Muhle r41
(16/05/2012, Saat: 19:20)mckorkmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ile R101 ve R102 arasındaki fark nedir arkadaşlar? Benim görebildiğim kadarı ile görünümleri dışında bir fark yok sanırım. R89'dan çok memnunum ama birde agresif makine denemek ve sahip olmak için soruyorum. Teşekkürler..

101 plastik benzeri siyah sapli 102 beyaz sapli
kafalar r41 ile ayni.
Teşekkür ederim. Aslında gözüm futurlarda ama connaught ta bulunmuyor. Çok kararsız kaldım Smile
(16/05/2012, Saat: 21:27)mckorkmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim. Aslında gözüm futurlarda ama connaught ta bulunmuyor. Çok kararsız kaldım Smile
Vay be! dedim tıraş darbesiyle Smile

Futura agresif dediğim için kendisinden özür diliyorum agresif görmemişim Big Grin

Futur ve progressten sonra mühle tüy gibiydi ağırlığı ne kadar bilmiyorum ama gerçekten hafif, Futur ile halter çalışmalarından sonra olabilir belki de ama hafifti işte Big Grin Ve bu hafiflik bizim hayrımıza çünkü hiçbir baskıyı kaldıramıyor alet, siz yüzünüze dokundurun ve aşağıya doğru çekin 5 günlük sakalım tek perdede yok oldu Smile Gıdımda bir noktada unuttum ve baskı uygulamam ile birlikte bir iki sakal noktasından kan geldi ve durdu çok şükür, dikkatli olmak lazım bu aletle. Futur bunun yanında gerçekten safety razor Smile

Ayrıca jiletli usturaya korkarakta olsa yaklaşan ben artık elime almam bu varken çünkü bu alet jiletli usturanın sap bulmuş hali. Jiletli usturada yüzümde ne hissediyorsam aynısını hissettim ve sol elimi kullanamıyorken girdiğim absürd halleri düşününce bu aletle çok güzel tıraş olabildim o yüzden jiletli usturalar rafa Smile Jiletli ustura kullanmak isteyipte el kabiliyetinin olmadığını düşünen arkadaşlar bu ürünü zevkle alıp aynı performansta kullanabilir. Tek perde yeterde artar çoğu kişiye. Zira aşağıda geofatboy tek perdede R41 ile 5 dakikada tıraş olup bitiriyor benimki de aşağı yukarı bu civarda sürmüştür tek perde olduğu için ama alet yüzünüzdeyken hayatınız gözlerinizin önünden bir şerit gibi geçiyor desem mübalağa etmem Smile

Bu alet ile az once 4 gunluk tirasimi astra bicagiyla kazidim.

Simdiye kadar denedigim aletlerden bana en uyan bu. Ilk perde catir catir kesiyor. Diger perdelerde kayiyor.

Yanliz hic bastirmaya gerek yok. Kendi agirligi yetiyor. Aldigima pisman degilim.

Ilk basta, simdiye kadar yapilan yorumlardan dolayi biraz temkinli davrandim. Ama kesis stili bana pek fazla yabanci gelmedi. Yillardir kullan/at plastik aletlerin koruma kismini kesip oyle tiras oluyordum. Bu aletde oyle birsey, korumasi sanki yok gibi. Bana gore bunun avantaji bicagi tende hissetmek. Diger aletlerde aciyi dogru ayarlamak, jiletmi yoksa korumami tenle temas ediyor diye sorgulamak gibi bir olay yok. Yanliz bu bazi kisilere gore bir dezavantaj temsil edebilir.

Cok agresif olmasindan dolayi daha konforlu bir bicak tercih ettim. Ileride feather, sari paketli gilette ve permasharp ile deneyecem. Ama kesiklerin olusacagina nerdeyse eminim.

10 uzerinden 10.
yorumu okurken bile içim ürperdiSmile
r41 i kaç günde bir kullanacaksınız

(17/07/2012, Saat: 07:46)submoa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu alet ile az once 4 gunluk tirasimi astra bicagiyla kazidim.

Simdiye kadar denedigim aletlerden bana en uyan bu. Ilk perde catir catir kesiyor. Diger perdelerde kayiyor.

Yanliz hic bastirmaya gerek yok. Kendi agirligi yetiyor. Aldigima pisman degilim.

Ilk basta, simdiye kadar yapilan yorumlardan dolayi biraz temkinli davrandim. Ama kesis stili bana pek fazla yabanci gelmedi. Yillardir kullan/at plastik aletlerin koruma kismini kesip oyle tiras oluyordum. Bu aletde oyle birsey, korumasi sanki yok gibi. Bana gore bunun avantaji bicagi tende hissetmek. Diger aletlerde aciyi dogru ayarlamak, jiletmi yoksa korumami tenle temas ediyor diye sorgulamak gibi bir olay yok. Yanliz bu bazi kisilere gore bir dezavantaj temsil edebilir.

Cok agresif olmasindan dolayi daha konforlu bir bicak tercih ettim. Ileride feather, sari paketli gilette ve permasharp ile deneyecem. Ama kesiklerin olusacagina nerdeyse eminim.

10 uzerinden 10.
(17/07/2012, Saat: 08:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yorumu okurken bile içim ürperdiSmile
r41 i kaç günde bir kullanacaksınız

(17/07/2012, Saat: 07:46)submoa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu alet ile az once 4 gunluk tirasimi astra bicagiyla kazidim.

10 uzerinden 10.

Simdilik aldigim aletleri teker teker deniyorum. Merkur 34c, Merkur futur, Gillette fatboy ve Muhle r41'i denedim. Geriye Edwin Jagger DE89 kaldi. Ama simdiye kadar denediklerim arasinda en cok hosuma giden Muhle r41 oldu ve sanirim bunu gunluk kullanacam. Ama hergun kullaninca tahris edermi bilmiyorum. Deneyecem ve tahris olmassa benim icin ilk sirada yerini alacak.

Muhle r41 en cok uzun killari tiras etmek icin uygun bence.
sayin submoa
yorumunuzu 1 ay sonra filan tekrar alabilir miyiz?
uzun sure kullanimda ne hissedeceksiniz merak ediyorum da...
(17/07/2012, Saat: 17:04)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayin submoa
yorumunuzu 1 ay sonra filan tekrar alabilir miyiz?
uzun sure kullanimda ne hissedeceksiniz merak ediyorum da...

Memnuniyetle. Unutursam bi zahmet hatirlatin.
tamamdır...
ben de sizin hesap futur almıştım.. ilk başta çok hoşuma gidiyordu ama sonra agresiflikten yüzümü kazıdığımı hissettim. gitgide daha az kullanmaya başladım futuru ve en sonunda da sattım. Smile
(17/07/2012, Saat: 17:26)submoa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Memnuniyetle. Unutursam bi zahmet hatirlatin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 771 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 162,156 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,400 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 726 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,949 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,853 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 507,378 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,337 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,150 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,564 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: