşırı tıraş oluyorum, uzun bir sureden sonra kanama ve tahriş yaşamiyorum ama son iki tiraşta cildimde aşırı yanma yaşıyorum.
Arko sabunla 3 perde de sırasıyla 3 2 1 ayarda progress ve GSB ile tiraş oluyorum tiraş sonrası gilette 3in1 balsam kullanıyorum.Sebebi neolaki?
Çaylaktan ustalara..
Keyifli tıraşlar.
Öncelikle arko sabunu değiştirin. Eliniz alışana kadar makineyi tek ayarda veya ayarsız makine kullanın. Cildiniz hassas ise sentetik fırça yerine yumuşak bir porsuk kullanın. Mümkünse gc84 alın 3 perde yerine 1.5 perdede tıraşınızı bitirin.
https://beyfendi.org
@"ZÜLFİKAR" komşum, Progress'i geçici bir süre 3-2-1 yerine sadece 1. kademede kullanmanızı tavsiye ederim.
GSB zaten keskin bir jilet bir de üstüne yüksek sayılacak 3. kademe de kullanırsanız istem dışı cildinizi tahriş etmiş olabilirsiniz.
Keskin jiletleri düşük ayarda kullanmak daha uygun olur diye düşünüyorum.
(17/12/2020, Saat: 19:23)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle arko sabunu değiştirin. Eliniz alışana kadar makineyi tek ayarda veya ayarsız makine kullanın. Cildiniz hassas ise sentetik fırça yerine  yumuşak bir porsuk kullanın. Mümkünse gc84 alın 3 perde yerine 1.5 perdede tıraşınızı bitirin.

Tesekkur ederim komşum tavsiye için arkoya ara verdim ?

Önceki yorumda bahsettiğim yanmadan sonraki ilk tiraşımdan kalanlar ; 3 günlük sakalıma tiraş oncesi sandal ağacı pre shave proraso uyguladım, SOC taj ile proraso sandal ağacı sabunla köpürttüm, Feather + Progress 1.perde 3, 2.perde 2, tıraştan sonra sebamet.
Sıfır tahriş ve yanma.
Yanmanin sebebini kesin olarak tespit edemezsem de uzun sureli arko sabun kullanimi zaten kuru olan cildimi iyice kuruttuğunu dusunuyorum. Ayrica 3 perde yerine 2 perde cildime iyi geldi.
(21/12/2020, Saat: 02:41)ZÜLFİKAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tesekkur ederim komşum tavsiye için arkoya ara verdim ?

Önceki yorumda bahsettiğim yanmadan sonraki ilk tiraşımdan kalanlar ; 3 günlük sakalıma tiraş oncesi sandal ağacı pre shave proraso uyguladım, SOC taj ile proraso sandal ağacı sabunla köpürttüm, Feather + Progress 1.perde 3, 2.perde 2, tıraştan sonra sebamet.
Sıfır tahriş ve yanma.
Yanmanin sebebini kesin olarak tespit edemezsem de uzun sureli arko sabun kullanimi zaten kuru olan cildimi iyice kuruttuğunu dusunuyorum. Ayrica 3 perde yerine 2 perde cildime iyi geldi.
Geçmiş olsun komşum.
https://beyfendi.org
Bu konu ilk açıldığında "cildim de" ayrı yazılmasının bir espri olayı mı vardı yoksa sadece yanlış mı yazıldı acaba ? Nedense çok gözümü tırmalıyor ne zaman solda ismini görsem Sad
(21/12/2020, Saat: 18:59)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konu ilk açıldığında "cildim de" ayrı yazılmasının bir espri olayı mı vardı yoksa sadece yanlış mı yazıldı acaba ? Nedense çok gözümü tırmalıyor ne zaman solda ismini görsem Sad

Haklısınız Smile De/da ayrı yazımı konusunda bir ara insanlar bir birlerini çok tenkit ederdi. Daha sonra her türlü bitişik yazanlar artık her türlü ayrı yazmaya başladı. Yani tenkit eden de ne için tenkit ettiğini bilmediği için tabi Smile Neyse, ben başlığı daha farklı şekilde değiştirdim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Soğuk Tıraş papazerigi 156 132,609 06/04/2023, Saat: 22:21
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,590 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 31,002 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 138,198 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,895 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,767 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 21,999 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,673 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,640 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,520 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: