Muhle r41
(15/05/2020, Saat: 10:27)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün öğle vakti ilk tıraşımı güvendiğim personna  comfort jiletle tamamladım, eminim kutuda gelen mühle jilet de çok iyidir ama ilk tıraş güvendiğim şekilde olsun istedim. 3 perde + temizlik perdesi yaptım ki rimei falan kullanırken temizlik perdesi bile yapmam ama aletin ve cildimin sınırlarını zorlamak istedim çünkü zaten bu küçük canavar 2 perdede ne var ne yok götürmüştü. Tıraş boyu ne bir kesik ne de tahriş yaşadım, aletle gelen deneme ürünü mühle marka tıraş kremini kullandım o da gayet güzel bir kremmiş meraklısı varsa duyurulur.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

komşun makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın. içinden çıkan mühle jileti çok seven olmaz Smile tıraş deneyiminiz ile ilgili bir iki kelime etmek isterim müsadenizle, r41+orta keskinlikte jilet kullanmak yararlı , makineyi tek makine olarak düzenli olarak kullanacaksanız günlük ya da en fazla iki günde 1 şekl,nde 3 perde + düzeltme baya çok perde demek. tek perdede olayı bitirmek sağlıklı olacaktır. yok haftada bir keyfine derinlemesine derseniz cildiniz bunu makul karşılar (2 perde + düzeltme için de aynı şeyleri söyleyebilirim. perdeler tıraş yönlerine göre wtg,xtg,atg şeklinde mi yoksa hep tek yöne mi? perde sayısını direk etkileyen bir durum). ilk tıraşlarda belli olmasa da düzenli yakın tıraşta deriye zarar verip soyulmasına sebep oluyor r41. keskin jilet kullanmanız halinde istemsizce noktasal keskiler oluyor. son olarak bastırma ihtiyacı agresiflik seviyesi gibi durumlar tecrübe ile rayına oturuacak alışkanlıklar. zaman ilerledikçe daha mild alete kayan çok benim gibi Smile selamlar
(15/05/2020, Saat: 11:22)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşun makineniz hayırlı olsun güle güle kullanın. içinden çıkan mühle jileti çok seven olmaz Smile tıraş deneyiminiz ile ilgili bir iki kelime etmek isterim müsadenizle, r41+orta keskinlikte jilet kullanmak yararlı , makineyi tek makine olarak düzenli olarak kullanacaksanız günlük ya da en fazla iki günde 1 şekl,nde 3 perde + düzeltme baya çok perde demek. tek perdede olayı bitirmek sağlıklı olacaktır. yok haftada bir keyfine derinlemesine derseniz cildiniz bunu makul karşılar (2 perde + düzeltme için de aynı şeyleri söyleyebilirim. perdeler tıraş yönlerine göre wtg,xtg,atg şeklinde mi yoksa hep tek yöne mi? perde sayısını direk etkileyen bir durum). ilk tıraşlarda belli olmasa da düzenli yakın tıraşta deriye zarar verip soyulmasına sebep oluyor r41. keskin jilet kullanmanız halinde istemsizce noktasal keskiler oluyor. son olarak bastırma ihtiyacı agresiflik seviyesi gibi durumlar tecrübe ile rayına oturuacak alışkanlıklar. zaman ilerledikçe daha mild alete kayan çok benim gibi Smile selamlar
teşekkürler komşum, tek makine olarak düzenli kullanır mıyım onun için daha bir şey diyemem, yalnız bu 3 perde artı düzeltme muhabbeti dediğim gibi sadece ilk kullanma münasebetiyle sınırları zorlamak istememden ve aleti iyice tanımak istememden dolayıydı, sırasıyla wtg,xtg,atg olarak ilerlerdim, her tıraşım böyledir ama sadece 3 perdedir temizlik vs uğraşmazdım rimei falan kullanırken. haftada iki defa tıraş olurum(çarşamba- pazar gibi), bazen keyfine tıraş eklediğim de olur ya da 1 hafta hatta 2 hafta boş geçtiğim de olur, zaruri bir tıraş zorunluluğum bulunmuyor yani şu an için.
Yalnız siz söyleyince merak ettim zamanla gerçekten öyle cildi zorluyor mu yoruyor mu deneyimleyip görmek isterim belki ileride tekrardan bir ekleme yaparım buraya, değerli yorumunuz için teşekkürler, son olarak herhalde bundan sonra sadece 2 perde yapmak bu aletle bana fazlasıyla yetecektir, çünkü istediğim sonucu iki perdede vermişti.
(15/05/2020, Saat: 10:45)Jonas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı uğurlu olsun komşum. Ben r41 ile inanılmaz mutlu oldum senimde aynı şeyi yaşaman mutluluk verdi yüzümü gülümsetti. Bir kaç gün önce yorum yazmıştım hala arkasındayım tıraş tarihin deki darwinin eksik halkası r41 bence Smile. Bu arada bu kadar övüyorum o halde neden satıyorsun diye soran olursa tek başlık kullanmak hoşuma gitmedi boşta parça durmasını görsel olarak beğenmedim o yüzdendir. Satıp heni bir sapı ile r41 alacağım Smile)

Komşum ben de önce sadece başlığını aldım sonra sapı aldım..mühle ‘ye mail gönderin..ellerinde varsa sadece sap gönderiyorlar yoksa da listeye alıyorlar sap olunca dönüş yapıyorlar..ben öyle aldım..

(15/05/2020, Saat: 11:34)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler komşum, tek makine olarak düzenli kullanır mıyım onun için daha bir şey diyemem, yalnız bu 3 perde artı düzeltme muhabbeti dediğim gibi sadece ilk kullanma münasebetiyle sınırları zorlamak istememden ve aleti iyice tanımak istememden dolayıydı, sırasıyla wtg,xtg,atg olarak ilerlerdim, her tıraşım böyledir ama sadece 3 perdedir temizlik vs uğraşmazdım rimei falan kullanırken. haftada iki defa tıraş olurum(çarşamba- pazar gibi), bazen keyfine tıraş eklediğim de olur ya da 1 hafta hatta 2 hafta boş geçtiğim de olur, zaruri bir tıraş zorunluluğum bulunmuyor yani şu an için.
Yalnız siz söyleyince merak ettim zamanla gerçekten öyle cildi zorluyor mu yoruyor mu deneyimleyip görmek isterim belki ileride tekrardan bir ekleme yaparım buraya, değerli yorumunuz için teşekkürler, son olarak herhalde bundan sonra sadece 2 perde yapmak bu aletle bana fazlasıyla yetecektir, çünkü istediğim sonucu iki perdede vermişti.

Öncelikle hayırlı olsun..sizin gibi haftada 2 tıraş olan birisi için ideal alet..uzun sakalı biçiyor günlükte denedim,cildi yordu..ayrıca beni atg yaparken de zorluyordu.
(15/05/2020, Saat: 13:58)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hayırlı olsun..sizin gibi haftada 2 tıraş olan birisi için ideal alet..uzun sakalı biçiyor günlükte denedim,cildi yordu..ayrıca beni atg yaparken de zorluyordu.

teşekkürler, evet ben de herhalde günlük tıraşta tercih etmezdim. atg olurken de nedense hiç çekme, jilet hissiyatı falan hissetmedim, jilet bildiğim konforlu yüzümün sevdiği bir jiletti belki onun da faydası olmuştur.
Bu başlıkta buna benzer yazıyı kaçıncı kez yazdım bilmiyorum ancak yine yazmam gerektiğini hissettim. Yeni başlayan veya ilk defa kullanan herkesi R41 çok iyi büyülüyor. Çünkü bu alet geçtiği yerin altını tertemiz yapıyor. Ayrıca aman dikkat bu alet çok agresiftir vs. denildiği için de yeni kullananlar çekince ile aleti hiç bastırmadan kullanıyorlar. (ki doğru olan bu) Ancak R89 gibi mild aletler ile tıraşa başlayanlar ise zaten mild alet diyerek bu bastırmaya dikkat etmiyor, tahrişle başlıyor. Ancak dediğim gibi yorulmamış cilt, yeni başlama ve alet nedeniyle yapılan bastırmama kas hafızası nedeniyle R41 tahrişsiz ve konforlu tıraş sunuyor. (sanılıyor) Ancak bir süre kullanımdan sonra kişi el melekesini kazandığını ve aleti daha da iyi kullandığını düşünerek R41 ile yola devam etme kararı alınca R41 kendini göstermeye başlıyor. Günlük kullanımda bu alet tahriş yapar komşular. Cilt yapısı vs. de kurtarmaz çünkü bu alet jileti dim dik tutuyor. Siz elinizle açı verseniz de bu alet jileti dim dik tutuyor. Günlük kullanımda elbette tahriş yapacak. Çünkü tıraş da yüzünüz de yani deriniz de jilet gezdiriyorsunuz. Bu gezdirme esnasında mikron derecesinde deriyi kazıyoruz. Takdir edersiniz ki en derin kazıyan da bu arkadaş.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(15/05/2020, Saat: 15:38)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu başlıkta buna benzer yazıyı kaçıncı kez yazdım bilmiyorum ancak yine yazmam gerektiğini hissettim. Yeni başlayan veya ilk defa kullanan herkesi R41 çok iyi büyülüyor. Çünkü bu alet geçtiği yerin altını tertemiz yapıyor. Ayrıca aman dikkat bu alet çok agresiftir vs. denildiği için de yeni kullananlar çekince ile aleti hiç bastırmadan kullanıyorlar. (ki doğru olan bu) Ancak R89 gibi mild aletler ile tıraşa başlayanlar ise zaten mild alet diyerek bu bastırmaya dikkat etmiyor, tahrişle başlıyor. Ancak dediğim gibi yorulmamış cilt, yeni başlama ve alet nedeniyle yapılan bastırmama kas hafızası nedeniyle R41 tahrişsiz ve konforlu tıraş sunuyor. (sanılıyor) Ancak bir süre kullanımdan sonra kişi el melekesini kazandığını ve aleti daha da iyi kullandığını düşünerek R41 ile yola devam etme kararı alınca R41 kendini göstermeye başlıyor. Günlük kullanımda bu alet tahriş yapar komşular. Cilt yapısı vs. de kurtarmaz çünkü bu alet jileti dim dik tutuyor. Siz elinizle açı verseniz de bu alet jileti dim dik tutuyor. Günlük kullanımda elbette tahriş yapacak. Çünkü tıraş da yüzünüz de yani deriniz de jilet gezdiriyorsunuz. Bu gezdirme esnasında mikron derecesinde deriyi kazıyoruz. Takdir edersiniz ki en derin kazıyan da bu arkadaş.
Her kelimesine katılmakla birlikte 2 sene önce geleneksel tıraşa başladığımda bende tahriş değil de batık ve kıl dönmesi yaptı. İlk tıraşımda vay be bu ne dedim ben tıraş olmuyormuşum işte aradığım alet bu dedim. Günlük kullanımda 4. Günün şafağında abartmıyorum yanaklarımın nerdeyse tamamı batık ve kıl dönmesinden kıpkırmızı olmuştu. Sabah yeniden tıraş olunca jilet de üstünden bir kez daha geçti ve ortaya o manzara çıktı. Moral bozukluğundan aynaya bile bakamadım kaç gün ?
@FurkanB Komşum Sıhhatler olsun. R41 dolapta olması gereken bir alet. Hele haftada 2 tıraş oluyorsanız ideal. Ama @3RDI komşumun da tecrübesi ile sabit tavsiyelerine mutlaka kulak verin. Keyifler olsun.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(15/05/2020, Saat: 22:12)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FurkanB Komşum Sıhhatler olsun. R41 dolapta olması gereken bir alet. Hele haftada 2 tıraş oluyorsanız ideal. Ama @3RDI komşumun da tecrübesi ile sabit tavsiyelerine mutlaka kulak verin. Keyifler olsun.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim, evet bütün tavsiyeleri dinledim zamanla izlenimlerim değişecek mi göreceğiz bakalım.
İlk başlarda aldığımda "bu kadar agresif makineye ihtiyacım var mıymış?" diye kendimi şüpheye düşürtüp tıraş oldukça "işte böyle hain sakallar, dinsizin hakkından imansız gelir" düsturu ile kullandığım ve vazgeçemediğim makine. Sakal yoğunluğunuz fazla, sert ve kalın ise keskin jiletlerle de kullanabileceğiniz olmadı orta keskinlikte ki jiletlerle de kullanabileceğiniz ama kullanırken diğer makinelere nazaran biraz daha dikkat gerektiren makine. Agresif makine severlerin sahip olmak isteyeceği bir alet. Seviyorum kendilerini.
Tüm makineler içinde gelmiş geçmiş en çok konuşulan makine r41'dir kesin. Kullanımdan çok konuşuluyor makineSmile
Fransız ihtitalinde r41 kullanılırdı, giyotin niyetine, var olsaydı.
Çok kullanmıyorum ama r41'ime arada bir bakıyorum Evelallah..Smile
r41'im taşıma ruhsatlıSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 801 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 162,436 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,495 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 743 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,017 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,888 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 507,996 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,420 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,160 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,582 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: