Muhle r41
(03/03/2021, Saat: 19:54)Jonas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnanılmaz güzel bir yazı olmuş komşum. Bende seninle aynı görüşteyim. 2 günlük sakala 10 dk önce giriştim çook keyifli bir tıraş daha yaşadım. Kesinlikle favori aletimdir benimde.

Ben hiç etkilenmedim olumsuz yorumlardan. Severek kullanıyorum r101 i. Aynısı sapı farklı. Herkese de tavsiye ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(03/03/2021, Saat: 19:54)Jonas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnanılmaz güzel bir yazı olmuş komşum. Bende seninle aynı görüşteyim. 2 günlük sakala 10 dk önce giriştim çook keyifli bir tıraş daha yaşadım. Kesinlikle favori aletimdir benimde.

Teşekkür ederim Smile
(07/05/2020, Saat: 23:16)MERCAN.04 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam da r41 sipariş verme aşamasında ve yüzlerce sayfa yazı okumuşken bu jilet tutma meselesi biraz kafamda soru işaretine neden oldu. Üstelik kullananların hepsi r41'i bu kadar övmüşken. Fatip Grande ve Mühle r41 arasında bocalayıp duruyorum.
Hey gidi! Mühle r41 alalı neredeyse bir yıl dolmak üzere. Geleneksel tıraşa geçeli de hemen hemen 3. yılı doldurmak üzereyim. İlk aldığım zamanlar inceden pişmanlık hissi oluşmuştu. Şimdi dönüp bakınca iyi ki almışım bu aleti diyorum.

Dün akşam bir haftalık sakal tıraşımı mühle r41 ile oldum. Sonuç ise muazzam. Ne bir kızarıklık ne bir tahriş ne de bir kesik oluştu.

Ben bu üç yıl içerisinde nispeten az olsa da ortalama 600-650 civarında tıraş gerçekleştirmişimdir çünkü; kafama göre tıraş oluyorum Bütün samimiyetimle ifade etmem gerekirse bu tıraşlarımında bir kere bile üşenmemişimdir. Bu da işin daha keyifli olmasını sağlıyor.

Mühle r41 ile günlük tıraş olmamak gerekir. R41 ile günlük tıraş olunduğunda batık ve kızarıklık gibi tahriş sorunları yaşanabilir. Eliniz alıştığında "Vay be! İyi ki almışım" diyebileceğiniz bir alettir kendileri.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yaqi agamemnon, beast başlık, parker semislant, fatip Grande, Edwin jagger bir yana R41 bir yana.
Belki elim alıştığındandır bilmiyorum ama ne jilet takarsam takayım en konforlu makinem kendisi.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba değerli komşular, mevcut makinem R89. Hemen hemen tüm R41 sayfasını okudum ve makineyi çok merak etmeye başlamıştım, dün ilk defa R41 ile tıraş oldum, belki abartıyorumdur ama yok böyle bir makine Smile 3 günlük sakalda denedim,  ilk perdede iş bitti ama zevk için 2. perdeyi oldum, sinek kaydı sonucunu aldım, sıfır kesik ve tahriş. Elimi yüzümde gezdirdiğimde de sıfır takılma. Kullandığım jilet Rapira klasik. Çoğunluğun günlük tıraşta cildi yorar düşüncesine katılıyorum. Sizlere sormak istediğim R41 den daha iyi bir üst sınıf makine var mıdır ? Eğer varsa bundan sonraki hedefim o olacak. Saygılarımla..
(26/03/2021, Saat: 14:49)Bruce Wayne Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba değerli komşular, mevcut makinem R89. Hemen hemen tüm R41 sayfasını okudum ve makineyi çok merak etmeye başlamıştım, dün ilk defa R41 ile tıraş oldum, belki abartıyorumdur ama yok böyle bir makine Smile 3 günlük sakalda denedim,  ilk perdede iş bitti ama zevk için 2. perdeyi oldum, sinek kaydı sonucunu aldım, sıfır kesik ve tahriş. Elimi yüzümde gezdirdiğimde de sıfır takılma. Kullandığım jilet Rapira klasik. Çoğunluğun günlük tıraşta cildi yorar düşüncesine katılıyorum. Sizlere sormak istediğim R41 den daha iyi bir üst sınıf makine var mıdır ? Eğer varsa bundan sonraki hedefim o olacak. Saygılarımla..
Sıhhatten olsun her makineden üstün marka ve modeller vardır. Siz nasıl kesmesini istediğinize karar verin ona göre araştırması daha kolay olur . Muhle rocca , edwin jagger316 , razorock serileri, rocwell 6s , att , wolfman, bbs , rocnel vb değişik fiyatlarda değişik konforlarda orta ve üst seriler bunlar.
Teşekkürler sağolun, kesim olarak r41 i aratmayacak daha agresifi de olabilir, konforlu, kaliteli, malzemesi sağlam ve ömürlük diye tabir edilen ayarlı bir makine (Progres, futur vs.) olarak ne tavsiye edersiniz?
(26/03/2021, Saat: 16:09)Bruce Wayne Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler sağolun, kesim olarak r41 i aratmayacak daha agresifi de olabilir, konforlu, kaliteli, malzemesi sağlam ve ömürlük diye tabir edilen ayarlı bir makine (Progres, futur vs.) olarak ne tavsiye edersiniz?

başlarda daha agresif makine arayışı normal, ayarlı olarak bahsettiğiniz her iki makine de güzel makinedir.
zamanla kendinizi daha iyi tanıyarak, daha çok jilet deneyerek karar vermenizde fayda var. çoğu kişi de89 la başlayıp r41 efsaneymiş diyor zaman geçtikçe ya aslında bu kadar agresif makineye gerek yok sanki, daha etkili olsun cildi yormadan güzel kessin arayışına giriyor. ayarlı aletlerde progress ve futur güzel aletler, razorock 6c de uygun, gillette nin ayarlı aletleri de güzel jilet kombinasyonları ile iyi gider.
bunlar benim kişisel tecrübelerim başkası faklı yorumda bulunabilir bu sebeple en güzeli kendiniz deneyerek bulmaya çalışın.
daha agresifine bakmak yerine daha etkilisine bakmanızı öneririm.
(26/03/2021, Saat: 16:09)Bruce Wayne Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler sağolun, kesim olarak r41 i aratmayacak daha agresifi de olabilir, konforlu, kaliteli, malzemesi sağlam ve ömürlük diye tabir edilen ayarlı bir makine (Progres, futur vs.) olarak ne tavsiye edersiniz?

Ayarlı alacaksanız progress, normal istiyorsanız GC 0.84 ömür boyu kullanılabilecek makinelerdir. Kesinlikle sizi tatmin eder. Daha sonra merak amacıyla başka alet denemek isterseniz Merkür 37C slant deneyebilirsiniz. O da benim için çok iyi bir makinedir.
TemeT NoscE
(31/01/2021, Saat: 19:43)trntn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar

Wilkinson classic makine ile geleneksel traşa başladım. Daha önceden nadiren kartuşlu makinelerle traş olurdum. Hiçbir kartuşlu makineden verim alamadığım için traş olmayı sevmezdim. Geleneksel makinelerin varlığından pek haberdar değildim. Şans eseri wilkinson ile traşa başladım. İlk traşı köpük arko ve orjinal wilkinson jiletleri ile oldum. Hem bilgisizlik hem de uygun olmayan ekipman nedeniyle başarısız bir deneme oldu. Daha sonra edindiğim arko krem ve sentetik fırçayla biraz daha iyi bir traş olsamda sert sakallarım yüzünden düzgün bir traş olamadım. Farklı jilet denemeye karar verdim. Perma sharp ve treet jiletler ile biraz daha iyi sonuç aldım fakat yüzümde yanma ve rahatsızlık hissi çok oldu. Jilet çene bölgemdeki sakalları kesemeyip çekiştiriyordu. Şimdi feather jilet kullanıp traş oluyorum . Çene bölgemdeki sakalların çoğu temizlendi ve traş sonrası hiçbir problem yaşamadım. Diğer traşlarıma göre çok rahat ettim. Daha iyi traş olabilmek için biraz daha tecrübe edindikten sonra makine almak istiyorum. Sakallarım sert ve yatık. 3-4 günde bir keyif için traş oluyorum. Bunun için rahat edebileceğim hangi makineyi tavsiye edersiniz?

Bu mesajı yazdıktan 2 ay sonra korka korka R41 satın almaya karar verdim. Burada yazılanlardan dolayı çekincelerim vardı fakat ilk traşım beklediğimden çok daha iyi geçti. Korkulacak bir şey yokmuş. Çok keyifli ve rahat traşlar oluyorum. Çene bölgemde kesemediğim sakallarımı artık kesebiliyorum. Benim gibi çekincesi olan arkadaşlar için not düşmek istedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 756 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 162,079 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,393 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 722 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,931 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,845 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 507,275 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,314 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,146 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,561 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: